Forum TechnologieNauka i wiedza

Zagadka budowy piramidy Cheopsa rozwiązana ?

Zagadka budowy piramidy Cheopsa rozwiązana ?

Money.pl / 2007-12-18 14:21
Komentarze do wiadomości: Zagadka budowy piramidy Cheopsa rozwiązana ?.
Wyświetlaj:
MAciej13 / 91.239.113.* / 2013-05-15 19:06
"rozwiązał zagadkę budowy" rozwiązał jeden z jej licznych aspektów, tylko jeden z całego olbrzymiego procesu inwestycyjnego, jeden maleńki puzzel, pamiętajmy że mówimy o ponad 6 milionach ton materiału skalnego (obiekt porównywalny wielka tama Hoovera). Kolejne hasło wytrych podnoszące dramaturgię "Nowa teoria przeczy wszystkim dotychczasowym hipotezom" Wręcz przeciwnie jest rozwinięciem lub też innym wariantem większości dominujących na ten temat akademickich poglądów i teorii, na dodatek w minimalnym stopniu przybliżającym do udowodnienia poglądu iż zostały wybudowane przez prymitywny lud i to za pomocą zaledwie narzędzi miedzianych które nie nadają się do obróbki kamienia, to tak jakby dziś ktoś chciał budować samochód narzędziami z drewna. Nie mniej teoria bardzo dobra wyjaśniająca w końcu przynajmniej ten jeden aspekt techniczny w przekonujący sposób, lecz to stanowczo za mało by przestać poważnie zadawać pytanie kto tak na prawdę ją zbudował. Nie wiem jak wam ale mi nie wygląda to na robotę prymitywnego egipskiego ludu żyjącego z rolnictwa.
Adolf.dm / 2.99.137.* / 2013-02-21 20:57
A ja przez przypadek znalazłem bardzo proste rozwiązanie. Nie wymaga nawet dyużego wysiłku. Nie będę opisywał. Najpierw skonsultuję to z jakimś oszołomem profesorkiem. Mój pomysł moja victoria.
Votan / 89.174.118.* / 2010-10-15 21:52
To pan Francuz niech teraz zrobi symulację ciosania bloków, 33 sztuki na godzinę, a potem symulację ich transportu, może jakiegoś nobla dostanie z dziedziny inżynierii.
adam munk / 81.103.17.* / 2010-02-07 12:23
Jestem podobnego zdania co WJerzyk.Czas budowy piramidy Cheopsa,choć tak na prawdę nie on ją zbudował,a faraon Surid -inaczej Henoch lub Hermes ok 300 lat przed potopem czyli ok 11tyś lat p.n.e.Jeśli weźmie sie pod uwagę gdzie skierowane są nazywane przez ,,fachowców,, tunele wentylacyjne to wyloty będą wskazywały na pewne gwiazdy które były widoczne ok 10400lat p.n.e. Będą to -Syriusz,Alnitak(Dzeta Orionis) w pasie Oriona,Alfa Draconis w Małym Wozie i Thuban w gwiazd.Smoka.Co do długości budowy to nasi naukowcy podają od 20-40 lat co jest fizycznie niewykonalne.Łatwo to obliczyć,np:2500 000 bloków : 20 lat=125tyś/rok : 300dni pracujących w roku=416 na/dzień : 10 godzin pracy=41,6/h a teraz 60 minut : 41,6 =1 minuta 44sekundy.Tyle by im zajęło postawienie1 bloku.Nawet jeśli przyjmiemy 40 lat to wyszłoby ok 20 bloków w niecałe,czyli 1 blok w 3 minuty.Niech mi ktoś pokaże obecnie że dałby radę postawić bloki o wadze od 1tony do 700 ton w takim czasie?to tak jak z przysłowiem-pod latarnią jest zawsze najciemniej.Starożytni nie byli głupcami.Astronomie mieli na wyższym poziomie niż my dzisiaj,więc i budować tez umieli.A sprawa jest prosta-użyli form i zrobili sztuczny granit,tak jak się obecnie to robi.Tak samo jest z marmurem.Zwłaszcza,że na stelach w piramidzie zapisany jest skład na dobry granit.Ci wielcy naukowcy nie widzą czubka własnego nosa a jak sobie coś ubzdurają to potem zaprzeczają nawet faktom oczywisty.Tak samo jest niestety z innymi dziedzinami np z medycyną.Prawie żaden lekarz nie stosuje się do przysięgi.
wishot / 31.61.92.* / 2013-03-26 11:17
Dokladnie tak, ale ta ciemnota co wciskaja , ma na celu oglupic i uciekac od prawdy ktora najprawdopodobniej znaja ;) zagadka piramid moim zdaniem tkwi w wolnomurarzach ktorzy znaja starozytna technologie i pociagaja za sznurki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
balobongo / 85.219.170.* / 2012-02-15 19:16
Oni nie są głupcami.
Oni celowo ogłupiają, wciskają ciemnotę o głupich starozytnych cywilizacjach. A starożytni mieli ogromną wiedzę. Żeby zbudować piramidę, trzeba znać geometrię.....A oni wciskają nam, że budowniczowie piramid nie znali koła.....
Jak można znać geometrię nie znając koła???? Jak zbudować walcowaty filar nie znając koła???
To czysty idiotyzm. Jest fizycznie nie możliwe wykonanie tylu pieknych napisów w twardej skale, ale w miękim niezwiazanym jeszcze tynku jak najbardziej. Musieli znać tę technlogię skoro ich inskrypcje o niej wspominają. Podejrzewam, że wiedzeli znacznie więcej.
WJerzyk / 2007-12-18 14:21
Witam!
Jeżeli budowa piramidy wirtualnej zajęła 8 lat - przy zawaansowanej technice - to uwzględniając powyższe rozumowanie, powinno być ustawianie okołó 50 bloków na godzinę. Potrzebny był również czas na uznoszenie ramp. Gdybyśmy przyjęli tempo budowy piramid, to nie byłoby problemów z naszym budownictwem mieszkaniowym! Może poprosić "FRANCUSKIEGO ARCHITEKTA" aby opracował nam symulację na nasze budownictwo?!
Pozrawiam!

Najnowsze wpisy