Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zagraniczne sieci handlowe zapłaciły 689,7 mln zł CIT

Zagraniczne sieci handlowe zapłaciły 689,7 mln zł CIT

Wyświetlaj:
Pilsener / 2009-12-27 01:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zagraniczne sieci niech płacą słono, niech działają pod ścisłym nadzorem partii, by KRUSowcy mogli nie płacić podatku dochodowego czy składek ZUS i NFZ po wieki wieków, a górnicy dostali wczesne emerytury czy inne przywileje.

Nigdy nie popierałem ani specjalnych stref pseudo-ekonomicznych, ani zwalniania z podatków wybranych koncernów typu Dell i g... mnie obchodzi czy to kapitał polski, niemiecki czy marsjański. Jaka to wolność i demokracja jak zasady prowadzenia działalności gospodarczej danego podmiotu, branży czy regionu określa nie konstytucja czy ustawa, lecz banda mniej lub bardziej lokalnych towarzyszy, politruków i komisarzy różnego szczebla przy wódce i przekąskach. W Warszawie jeszcze jakaś wolność jest, ale w miastach do 100 tysięcy bez zgody lokalnego towarzysza nie postawisz nawet warzywniaka.
Proszę spojrzeć na pozycję polski w rankingach demokracji, kapitalizmu czy wolnego rynku - jesteśmy tam, gdzie powinniśmy być - na dnie Europy.
esu / 78.8.130.* / 2009-12-27 00:21
Pamiętam jak zwalniano różne sieci z podatków od nieruchomości i innych na dziesiątki lat, najczęściej dzięki lokalnym zdrajcom (prezydentom, burmistrzom, itp) krajowego biznesu. Dzisiaj tylko telewizyjna propaganda sukcesu chroni tych ludzi przed publicznym linczem i szubienicą z rąk rozwścieczonego tłumu. Z tym przekrętem może równać się tylko tak zwana "prywatyzacja".
Ding-dong / 77.113.7.* / 2009-12-26 21:31
Sadzac po ilosci klientow w hipermarketach, to jest smiesznie niska kwota. Moze tak samo obniza CIT polskim firmom ?
Natter / 2009-12-26 20:57 / Tysiącznik na forum
To niecały miliard w ciągu 4 lat wychodzi ok 150 mln rocznie.to żadne pieniadze nie wiem jaki jest obrót tych super i hipermarkietów.ale z te go wynika że płacą do budżetu psie pieniądze.
Tuman / 83.11.65.* / 2009-12-29 13:33
Natter: "nie wiem jaki jest obrót tych super i hipermarkietów"
Natter: "płacą do budżetu psie pieniądze"

Ja też nie wiem o co chodzi, więc w przeciwieństwie do powyższego nie będę się wypowiadał, chociaż żal mi nie mniej niż Natter'owi ;)

Najnowsze wpisy