Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chodźcie do nas, bo będzie po was

Chodźcie do nas, bo będzie po was

Money.pl / 2006-09-22 08:55
Komentarze do wiadomości: Chodźcie do nas, bo będzie po was.
Wyświetlaj:
. / 83.31.145.* / 2006-09-24 21:03
Ten portal jest "Portalem finansowym nr 1". Proszę więc zwrócić uwagę, że jeśli komentarze do artykułów i wywiady tego portalu generalnie dewaluują sens pilityki i istnienia polityków to może chodzi o jakieś interesy. W parlamencie przed wojną w sejmie zasiadali nawet duchowni. Dzisiaj już nie. Może polityką powinni zajmować się biznesmeni? Ale przecież dla biznesmenów wchodzenie w politykę, jest wyższym etapem robienia biznesu. Dlaczego więc politykowi nie pozwala się wchodzić w biznes? Bo to byłaby korupcja. Dlaczego na tym finansowym forum podgrzewa się - dewaluuje wartość polityków w polityce? A może biznesmen może być dobrym politykiem? Przecież to ta sama zasada etyki nie powinna pozwalać na łączenie biznesu z polityką, jak i polityki z biznesem
Defekt Motyla / 83.15.229.* / 2006-09-24 13:30
O zaletach internetu.
Badania trwają nadal. Nie wolno się zżymać na właścicieli portalu, że administruje stroną do czego ma pełne prawo. Każdy ma prawo i obowiązek dbać o swoje interesy. Pierwszy tekst oznaczony pojęciem "Defekt Motyla" zachęcał do samocenzury ze względu na tzw. obiektywne okoliczności - jest tyle form literackich, że zawsze można wyrazić to, co się chce. Niektóre ustawy np. o CBA pozwalają na zbieranie materiałów dotyczących filozoficznych przekonań obywateli. Więc trzeba być ostrożnym - gdyż jedynie człowiek majacy nie lada wykształcenie filozoficzne - może oddzielić subiektywne komentarze i intelektualną refleksję od realnego poglądu filozoficznego - które za wyjątkiem klonacji - mają korzenie jak jeden w starożytności. Jest oczywiste, że internet jest współczesnym areopagiem, forum wymiany myśli o wiele wiekszym niż drukowane media /o TV nie mówi się gdyż nie ma o czym/. W warunkach polskich gdzie obywatel nie wie kiedy posiedzenie rady miasta - forum takie jest bezcenne i należy je szanować. W tym sensie internauci mają prawo do stawania w obronie swojego medium - aby ich wolność wypowiedzi nie była ograniczona. Wystarczy porównać wiele analiz internautów z blogami polityków, żeby odpowiedż była oczywista. Blogosfera /www.sfera/ jest dalej położona od polityki: politycy nie mają czasu aby surfować po kilkanaście godzin dziennie. Tym bardziej nie należy narażać się na ataki ludzi jednostronnie ukierunkowanych.
Problem historii Polski i in.
Wnioski są niemożliwe do wyciągnięcia ; był inny obraz świata. Obecnie limituje nas obraz świata przedstawiony przez prof. Brzezińskiego w maju 2005 w W-wie: w 2030 tylko 5 mocarstw będzie miało wpływ: USA /1/i NATO/2/, UE/3/, Chiny/4/, Indie/5/. Taki jest scenariusz amerykański a my jesteśmy jednymi z jego podwykonawców. Czy są inne scenariusze? Są: G-20/Brazylia, Indie, RPA.../ jest też Rosja. USA są odwrócone na Ocean Spokojny a nie na Bałtyk, sprytnie też kontrolują złotówkę. Nasi politycy powinni być rozliczani gdyż namiętnie łamią obietnice: nie ma społecznej gospodarki rynkowej, ani 9 giełd na wzór Lyonu, nie ma lustracji, dekomunizacji, miejsc pracy. A jest emigracja.
Estetyka.
Większość moich znajomych potrafi pisać, tworzyć dzieła artystyczne, czytać poważne lektury,śpiewać, grać na instrumentach - politycy, których znam NIE. Nie jest to więc problem PIS lub innych partii jak pisze red. Płaskoń - ale problem estetyki:
Mamy muzea - w których nie ma artystów.
Mamy uczelnie - w których nie kultywuje się myśli.
Mamy samochody ale nie mamy dróg.
Mamy parlament i 160 mld USD dług.
. / 83.31.145.* / 2006-09-24 20:30
Ponieważ z tego co dotychczas tu czytałem myślałem, że jestem w świecie Kafki albo na Marsie. Wierzę jednak, że są też ludzie uczciwi, inteligentni, mądrzy. Za yo szczerze dziękuję.
leone / 2006-09-24 09:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to teraz jest sam sobie winie.Dalsze ich rzady doprowadza po prostu do zniszczenia kraju i opinii o nim
. / 83.31.145.* / 2006-09-24 21:24
"Ich"? Ja nie należę do żadnej partii. I nigdy nie należałem. Chciałbym należeć i zaraz bym się zapisał do "partii rozsądnych ludzi", ale oficjalnie takiej nie powołano. Bo to jest zdolność ponadpartyjna. Powiem Ci "leone", że każdy człowiek ma obowiązek zdobywać wiedzę i posiąść rozum. Tylko nie wszyscy do tego dążą. Posłuchaj mojej opowieści, może lepiej zrozumiesz:
„Przypadkowe spotkanie”.
Był średniego wzrostu. Delikatnej budowy blondynem. Skończył tego dnia 18 lat i wracał z uroczystości wręczenia świadectw maturalnych. Ten dzień był wyjątkowy. Wszyscy jego koledzy i koleżanki na zawsze rozstawali się ze szkołą średnią. Każdy był podniecony, odświętnie ubrany. I teraz właśnie pomyślał o podobnym dniu, ostatnim dniu w gimnazjum. Wtedy zmarł jego ojciec. Od tamtego czasu stąpał po ziemi ostrożniej, mniej pewnie. Ale nadal spośród rówieśników wyróżniał go sympatyczny uśmiech i pogodne usposobienie. Po śmierci ojca nadal mieszkał z matką w tym samy mieszkaniu, w blokowisku. Ona nie wyszła drugi raz za mąż. Teraz, gdy usłyszała, że syn otwiera drzwi, powiedziała: „O jesteś już. Skocz do supermarketu i zrób zakupy. Na kartce, na stole masz zapisane, co jest potrzebne”. Prawie zawsze robił zakupy dla domu. Więc i tym razem, niemalże na pamięć wiedział, co trzeba kupić. Gdy dochodził do Polomarketu przed nim wszedł starszy, przygarbiony, obdarty i zaniedbany mężczyzna. Wcześniej go nie spotykał. Pomyślał: „Znów jakiś Bezdomny”. Ale kiedy po obejściu stoisk dotarł do kasy, ów mężczyzna obładowany świeżo i obfito zrobionymi zakupami przy kasie wyjął gruby portfel. Był zaskoczony, że Bezdomny w portfelu miał cały plik banknotów stuzłotowych. Zainteresował go ten człowiek. Bezdomny w nabrzmiałych dłoniach z trudem trzymał cztery reklamówki, tak wypełnione, że folia nieomal się rozrywała. Natomiast swoje zakupy, gdy włożył do siatki wypełniły ją zaledwie do połowy. Nagle Bezdomny spokojnym głosem zwrócił mu uwagę: „Ten chleb jest nieświeży. Weź lepiej ten ciemny. Jest bardzo smaczny”. Teraz zorientował się, że Bezdomny kiedyś musiał być dobrze zbudowanym, wysportowanym mężczyzną. Twarz miał czerstwą, choć pooraną bruzdami. Gdy chował portfel za pazuchę widać było podarta podszewkę. Patrzył na niego z zaciekawieniem. Gdy zmierzał ku wyjściu Bezdomny znów się odezwał:, „Bo widzisz synu, najważniejsze w życiu są pieniądze. Bez nich jesteś bezbronny w tym gąszczu ludzi”. Z rzeczowej, spokojnej wypowiedzi i z niskiego stanowczego głosu czuć było, że Bezdomny to ktoś inny, wcale nie bezdomny. „Ale są jeszcze ważniejsze rzeczy” znów powiedział Bezdomny. „Gdy byłem w armii amerykańskiej w Wietnamie, tam liczył się tylko nóż i karabin. I przyjaciele, synu, przyjaciele. Długo by opowiadać, co przeżyliśmy. Widzę, że obserwujesz mnie. Ale to nie strój zdobi człowieka. To się nie liczy. I powiem ci więcej, kiedyś tego nie wiedziałem. Najważniejsze jest wykształcenie. Dzięki niemu przetrwasz wszędzie. Nie zginiesz w żadnej cywilizacji. Nie będziesz głodował. Nie będziesz się nikogo bał. Gdybym miał dwadzieścia lat wiedziałbym teraz, co robić. Najważniejsze jest wykształcenie. Dlatego ty synu ucz się. Ucz się i nie poddawaj. Jak zdobędziesz dobre wykształcenie wszystko inne możesz sobie kupić. Będą cię szanować. Wszyscy będą się z tobą liczyć. Będziesz kimś i będziesz godnie żył. Ucz się. Ucz się synu. Ucz”. Na skrzyżowaniu ulic poszedł w bok, on sam wrócił do domu. Nie opowiadał tego nikomu. Nawet matce. Ale często myślał o tym przypadkowym spotkaniu".
. / 83.31.68.* / 2006-09-23 21:18
Nie mogę nic merytorycznego napisać (i to absolutnie bez żadnych obraźliwych słów), bo Administrator mi kasuje. Mam nadzieję, że nie wykasuje swojego własnego wywiadu, który jednak bardzo szybko zdjął ze strony. A oto on: 2006-08-25 12:17:10
"Granice wolności w Internecie"
Niekontrolowane wpisy na internetowych forach nie tylko mogą zaszkodzić reputacji serwisu, ale też skończyć się dla wydawcy sądem. Dlatego nad ich treścią często sprawują pieczę całe zespoły wyszkolonych moderatorów. Co mówi na ten temat prawo? Co wolno w sieci, a czego nie? O tym w raporcie Money.pl.
Nie jest tajemnicą, że Money.pl stara się nie ingerować w treść komentarzy zamieszczanych na stronach serwisu. Możemy sobie na to pozwolić, bo nasi czytelnicy w zdecydowanej większości piszą rzeczowo i na temat.
Interweniujemy bardzo rzadko, tylko w określonych przypadkach, np. jeśli ktoś wysyła 10 takich samych komentarzy do różnych wątków, pisze zupełnie nie na temat, albo rzuca jawne oszczerstwa lub wulgaryzmy. Nie wszędzie tak jest...
Tną wszyscy
„Na największych portalach przy artykułach, które mogą wzbudzić kontrowersje stosuje się tzw. podwójną moderację. Z jednej strony automat wyłapuje wulgaryzmy, z drugiej niepożądane posty usuwa się ręcznie” – mówi Magda Górak z serwisu Internet Standard.
Praktyki są różne. Na przykład na Wirtualnej Polsce komentarz może zamieścić każdy, jednak zanim post pojawi się na stronach portalu, często trzeba odczekać nawet kilka minut. Z kolei Gazeta.pl przy bardziej kontrowersyjnych wątkach wymaga rejestracji. Zdarza się, że przy niektórych tekstach, np. Adama Michnika nie ma możliwości komentowania. „Funkcji tej były pozbawione ostatnio niektóre teksty o Gunterze Grassie albo o ks. Czajkowskim” – zauważa Górak.
Chociaż zarządzanie ogromną liczbą forów, na których pojawia się nawet kilkaset komentarzy, sporo kosztuje, portale nie szczędzą grosza. „Moderacja to skomplikowana sprawa, bo w wielu przypadkach nie wiadomo, co powinno się usunąć, a co nie” – mówi Górak. Jednak serwisy internetowe traktują zarządzanie forum, jako nieodzowną część polityki redakcyjnej. Czasem wycina się krytyczne uwagi o tekście, nieprzychylne komentarze albo zwyczajnie - wypowiedzi nie na temat. „Nic dziwnego, że portale dbają o swój wizerunek, jednak z wycinaniem wypowiedzi nie można przesadzać, bo zbyt rygorystyczne może podważyć wiarygodność serwisu” – zauważa Górak.
Do sądu za wpisy na forum
Fora dyskusyjne to nie tylko problem wizerunkowy, ale też prawny. Wydawcy internetowi, tak samo jak prasy drukowanej, odpowiadają za treść zamieszczaną na ich serwisach. Fora dyskusyjne mają taki charakter prawny, jak np. listy do redakcji, zamieszczane w czasopismach. Dlatego wydawcy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej za naruszenie dóbr osobistych.
Jednak charakter elektronicznego medium komplikuje sytuację. „W ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną jest przepis, który mówi, że usługodawca nie ponosi odpowiedzialności, jeśli nie ma wpływu na przekaz informacji” – zauważa Piotr Waglowski, autor serwisu VaGla.pl - Prawo i Internet. „Dlatego wydawcy, którzy moderują fora w razie pozwu mają trudniejszą pozycję do obrony” – tłumaczy. Wszystko zależy od interpretacji sądu.
Kwestia dotyczy nie tylko profesjonalnych wydawców, ale też autorów blogów. W zeszłym roku w USA głośna była sprawa Aarona Walla, który na swoim blogu SEOBook.com dopuszcza anonimowe komentarze. Został pozwany przez firmę Traffic-Power.com, właściciela wyszukiwarki, za to, że na forum pojawiły się poufne informacje dotyczące działania jej produktu. Chociaż Wall usunął feralne posty, jednak nadal jest odpowiedzialny za ich treść.
Złapać oszczercę
Inaczej jest, gdy wpis narusza kodeks karny. „W tym przypadku ewentualnej karze podlega już nie wydawca, ale autor komentarza na forum, jednak tylko, jeśli można mu przypisać winę” – mówi Waglowski. Problem w tym, że aby skutecznie ukryć swoją tożsamość w internecie, nie trzeba być hackerem – wystarczy znaleźć w sieci odpowiednie instrukcje. Poza tym wydawcy serwisu nie muszą zgodzić się na udostępnienie danych swoich klientów.
Na lokalnym portalu inoonline.pl, pojawiły się na początku roku wpisy oskarżające o łapówkarstwo wiceprezydenta Inowrocławia Jacka Olecha. Urzędnik złożył zawiadomienie w prokuraturze. Ta sprawdziła komputery, z których wysłano posty, ale sprawcy jak dotąd nie znalazła.
„Policja na całym świecie chciałaby mieć szybki dostęp do danych. Jest przyzwyczajona, że na miejscu zbrodni bada np. ślady na śniegu, które nie należą do nikogo” – mówi Waglowski. „Tymczasem ślady w internecie często stanowią tajemnicę handlową usługodawcy, który chce bronić prywatności swoich użytkowników” – dodaje.
Niebezpieczny precedens
Okazuje się, że wbrew opinii Waglowskiego, w Polsce wydawca może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej za komentarze użytkowników. Na początku tego roku jedna z lokalnych gazet opublikowała serię krytycznych artykułów o komorniku, którego oskarżała o łamanie prawa. Pod polemicznym tekstem na stronie internetowej czasopisma kilku forumowiczów obraźliwie zwyzywało urzędnika.
Prokurator, o którym gazeta wcześniej również zamieściła krytyczne teksty, wszczął postępowanie przeciwko wydawcy. „Zarzucono mu znieważanie funkcjonariusza publicznego” – mówi Michał Jaszewski, prawnik Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, które pomaga oskarżonemu wydawcy. Sprawa jest w toku.
„Twórcy błędnie wychodzą z założenia, że na forum nie podlega kodeksowi karnemu. Tymczasem jeśli ktoś nie usunie nielegalnych treści może odpowiadać za współsprawstwo” – komentuje Jaszewski. „Nie znam przypadku skazania wydawcy za wypowiedzi na forum, ale trzeba być ostrożnym” – radzi.
Innego zdania jest Miłosz Marczuk, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. „Właściciel portalu nie może odpowiadać za forumowiczów. Nie można go zobowiązać do zatrudniania moderatora. Po pierwsze podwyższa to koszty prowadzenia serwisu. Po drugie, często nie ma technicznych możliwości, żeby to zrobić” – twierdzi.
Z jednej strony przedstawiciele prasy są przekonani, że nie odpowiadają za fora. Z drugiej potrafią się zagalopować i oskarżają redakcje za wpisy, na które nie mogły mieć wpływu. „W sprawach związanych z dyskusjami na forum brakuje orzecznictwa Sądu Najwyższego. Efekt jest taki, że duży portal nie odpowiada za wyzwiska na forum a mała gazeta tak” – komentuje Jaszewski.
Co złego to nie my
O tym, że wydawcy nie ponoszą karnej odpowiedzialności za treści forum świadczy przykład z jednego z czołowych portali. W sierpniu „Gazeta Wyborcza” opisała sprawę kieleckiego urzędnika, który na forum Gazeta.pl wypisywał kontrowersyjne opinie pod tekstem o 60. rocznicy pogromu Żydów w Kielcach. „Kielce to oczywista prowokacja zydo-komunistyczna majaca na celu odwórcenie uwagi swiatowej opinii od sfałszowania referendum na korzysc komunistów i nakłonienie zydów do emigracji do Izraela” – napisał. Przy poście pojawił się IP urzędu miejskiego – um.kielce.pl.
Choć Federacja Młodych Socjaldemokratów domagała się, by prezydent Kielc złożył zawiadomienie do prokuratury o publicznym pochwalaniu przestępstwa i znieważaniu pomnika lub innego miejsca spoczynku zmarłego, afera skończyła się upomnieniem urzędnika przez przełożonych. Co ciekawe, chociaż „Gazeta Wyborcza” nagłośniła sprawę jako skandal, to kontrowersyjne wypowiedzi nadal można znaleźć na forum Gazeta.pl.
Masowe, czy nie masowe Internet jest bez wątpienia medium masowym. Jednak różnice w popularności poszczególnych serwisów są ogromne. Problem w tym, że w systemie prawnym nie istnieją takie pojęcia jak wortal, portal, blog, strona domowa czy firmowa. „Wyróżnia się za to termin pomówienia masowego, które jest traktowane inaczej niż np. pomówienie w kolejce po mleko” – zauważa Waglowski. Dlatego sądy za każdym razem powinny ocenić szkodliwość czynu. Może zdarzyć się, że ktoś na blogu przedstawi fałszywe oskarżenia pod czyimś adresem. Pomówienie jest wtedy dostępne dla każdego internauty, ale na stronę mogły zajrzeć zaledwie dwie, trzy osoby.
„Sąd może w takim przypadku złagodzić karę” – mówi Waglowski. Może postanowić, że ten kto jest komentatorem, albo ten kto ma bloga musi usunąć dany wpis, a dodatkowo złożyć oświadczenie danej treści.
Na razie przypadki pozwów w sprawie wypowiedzi są bardzo rzadkie. Z jednej strony moderatorzy mogą szybko naprawić błąd, z drugiej nadal traktujemy internet jak dzikie pola, nad którymi nie jesteśmy w stanie zapanować.
„ Nie można tego pozostawić, ale regulacje nie mogą być zbyt szczegółowe"– mówi Jaszewski. „Trzeba zmienić prawo prasowe. Należałoby rozdzielić odpowiedzialność tego, kto wpisuje opinię od tego, kto organizuje medium".
Obecnie Unia Europejska stara się unormować kwestie prawne związane z internetem. – Fora dyskusyjne też zasługują na odpowiednią regulację, ale z tym lepiej poczekać na bardziej kompleksowe zmiany przystosowujące prawo do społeczeństwa informacyjnego – kończy Jaszewski.
„Sprawą powinny zająć się oficjalne organizacje dziennikarskie. Potrzebny jest lobbing i naciski na elity rządzące, zmierzające do uregulowania kwestii prawnych związanych z wolnością słowa w polskim internecie" - mówi redaktor naczelny jednego z czołowych portali.
Gdzie są granice wolności w internecie? Czy wszystkie fora powinny być moderowane? Zachęcamy do dyskusji na ten temat na forum Money.pl . Bartłomiej Ciszewski - Money.pl"
Redakcja forum / 2006-09-24 18:56 / Administracja forum
Myli się Pan, artykuł jest na stronie portalu:
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/granice;wolnosci;w;internecie,187,0,1
80155.html

Forum jest moderowane w duchu regulaminu. Nikt nie ma prawa stawiać się ponad innych użytkowników tego forum, także Pan "."
maxx / 2006-09-24 01:51
Jeśli dla Ciebie obrażanie innych forumowiczów jest czymś merytorycznym, to nie będę tego komentował.

Po drugie, chwała administratorowi za usuwanie wpisów niezgodych z regulaminem forum. Mam nadzieję, że dzięki takim zabiegom, forum Money.pl nie stanie się śmietnikiem, jak to jest na forach innych portali, ale miejscem konstruktywnych polemik.

Na koniec, pisze Pan: "Mam nadzieję, że nie wykasuje swojego własnego wywiadu, który
jednak bardzo szybko zdjął ze strony". Mija się Pan trochę z prawdą ponieważ ten artykuł nadal znajduje się na stronach Money.pl w tym miejscu:
http://www.money.pl/archiwum/raporty/artykul/granice;wolnosci;w;internecie,187,0,180155.html
. i ws / 83.31.145.* / 2006-09-24 20:42
Jeśli obraziłem Pana "Maxx"-a to szczerze przepraszam. Ale jeśli obraziłem Jego zarozumiełoś, butę czy głupotę to należy wyciągnąć wnioski. Szanuję Ludzi. Nawet bardzo, bo nawet lump czy bandyta dla mnie jest kimś więcej niż zwierzęciem, czy burakiem, czy kartoflem. A tu takie słowa padają. I to się publikuje. Jestem sam sobie winien, ale tylko w tym znaczeniu, że nie zgadzam się na chamstwo i głupotę. Ale to przetrwam. Nie proszę o litość. Chciałbym pomóc tym którzy z tej pomocy jeszcze mogą skorzystać. Nie jestem chłystkiem, ani gówniarzem. Jeśli kogokolwiek obraziłem to szczerze przepraszam. Proszę natomiast o poprawę. Wiem jak funkcjonuje takie "Forum", dlatego przede wszystkim proszę Administratora o poprawę
maxx / 2006-09-25 00:52
Kolejny raz obraża Pan innych, a później dziwi się, że administrator kasuje Pana wpisy.
. / 83.31.145.* / 2006-09-24 20:35
Ten artykuł jest tak jak w gazetach przeprosiny: na ostatnie stronie i małym druczkiem.
maxx / 2006-09-24 01:32
Dziecko, po co zaśmiecasz forum? Nie łatwiej było wstawić link do artykułu niż wklejac go tutaj?
. / 83.31.145.* / 2006-09-24 21:09
Skąd tak dobrze znasz wszystkie artykuły znajdujące się w archiwum? Mam podejrzenie, że poprostu jesteś tu po to tylko by pisać to co tu się pisze. Ale nie wszystko jest tu najlepsze i najmądrzejsz. Zobacz inne Fora. Nie uważam (ale Ty możesz mieć inne zdanie), że to forum od strony politycznej, czy społecznej jest najlepsze. Nie uważam też by to Forum było na najwyższym poziomie finansowym. Nawet uważam, że jest poniżej średniej.
maxx / 2006-09-25 00:29
Nie znam artykułów znajdujących sie w archiwum. Nie bardzo chciało mi się wierzyć Pana słowom, że Money.pl kasuje tak szybko artykuły, więc jego tytuł (podany w Pana wypowiedzi) wpisałem do wyszukiwarki i bez trudu go znalazłem. Jak się okazało słusznie załozyłem, że mija się Pan z prawdą.
ws / 83.31.25.* / 2006-09-23 18:04
Pracowałem kilkadziesiąt lat na scenie. Także w kabarecie. Mogę pomóc Panu Płaskoniowi w zatrudnieniu się "na deskach" kabaretu. Ale trochę wątpię, czy publiczność go przyjmie.
maa / 2006-09-24 10:54 / Tysiącznik na forum
Może Pan się z p. Płaskoniem nie zgadzać. To Pana prawo.

Jednak ciekaw byłbym dlaczego? Szkoda, że Pan tego nie napisał.
. i ws / 83.31.145.* / 2006-09-24 21:14
Patrz niżej podałem dlaczego nie zgadzam się z Panem Płaskoniem. (Kropka i ws to jestem ja). Te nicki które tu występują, jak np. maa, maxx itd, ... itp,... są poprostu śmieszne i bez żadnego znaczenia. Wiem jak się ludzi nabija w butelkę. To nie ja mam rozdwojenie jaźni.
maxx / 2006-09-25 00:38
Wow, według Pana imiona i nazwiska też są bez sensu i śmieszne? A poza tym nie każdy chce się nazywać "kropka", "przecinek", "wykrzyknik" czy też "znak zapytania" więc nazywa się jak mu odpowiada, np. maa, maxx itd. Czy w tym jest coś dziwnego?
. / 83.31.25.* / 2006-09-23 17:48
Do moich adwersaży. Pan Autor powyższego artykułu chce swymi wypowiedziami zdewaluować sen działania polityków, państwa, społeczeństwa. Nie ma nic mądrego do powiedzenia. Interes w niszczeniu naszego rozumu, roztropności, niszczeniu Polaków i Polski mają też inni. Nie trzeba by daleko sięgać. Lepper nie jest jest głupcem a wszyscy tu wypowiadający nie są mądrzejsi. Głupcy i Wyjąttkowo Mądrzy zawsze w każdym narodzie to mniejszość. Najwięcej jest tzw. Przeciętniaków. Ci którzy potrafią tylko biadolić, opluwać i bezgranicznie krytykować nie widząc swojich szans w społeczeństwie, nie widząc wartości wyższych są głupcami. Są też Judasze wśród nas. To każdy z nas musi wiedzieć co robi i odpowiadać za to. Nie dakjmy się wpuszczać w maliny. Nie dajmy się manipulować tak płaskimi wywodami jakie w swym artykule zrobił Pan Jan Płaskoń.
TKMSpieprzajDziadu / 2006-09-24 23:33
Wielkie filozoficzne nic nie wnoszące do dyskusji słowa. Wielkie nic. Uważasz się za lepszego od innych na tym forum, ale przeczytaj swój tekst. Może najdzie Cię chwila refleksji?
LENIN / 83.238.240.* / 2006-09-22 18:28
Kto nie z nami ,ten przeciwko nam!
. / 83.31.60.* / 2006-09-22 18:36
Kapitaliści wyprodukują sznur. May go od nich kupimy i na nim będziemy ich wieszać - Lenin /skrótowo/
loop / 83.15.97.* / 2006-09-22 18:16
przeszkadzał marksita Wiatr na tym samym urzedzie. Zatruwanie mlodzieży lewackimi ideologiami, toż to jest zbrodnia. Co do ewentualnych wyborów, trzeba ustawić ordynację wyborczą tak aby zwycięzca otrzymał ponad 50% mandatów i tym samym mógł samodzielnie rządzić. Inaczej wybory nie mają sensu bo układ sił bedzie podobny. Ja i mam nadzieję samodzielnie myślący będziemy głosować na PiS. Lepper to dziecko Millera i SLD. Układ nogostołowy uznał, że koalicję należy rozkurzyć i uruchomiono Leppera. Jestem ciekawy na kogo będą głosować czytacze GW?,czy na dawną siłę spokoju z Mazowieckim i jego V z palców prawej reki, czy może chcąc być w awangardzie postępu zagłosują na tęczowych. Mnie się wydaje, że czytacze zagłosują tak jak im każą polskojęzyczne merdia czyli na lumpenliberałów. A wtedy piekła nie ma hulaj dusza!. Wtedy emeryci i renciści będą dostawali od lumpenliberałów bilet w jedną stronę do Holandii . Tam taśmowo będą poddawani eutanazji. PO i SLD to" humaniści"dla ktorych emeryt i rencista to obciążenie dla państwa. Otóż to lewactwo w konfiguracji jak wyżej zabrało waloryzację rent i emerytur za 2005 rok. Tymczasem na emerytury potrzeba było 6 miliardów złotych a mafia paliwowa co roku kradła 11 miliardów złotych. Ile jest takich mafii, ile było ustaw z rozkazu mafii i pod mafię. PiS-owi trzeba dać szansę na samodzielne rządzenie bo inaczej za jakiś czas będziemy mieli Węgry do potęgi ntej.
TKMSpieprzajDziadu / 2006-09-24 23:27
..."samodzielnie myślący"... O zgrozo! Język wyjęty z lat 50 głębokiego Stalinizmu. Ale przecież O to chodzi Wielkim Wodzom K. Omamić ludzi jak Stalin, Lenin, Hitler i oduczyć samodzielnego myślenia, tylko rzucać hasełka podawane przez propagandę. No straszyć oczywiście. Jak na nas nie zagłosujesz, to Cię przemielą na żarcie dla psa (emeryt nie emeryt nieważne). Tragedia jak można ludzi ogłupić.
IBISS / 87.207.52.* / 2006-09-23 17:36
loop, nick brzmi jednoznacznie i prowokująco; podjąłeś decyzję?
loop / 83.15.97.* / 2006-09-23 20:08
Różne są pętelki i pętle. Pisałeś kiedyś IBISS program komputerowy?, tam występują pętle ale czasami zdarzy się pętla niezamierzona i wtedy czas trzeba tracić na odpętlenie. Natomiast pętla o której ty myślisz nie mieści się w lumpenliberalnej political correctness co bardzo cieszy dyplomowanych i potencjalnych bandziorów.
Desstin / 2006-09-23 13:22 / Bywalec forum
Jesli PiS dostanie czas to tego kraju juz nie będzie.A Pana poglądy przypominają mi pewnego człowieka z okresu moich studiów, który duzo czytał, ale nie rozumiał o czym, uzywał wielu słów których znaczenia nie rozumiał.Cieszył się czytając dzieła Marksa i Engelsa.Nienawidził sąsiada bo ten był kiedyś w ORMO.Sam nie pamiętał tych czasów zbyt dobrze ale nie szkodzi.Pan, panie Loop, jest taki sam.Nie rozumie Pan otaczającego go swiata i uzywa Pan chwytliwych, prostych haseł.Szkoda mi Pana.Ale ma Pan jeszcze czas...czas na zmianę w myśleniu.Bo poczuje się Pan gorzej niż Węgrzy.
maa / 2006-09-23 13:01 / Tysiącznik na forum
Jeszce raz przeczytałem ten post. Jaka jest różnica między Wiatrem a Gertychem? Niewątpliwie w inteligencji. Bo między narodowym socjalizmem Giertych a realnym socjalizmem Wiatra różnice są powierzchowne.

Nie macie jakiegoś swojego forum na portalu Ojca Dyrektora?
. / 83.31.25.* / 2006-09-23 17:24
Różnica jest taka jak różni się krzesło do siedzenia od krzesła elektrycznego.
maa / 2006-09-23 20:47 / Tysiącznik na forum
Ślepota... oba są elektryczne.
maa / 2006-09-23 12:54 / Tysiącznik na forum
Liberał to potwór. Na starców eutanazja. Dobre.
A jeśli napiszę, że socjalista to złodziej?
Bo za moje pieniądze
1. menel ma co pić.
2. rencista i emeryt ma na datki dla Dyrektora Rydzyka.
Nawet jeśli całe życie nic nie robił i gdyby był chilijski
system ubezpieczeń społecznych, żywił by się i spał
w przytułku Brata Alberta.
3. Górnik nie płącąc skłądek ma większą emeryturę, niż ja
kiedyś będę brał
4. Chłop płacąc symboliczne skłądki ma pełny socjał - za
moje pieniądze.
itd, itp..

Ale jestem za eutanazją zwolenników PiS - następców towarzyszy z PZPR!
~scorpion / 87.207.204.* / 2006-09-24 23:08
Jakoś zapominacie wy liberałowie o pozostałych punktach:
5. Wysokie emerytury dla funkcjonariuszy UB (tych katów polskieg narodu) i członków PZPR. Jakoś wasi naczelni Tusk i Rokita zapomnieli o tym podczas funkcjonowania rzadu Olszewskiego.
~scorpion / 87.207.204.* / 2006-09-22 23:18
Sprostowanie: co to znaczy liberał? Liberał to piękne słówko opisujace jedną z cech ludzkich. Najlepiej widać już w wieku przedszkolnym, które z dzieci będzie "prawdziwym" liberałem. To dziecko które nie chce podzielić się zabawkami z innymi dziećmi, które zawsze musi mieć pierwszeństwo we wszystkim, dziecko rozpieszczone które musi być w centrum uwagi. Gdy dorośnie będzie egoistą, a gdy zostanie "politykiem" będzie nazywał się szumnie liberałem.
maxx / 2006-09-22 18:38
Bardziej prawdopodobne jest, że będziemy mieli Węgry jeśli oddamy władzę PiSowi.

Samodzielne rządy PiS mogą doprowadzić jedynie do katastrofy naszej gospodarki i izolacji międzynarodowej. Poza tym inwigilacja opozycji, cenzura mediów, zakaz mówienia o rządzie źle oraz inne kretynizmy byłyby na porządku dziennym.

Dziękuję za takie "rządzenie"
p / 83.8.38.* / 2006-09-23 11:14
A czemu tylko opozycji?
Każdy może przejść do opozycji, zatem kwity zbierać należy na wszystkich.
. / 83.31.60.* / 2006-09-22 18:41
Nie siej złowrogiej propagandy. Wcale nie jest tak jak to widzisz.
maxx / 2006-09-22 18:56
Ja tak to widzę i tak będę to opisywał. A Pan (Pani) komentarz tylko utwierdza mnie w moich poglądach.
Zdaję sobie sprawę z tego, że najchętniej zamknęlibyście usta wszystkim mającym inne zdanie niż WY. A wszystko to pod pretekstem siania złowrogiej propagandy i braku patriotyzmu.
maxx / 2006-09-22 20:35
Drogi Panie "Kropka", rzeczywiście Pana komentarze dają mi do myślenia, oto co z nich wywnioskowałem:
1. Jeśli ktoś ma inne poglądy niż Pan, to brak mu rozumu
2. Jeśli ktoś pisze coś niezgodnego z Pana poglądami tzn, że jest młody, a co za tym idzie brak mu rozumu.
3. Jeśli ktoś ma inne poglądy niż Pan, to nich lepiej się nie wypowiada, bo i tak nic ciekawego nie napisze.
. / 83.31.26.* / 2006-09-23 01:26
Ale to chyba jeszcze nie wszystko? Czas Ci synu pokaże, że nie wszystko. Zmienisz zdanie.
maxx / 2006-09-23 10:57
Jest Pan typowym ignorantem. Brak jakichkolwiek rzeczowych argumentów z Pana strony, tylko stwierdzenia typu: myli się pan, czas panu pokaże, jesteś za młody żeby to zrozumieć.
Nie sądzę także, że kiedykolwiek będę popierał partię, która w programie ma rozdawnictwo publicznych pieniędzy. Dla której ważniejsze od gospodarki jest rozliczanie historii. A poza tym nie lubię intryg, kopania pod kimś dołków, niedomówień typu: na iksa są jakieś papiery ale nie mogę powiedzieć jakie.
A poza tym obserwując wydarzenia na początku lat 90 tych nie trudo jest zauważyć, że gdzie Kaczyńscy tam kłótnie, intrygi i inne bagno

Pewnie w odpowiedzi napisze Pan, że jestem młody i nic nie rozumiem, a jak się zestarzeję to mnie oświeci. Głupota
maxx / 2006-09-24 01:38
Szkoda, że administrator usunął tą wypowiedź zanim ją przeczytałem.
Ale jej usunięcie potwierdza tylko moje przypuszczenia co do jej treści.
. / 83.31.145.* / 2006-09-24 21:17
Wszystko z góry wiesz? No to gratuluję.
maxx / 2006-09-25 00:41
Jasnowidzem nie jestem, ale patrząc na Pana pozostałe wpisy nie trudno było sie domyślić.
N.I.T. / 83.22.251.* / 2006-09-22 18:35
Niezły tekst. Myślę jednak ,że przede wszystkim dla "czytaczy" Waszego Dziennika.
. / 83.31.60.* / 2006-09-22 18:40
Jesteś mało pojętny. Gdybyś był starsz i bardziej doświadczony pojąłbyś sens. Polaków i Patriotyzm wymaga poświęceń, a przynajmniej wspierania. Dojdziesz do tego, gdy będziesz miał 40 czy 50 lat, albo jeszcze później. Gdybyś miał rodziców działających w imię miłości i dobra może by Cię tego właśnie nauczyli nawet bez rozumienia sedna. Chciałbym abyś to wszystko zrozumiał.
bizon / 83.17.143.* / 2006-09-25 11:27
Kropka nie wiem ile masz lat, ja swoje lata już mam i nienawiść jaka bije z twoich postów mnie przeraża tak jak przeraża mnie brudna polityka dzisiejszych rządzących.
Desstin / 2006-09-23 14:48 / Bywalec forum
Zacofanie, anarchia, prostactwo, pieniactwo i prymitywny populizm - te cechy od zawsze towarzyszyły polskim "patriotom".I z tego co widzę nic się nie zmieniło.
N.I.T. / 83.22.251.* / 2006-09-23 13:24
Mam 48 jakby się kto pytał i naprawdę wiele w życiu widzialem. Zrozumiałem też ,że wszelkiego rodzaju oszołomstwo to zguba dla Polski. Gdybyś ,Drogi Kropku, znał historię to wiedzialbyś ,że to właśnie nikt inny jak polscy patrioci doprowadzili w XVIII wieku do wymazania Polski z mapy Europy na wiele lat. Ówczesne hasła brzmią dzisiaj znajomo: występowano w obronie jedynie słusznej wiary , moralności ,polskości ;krytykowano zaś rzekomy modernizm , kosmopolityzm oraz konieczność reform państwa. Zaślepienie było tak wielkie ,że jeszcze na początku wieku XIX exhetman Branicki dziękował carycy Katarzynie tego ,że obroniła Polskę przed "złem". Chciałbym abys to wszystko zrozumiał.
. / 83.31.25.* / 2006-09-23 15:27
Ale niepodległość traciliśmy równocześnie przez warcholstwo, które tu określa się "kabaretem". Traciliśmy przez liberum weto. Traciliśmy przez twój "liberalizm". Popatrz na obecny świat. Czy w japonii nie pielęgnuje się tradycji i historii? A może znasz lepsze rowiązania i wartości niż: Prawda, Pokora, Patriotyzm, itd.., itp... Masz 48 lat ja mam dużo więcej. I doświadczenie swoje też mam. Od dziecka miałem kontakt z polityką, bo mój ojciec był politykiem. Teraz ma 99 lat. Uważasz, że ojców nie trzeba szanować? A jak chcesz ich szanować, jeśli dla ciebie najważniejsza jest wolność gospodarcza, która nie będzie zważała na najsłabszych. Chodzi mi o najsłabszych polaków, ale przecież popatrz, że państwa najbardziej uprzemysłowione probują też pomóc najsłabszym z krajów trzecich. Co ty masz do zaoferowania innym? Masz bicepsy? To idź do roboty. Masz rozum? To powiedz coś mądrego. Mówisz o zaślepieniu? Sam przejrzyj na oczy.
N.I.T. / 83.22.227.* / 2006-09-23 16:32
Szanowny Panie, choćbyś żył nawet i dwa razy tyle nie dane Ci będzie jak widac zrozumieć pewnych ,oczywistych spraw.Otóż liberum veto to właśnie wymysł "polskich patriotów" To jedno. Liberalizm nie jest "mój" to drugie. Oczywiście lepsze rozwiązania znam i każdy myślący człowiek je zna. Mnie ,Drogi Panie , nikt nic nie dał . Wszystko co w życiu osiągnąłem ( a w luksusach się nie pławię) zawdzięczam własnej pracy i przedsiębiorczości. Znam rozwiązanie polegające na tym aby nie narzekać lecz zająć się pracą od podstaw. Państwo pomaga-dobre sobie! Proszę spojrzeć na ludzi młodych ,którzy zarabiają po 700- 1000 zł w przeważającej mierze. Ludzi ,którzy przez taką politykę "pomocy" muszą zapracować nie tylko na swoją emeryturę ( obowiązkowe OFE) lecz również muszą zarobić na wypłaty z ZUSu dla obecnych emerytów. Tak wygląda "państwo solidarne" . Stąd bierze się obecna fala emigracji. Nie jest winą starszych ludzi ,że są emerytami. Oni w zdecydowanej większości uczciwie na tą emeryturę zapracowali i im się ona należy ,nawet w wyższej wysokości. Winne jest państwo ,które zamiast gromadzić środki na wypłaty z ZUS ( choćby te z prywatyzacji majątku państwowego) łupie bezlitośnie młodych ludzi oraz utrzymuje idiotyczny KRUS wymagający dopłat na poziomie ok. 92% co się przekłada na kilka czy nawet kilkanaście miliardów złotych. Dlatego pisząc o najsłabszych Polakach należy określic kogo się ma na myśli. Widać gołym okiem ,że najbardziej upośledzoną obecnie grupą w Polsce są ludzie młodzi . Proszę im powiedzieć o działaniach rządu i patriotyźmie.
~scorpion / 87.207.204.* / 2006-09-24 23:31
Żenująca jest twoja znajonaść stanu rzeczy i historii, a chcesz pouczać innych. Niedługo będzie tak: "patrioci z okrągłego stołu" sprzedali naród polski (czyt. Wałęsa, Michnik, Geremek). Mówisz o ZUSie i emerytach musisz widzieć, że przeciętna emerytura i renta to ok. 130% płacy brutto. Kto bierze takie emerytury - funkcjonariusze dawnego systemu, a kto im to załatwił - rządzące wówczas ugrupowanie SLD, więc do kogo pretensja? Prywatyzacja majatku się skończyła, to po drugie. Na falę emigracji zgodziła się wieksza część społeczeństwa przystępując do UE, dając tym do zrozumienia że nie chce pracować od podstaw (jak sam powiedziałeś) a chce jak najszybciej zarobić na dobry samochód. W związku z tym pozostali muszą ponieść ciężar utrzymania ich rodziców emerytów pozostawionych w kraju. I oto cała solidarność.
N.I.T. / 83.22.227.* / 2006-09-23 20:14
Ja nie kraczę tylko wskazuję gdzie tkwi zło i jak go rozwiązać. To myślenie komunistyczne ,żeby chwalić za wszystko państwo i nic nie mówić. Jeżeli masz taką wolę to sobie siedź cicho i komplementuj dobrych wujaszków . Daj jednak innym prawo krytyki błędnych posunięć bądź zaniechań. Wyrośnij wreszcie z komunistycznych nawyków. Taki ktoś jak Ty obrazić mnie nie jest w stanie. Co zaś do Werhmachtu to i owszem większość mojej rodziny ze strony ojca została wybita swego czasu przez tą formację. Ja też od komuny zebrałem trochę ,żeby tacy jak Ty mogli swobodnie pisać swoje bzdury. Na tym właśnie polega demokracja.
Desstin / 2006-09-23 14:32 / Bywalec forum
Mniej więcej tyle chciałem przekazać szanownemu anonimowi.Pozdrawiam
galus / 83.23.137.* / 2006-09-22 17:28
Denerwowałem się,oburzałem,wyzywalem od najgorszych
i wreście zostal tylko żal,że musze uczestniczyć w takim spektaklu.Ale po wyborach jak dowiem się,że ktos z moich znajomych glosował na pis to zwyczajnie wyrżnę go w mordę.
. / 83.31.60.* / 2006-09-22 18:43
Żebyś w tej walce nie zginął. Byłoby Polsce lżej.
loop / 83.15.97.* / 2006-09-22 17:42
Galus, idź zagłosować na PiS jeżeli masz mózg i umiesz samodzielnie myśleć. Potem wyrżnij się sam w mordę z całej siły. Będziesz miał bolącą mordę ale za to nie będą cię rabować rodzimi i obcy obłąśkani lewacy.
maa / 2006-09-22 18:00 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
loop / 83.15.97.* / 2006-09-22 18:30
Szanowny maa prawicowca charakteryzują trzy zasady:
1. Wierzy w Boga.
2. Jest antykomunistą.
3. Jest za kapitalizmem bez przymiotników.czyli takim jaki panował w XIX Ameryce.
Lumpenliberałowie z PO niestety nie załapują się pod żaden z trzech wymienionych punktów a PiS pod pierwsze dwa punkty jednak się załapuje. Po jest liberalne ale w sferze obyczajowej jak każdy obłąkany lewak. Natomiast na płaszczyźnie gospodarczej PO głosi obniżanie podatków ale tak naprawdę je podwyższa. Nie dajcie się ludziska robić w konia polskojęzycznym merdiom.
ziomek / 83.14.120.* / 2006-09-23 14:48
loop masz racje chłopie dlatego w następnych wyborach głosuje na UPR...
MN / 80.51.231.* / 2006-09-22 19:05
1. "Proces ten wymaga zaangażowania tak ważnych cnót, jak rzetelność, pracowitość, roztropność w podejmowaniu uzasadnionego ryzyka, wiarygodność i wierność w relacjach międzyosobowych, męstwo we wprowadzaniu w życie decyzji trudnych i bolesnych, lecz koniecznych dla wspólnej pracy przedsiębiorstwa i dla zapobieżenia ewentualnym katastrofom. Centesimus Annus (1991)" Ten cytat bardziej mi pasuje do liberałów niż PiS.
2. PiS jest antykomunistyczny i różni się jak mienszewicy od bolszewików.
3. Czyżby UPR przyłaczył się do PiS?
Drogi loop, obecnie liberałowie są bardziej solidarni od socjalistów. Hasło solidarność contra liberalizm jest bez sensu, bo solidarność może być tylko w liberaliźmie
Floyd / 2006-09-23 12:03 / Tysiącznik na forum
Pustosłowie i hasełka.
Szczególnie sympatycznie widzę solidarność między pracodawcami, a pracownikami najemnymi.
W imię tej solidarności pracownicy najemni powinni rządać zniesienia płacy minimalnej bo przecież tego chcą pracodawcy. A może jeszcze powinni domagać się pracy 10 godz zamiast 8 godz., za tę samą płace bo to też byłoby miłe dla ucha pracodawców.
Zastanów się trochę człowieku.
Moim skromnym zdaniem pracodawcy powinni głosować na jakąś partię liberalną bo te zazwyczaj bronią ich interesów( wystarczy poczytać programy) natomiast pracodawnicy najemni na jakąś partię socjalną bo te partie reprezentują właśnie ich interesy.
Czy ci się to podoba czy też nie to tak właśnie jest.
Czy istnieje jakiś wspólny mianownik dla pracodawców i prac. najemnych?
Moim zdaniem tak i jest nim spokój społeczny i brak zamieszek.
Wartość dla której warto czasami zrezygnować z części swych uprawnień, nawet najbardziej słusznych.
Powinni o tym pamiętać wszystkie grupy społeczne.
Z tym spokojem jest też tak jak z powietrzem którego istnienie zaczynamy doceniać gdy go zaczyna brakować.
Jakub Sz. / 81.210.63.* / 2006-09-23 13:01
Właśnie cały problem w tym że liberalizm wbrew pozorom był by zbawieniem dla tych których on ponoć uciska (biedniejszych). Tylko ci ludzie nie dadzą sobie tego wytłumaczyć. Podział na wyzyskujących i wyzyskiwanych stworzyli socjaliści. Na wolnym rynu gdzie wszystko jest dobrowolne jest to związek czysto partnerski który obie strony uwarzają za całkowicie dla siebie opłacalny. Dopiero widomo bezrobocia (które jest produktem ubocznym rozdymanego państwa) powoduje że pracodawcy mogą bardziej przycisnąć pracujących.
Floyd / 2006-09-24 17:22 / Tysiącznik na forum
"Podział na wyzyskujących i wyzyskiwanych stworzyli socjaliści". Dobre!. A Janosik to w którym żył wieku? A Jakub Szela? (Nie mylić z Jakubem Sz. :)
"Związek czysto partnerski" polegający na słowach: "Jak się nie podoba to wynocha". Szkoda tylko że wypowiadane zawsze jednostronnie. Wytłumacz pan pracownikom Biedronki jaki to dla nich korzystny układ. No oczywiście, nikt ich nie zmusza aby pracowali (poza wlasnymi żąłądkami i własną rodziną). Czy są granice cynizmu?
System liberalny sam w sobie nikogo nie gnębi to ludzie nawzajem się gnębią. System liberalny przymyka jedynie na to oko. W systemie takim do głosu dochodzą jednostki najbardziej brutalne i narzucające swój styl innym.
Zakładając, że jest pan osobą bardzo szlachetną (w co wątpię) i zechciał by pan swym pracownikom stworzyć jak najlepsze warunki to w konkurencji z panem Y który przyjmie przeciwne zasady nie ma pan szans.To pan musi się dostosować do jego warunków aby pańskie produkty były konkurencyjne. Ja w każdym bądź razie dziękuję za liberalizm typu rosyjskiego.
Na wschodzie Europy zawsze wpadano z jednej skrajności w drugą z wiadomymi efektami. Mam nadzieję, że Polsce jest bliżej do zachodu.
klej / 141.194.5.* / 2006-09-22 16:45
PIS pokazuje swą mądrosc,aby realizowac program musi mec wiekszosc, zawsze sa jakies koszty.Lepper tego nie rozumial,to drugi Walesa,tamten tez byl madry tyle ze nie dla wszystkich.A tusk z Rokita i z SLD to zenada tak jak koledzy z Onyszkiwiczem i czerwonymi.Wstyd!
MN / 80.51.231.* / 2006-09-22 16:59
Klej, wymień dobrych. Idą wybory.
waz(usa) / 62.233.214.* / 2006-09-22 16:29
LEPPER MUSI ODEJSC!

Cha, cha......
Wujek Dobra Rada / 213.158.197.* / 2006-09-22 12:01
Zauważę tylko, że z Samoobrony do PiSu ciągnie właśnie (nie bójmy się tego słowa) prawdziwy syf - ludzie bezideowi, przyspawani do stołków i agenci. PiS zamienia się w szambo - o ile jeszcze nim nie był.

Nie wiem, czy to nie czas na przypomnienie sobie porzekadła: "Polak Węgier dwa bratanki..."
A wy Money.pl macie siłę sprawczą, by taki festyn w jakiś weekend zainscenizować...

;-)
. / 83.31.60.* / 2006-09-22 18:49
"Wujek Dobra Rada" to albo malkontent, albo kandydat do UB. Najlepiej niech wyjedzie np. do Izraela, czy zaciągnie się do wermachtu.
tatko / 2006-09-23 00:17 / Tysiącznik na forum
UB już nie ma.Pozotało więc to pierwsze
Floyd / 2006-09-22 11:43 / Tysiącznik na forum
Coś mi się wydaje, że pan Płaskoń chce mnie skołować ale też mu się nie uda podobnie zresztą jak i panom: Tuskowi, Kaczyńskiemu, Lepperowi, Olejniczakowi, Korwinowi-Mikke itd.itp.
Chyba mają rację ci co nie żyją polityką i cieszą się życiem w odróżnieniu od pana Płaskonia któremu z pewnością przybywa siwych włosów jak analizuje "czarne scenariusze"
Autor / 80.48.202.* / 2006-09-22 14:14
Zapewniam, że nie przybywa mi z tego powodu siwych włosów. Przybywa, owszem, poczucia humoru, a także refleksji. Na przykład takiej: czy naród doświadczony rządami "kabareciarzy" zarówno z lewej, jak i z prawej opcji, dowiedzie w końcu, że również nad Wisłą demokracja nie musi być fenomenem dostarczającym materiału poglądowego psychiatrii.
Pozdrawiam
Desstin / 2006-09-23 14:58 / Bywalec forum
Niestety dopiero teraz przeczytałem tego posta.I wszystko stało się jasne.Przepraszam za te kilka postów skierowanych do szanownego kropka.Nie powinienem kierować ich do chorego człowieka.
MN / 80.51.231.* / 2006-09-22 15:42
Nasi kabareciarze wcale nie są gorsi od tych z Włoch, Francji, Niemiec, W. Brytanii czy Wegier. Przy okazji, czy wie Pan o czym rozmawiano na trzech pierwszych posiedzeniach rządu polskiego we Francji w 1939? O pensjach. W końcu ustalono, że pensje będą w wysokości ..., pensji ministrów we Francji. Analogie z okresem międzywojennym są urokliwe i liczne. Wniosek taki, że jesteśmy IIRP, a że wojny nie bedzie mamy szansę się czegoś więcej nauczyć.
Z czego się śmiejecie? Z siebie się śmiejcie.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-22 10:31
Regulamin forum
. / 83.31.60.* / 2006-09-22 18:59
Młody niedoświadczony człowieku. Przeczytaj Artykuł 226 Kodeksu Karnego. §1. :"Kto znieważa funkcjonariusza publicznego albo osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku." Pamiętaj też, że serwery muszą przechowywać IP komputera przez co najmniej 2 lata (wkrótce będzie 5 lat), aby można było znaleźć tych co łamią prawo. Życzę Ci dobrze więc pohamuj się.
anakonda / 217.74.68.* / 2006-09-22 10:15
Ewentualna koalicja PO i SLD po nowych wyborach to najlepsze wyjście. (przy większości PO). PO i PiS na pewno się nie dogadają, a jeśli już to po krótkim czasie pojawiły by się konflikty.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy