Forum Forum inwestycyjneFundusze

zainwestowałam w pacyfik i co teraz???

zainwestowałam w pacyfik i co teraz???

zielona łąka / 2008-01-30 19:19
sama nie wiem co o tym juz myśleć, wiem ze wszysto w rękach zarzadzających ale zastanawiam się czy zostac w pacyfiku czy przekonwertowac na akcje pl.
Wyświetlaj:
mig23 / 81.190.108.* / 2008-02-08 15:55
Zarządzający radzą sami dobrze sobie i niezaleznie od wyników biorą swoje plus premie bo to się stanie z pieniędzmi to nie ich broszka. Bo to nie ich. Należy zmenić system
max1224 / 2008-01-30 19:24 / Tysiącznik na forum
z deszczu pod rynnę?

na akcjach pl mamy niewielką górkę i niepewną przyszłość ryzyko dalszych spadków w azji jest niemal takie same jak u nas to już chyba lepiej nic nie robić
zielona łąka / 2008-01-30 19:28
dzięki za wsparnie, potrzebuję tą kase za jakiś czas i w sumie przekonwertowałam je juz z jednego Fio na pacyfik. dzięki i pozdrawiam
max1224 / 2008-01-30 19:36 / Tysiącznik na forum
pocieszające jest to adki to już nie na taką skalę jak ostatnio no i z każdym dniem coraz większe nadzieje na wzrosty uszy do góry jeszcze będzie dobrze
pchelek / 2008-01-30 20:18 / Tysiącznik na forum
ten pacyfic jest bezpieczniejszy jak azje - podobnie ja przekonwertowalem z azji bric i latin na global - mniejsze wzrosty ale bezpieczniejsze fundy [we Franklinie].
Maxiu - dzieki szybkim konwersjom "stracilem" wirtualnie tylko 10% z zysku wypracowanego.
A polskie fundy - poza dwoma na czerwono w bilansie rocznym.
Tylkom gold sprzxedal z bolem serca - ale chyba to juz jego maxima byly.
max1224 / 2008-01-30 21:03 / Tysiącznik na forum
też trochę umoczyłem ale co tam szybka akcja z arką przeskok do schrodera zrobiły swoje jeszcze mam trochę w trakcie realizacji i cięzko mi w tym momencie podać procenty generalnie na dziś jest podobnie dla mnie najważniejszy jest przyszły tydzień
mhk / 2008-02-27 19:12
Drogi Panie Max. Ale jaki procent kapitału Pan trzyma w SCH 1? Mowimy o Skandi
max1224 / 2008-02-27 19:36 / Tysiącznik na forum
tak zresztą jak bodajże 3 stycznia napisałem w co warto lokować kapitał na 2008 rok trudno narazie powiedzieć żeby była to nieudana inwestycja(zwłaszcza na tle GPW)
max1224 / 2008-02-27 19:17 / Tysiącznik na forum
od tego czasu 100%
M2008 / 83.31.220.* / 2008-01-30 22:37
Łączko zielona, krówko, motylku, baranku. Wrzucaj szybko kasę w fundusze, konwertuj, to będzie szansa że "zarządzający" dostaną jeszcze jedną wypłatę zanim ich na zbity **** z roboty wywalą. Ostatnio jakby więcej funduszy dolarowych w likwidacji....

PS. Disclaimer - gdyby ktoś nie skumał sarkazmu to nie polecam inwestowania w fundusze.
max1224 / 2008-01-31 00:47 / Tysiącznik na forum
pracę trzeba dać każdemu jak się nie sprawdzi wylać będzie tak i nas niebawem
spod londynu / 78.146.19.* / 2008-01-31 00:29
Pomimo ostrego sarkazmu twoich wypowiedzi czesto się z nimi zgadzam. Też nie poleciłbym juz nikomu kupowania funduszu w Polsce . Zdecydowanie lepiej kupić bezpośrednio akcje. Da sie wybrać obecnie na GPW parę papierów z dobrymi fundamentami które w dłuzszej perspektywie powinny dać zadowalający przyrost. Absolutnie się zgadzam że większosc polskich zarzadców to zwykli szmaciarze i nie powinniśmy im powierzać naszych pieniedzy. Sam, niestety, dałem sie im nabrać.
Jako alternatywa uważam że da się wybrać jakiś zagraniczny fundusz zarzadzany przez goscia o wyrobionym nazwisku który wykazał się już na miedzynarodowym rynku. Takie nazwiska przewijaja się w zagranicznych serwisach
pchelek / 2008-01-31 09:17 / Tysiącznik na forum
Na gielde mam zbyt slabe nerwy i serce - szczegolnie na GPW - dlatego inwestuje przez fundy.
W tym tygodniu [raz kozie smierc] zakupuje new energy - to fundusz przyszlosci.
A w przyszlym tygodniu [mysle ze doly mamy za soba] wracam chyba na world energy i mining - zawsze beda potzrebne. Nie lubie jak mi kasa lezy odlogiem i nie procentuje.
To w fundach Blacrock
Natomiast we Franklinie pozostane w Global Fund [konwersja z Latin, Korea, BRIC i India].
Niech tam - Azja jest bardzo przegrzana raczej. A po ostatnich notowaniach fundow to widze ze ten Global ma przebudowany dobry portfel.
Zgadzam sie z przedmowca spod londynu ze polskie fundy to kaszana. Ja mam straty wirtualne ok 10 do 15% [od szczytow] z zyskami 50 do 60%. natomiast polskie fundy poza jedynie dwoma sa na CZERWONO w bilansie rocznym.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy