Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zagraniczne spółki wyniosą się z Polski

Zagraniczne spółki wyniosą się z Polski

Money.pl / 2006-09-22 09:40
Komentarze do wiadomości: Zagraniczne spółki wyniosą się z Polski.
Wyświetlaj:
tatko / 2006-09-23 00:19 / Tysiącznik na forum
Skoro sami Polacy się wynoszą, to dlaczego zagraniczne spółki nie mają tego zrobić?
Catbert / 83.25.212.* / 2006-09-22 09:40
Jeżeli skonstatować fakt, że żeby zagraniczne spółki "wniosły się" do Polski podatnik musi dopłacić 30 - 50 tys. zł na jedno stanowisko pracy w tych bogatych spółkach

oraz,

że można zasadnie przypuszczać iż transferują zyski w wyniku inżynierii podatkowej (jestem w posiadaniu oryginału dokumentu, który jest de facto umową służącą jedynie takiemu transferowi)

oraz,

że nabywają aktywa polskich firm za tzw. psi .... to niech idą won - im szybciej tym lepiej.

Parobkami możemy być i u siebie.
przedsiębiorca / 212.160.183.* / 2006-09-22 10:03
hmm.. ciekawe
a kolega nie liczy, że podatku od dochodów pracowników transferować się nijak nie da. Co więcej osoba bez pracy powoduje ogromne obciążenie budżetu, prócz "bezrobotnego" to np. opiekę lekarską.
podatków od nieruchomości, rolnych, PCC, podatków płaconych przez kontrahentów, podatki od pracowników od kontrahentów...itp również się nie wytransferuje. A jak doliczyć do tego jeszcze wysokie Zusy...
Chyba kolega uległ hasłom LPR.
A co do nabywania, to niech nabywają Polacy, oferty są zawsze otwarte dla wszystkich, szczególnie przy sprzedaży firm...
stefan / 62.141.251.* / 2006-09-27 13:38
Hm,,, ciekawe, za co nasi rodacy mają nabywać te majątki. Czy kolega może widzi co się dzieje w szkołach? Jakie dzieci przynoszą śniadania do szkoły? Jakie zadłużenia ludzie mają w spóldzielniach mieszkaniowych i w bankach? Polskie przedsiębiorstwa nie miały ulg kiedy Polak je uruchamiał. Nie miał zwolnienia z podatku od użytkowania wieczystego gruntów, nie miał zwolnienia z podatku od nieruchomości ani z żadnego innego. Startował z pozycji przeciętnego obywatela. Często zadłużając się w banku na zakup jakiegoś obiektu. A czy firmy wchodzące na rynek Polski startują z poziomu przeciętnego Kowalskiego? Nie są to przedsiębiorstwa prężnie działające, zatrudniające wielu pracowników w swoich oddziałach. Dlaczego są zwalniane z podstawowych opłat podatków. D;laczego mają ulgi?czy tylko dlatego, że chcą uruchomić firme czy oddział w naszym kraju? Jśli chcą to muszą się liczyc z tym, że tutaj są takie a nie inne koszty do poniesienia. Czy otworzą firmę tu czy gdzie indziej i tak będą mieli zysk z rowadzonej działalności. Ale Polska to przecież bogaty kraj, dlaczego nie podnieść im tego zysku na samym początku i ich zachęcić. Może nie wyniosą się po okresie kiedy ulgi przestana juz ich obowiązywać. Polak nie musi miec ulg mimi, że zaczyna od zera, a firma, którą stać na otworzenie działalności w obcym kraju dostaje prezent w postaci ulg o jakich nasz polaczek nie może nawet marzyć. To kraj fascynyjąy....
sharker / 62.141.251.* / 2006-09-27 13:38
Hm,,, ciekawe, za co nasi rodacy mają nabywać te majątki. Czy kolega może widzi co się dzieje w szkołach? Jakie dzieci przynoszą śniadania do szkoły? Jakie zadłużenia ludzie mają w spóldzielniach mieszkaniowych i w bankach? Polskie przedsiębiorstwa nie miały ulg kiedy Polak je uruchamiał. Nie miał zwolnienia z podatku od użytkowania wieczystego gruntów, nie miał zwolnienia z podatku od nieruchomości ani z żadnego innego. Startował z pozycji przeciętnego obywatela. Często zadłużając się w banku na zakup jakiegoś obiektu. A czy firmy wchodzące na rynek Polski startują z poziomu przeciętnego Kowalskiego? Nie są to przedsiębiorstwa prężnie działające, zatrudniające wielu pracowników w swoich oddziałach. Dlaczego są zwalniane z podstawowych opłat podatków. D;laczego mają ulgi?czy tylko dlatego, że chcą uruchomić firme czy oddział w naszym kraju? Jśli chcą to muszą się liczyc z tym, że tutaj są takie a nie inne koszty do poniesienia. Czy otworzą firmę tu czy gdzie indziej i tak będą mieli zysk z rowadzonej działalności. Ale Polska to przecież bogaty kraj, dlaczego nie podnieść im tego zysku na samym początku i ich zachęcić. Może nie wyniosą się po okresie kiedy ulgi przestana juz ich obowiązywać. Polak nie musi miec ulg mimi, że zaczyna od zera, a firma, którą stać na otworzenie działalności w obcym kraju dostaje prezent w postaci ulg o jakich nasz polaczek nie może nawet marzyć. To kraj fascynyjąy....
Catbert / 83.25.212.* / 2006-09-22 10:25
Jeżeli mnie budżet "dorzuci" po 50 tys., a nawet po 20 tys. na "miejsce pracy" - to tych bezrobotnych zatrudnię, bez obaw.

W związku z dofinansowaniem inwestycji budżet de facto płaci sam sobie - tzn., żeby się ZUS, pcc i inne fanaberie zapłaciły, to najpierw ja muszę zapłacić podartki, które rząd "da" inwestorowi, który zapłaci pracownikom, a oni zapłacą to w PIT, VAT, ZUS i innych podatkach..
Jest więc tak, że to ja najpierw muszę mieć i zainwestować i zarobić, by rząd "miał" na miejsca pracy i pozyskanie inwestora, który "zmniejszy bezrobocie".

Tyle - że to rząd zabierając mi wcześniej moje pieniądze to bezrobocie wygenerował.

Nawiązując do przykłądowej inwestycji firmy DELL - to firma ta, nie tylko, że dostanie dofinansowanie do każdego pracownika - ale i na komputery też będzie pożyczała od klientów - bo nie robi "na magazyn" tylko "na przedpłatę".

By rząd likwidował bezrobocie muszę więc mieć nie tylko kilkadziesiąt tysięcy na każdego zatrudnionego niuńka w DELL'u, ale i na pożyczenie na miesiąc pieniędzy DELL-owi, by ten miał za co wyprodukowac komputer, bo najpewniej nie ma.

Bynajmniej nie jestem fanem LPR, jeżlei już, to UPR. I bynajmniej nie jestem ksenofobicznie nastawiony do "obcego kapitału" - nie lubię jedynie, gdy mnie kto dyma na kasie.

Zatrudniam 7 osób i płacę ok 150 tys. róznych podatków miesięcznie, jako sp. z o.o. - mógłbym więcej i lepiej.

Co do przywołanej firmy DELL - nie mam nic przeciwko, by wyniósł się z powrotem do Irlandii - rzad zwróci mi podatki pobrane na dotacje dla DELL'a (z odsetkami ok. miliona złotych) a ja zatrudnię młodych zdolnych inżynierów i nie tylko tu, w Polsce. I niech się DELL w Irlandii martwi, że nie będzie miał kogo zatrudnić - a na pewno, nie za kasę jak tutaj.
Catbert / 83.25.212.* / 2006-09-22 10:31
Tytułem uzupełnienia.

Warto przypomnieć sobie historię p. Kluski.

Kto wygenerował akt prawny dyskryminujący polskich producentów komputerów?

Kto był inicjatorem załatwienia dwóch polskich producentów komputerów: Optimusa i JTT ?

Jesteśmy gorsi, głupsi czy niby jak?

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
tatko / 2006-09-23 00:22 / Tysiącznik na forum
Widocznie i jedno, i drugie, przynajmniej w odniesieniu do stanowiących idiotyczne prawo

Najnowsze wpisy