Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zakaz podwójnego opodatkowania najwcześniej od 2008 roku

Zakaz podwójnego opodatkowania najwcześniej od 2008 roku

Wyświetlaj:
George / 83.25.250.* / 2006-03-13 09:23
Socjalizm zawsze w efekcie prowadzi do biedy. Niezależnie od tego czy uprawiać go będzie SLD, Samoobrona czy PiS, skończymy jako notoryczne biedaki. Biedni będziemy my, bo biedni byli nasi rodzice, biedne będą nasze dzieci. Polacy generalnie maja to, na co zasłużyli. Będzie solidarnie, czyli "bida aż piszczy". Najgorsze, że za socjalistyczne ciągoty naszego społeczeństwa, muszą płacić również niewinni.
waz (usa) / 64.21.105.* / 2006-03-11 00:20
Wszystkim tym, ktorzy pracuja za granica moge poradzic aby po prostu nie zglaszali tego faktu ZADNYM polskim urzednikom. Trzymajcie pieniadze w zagranicznych bankach, ponadto co wazne, to aby od samego poczatku legalnie wejsc w tamtejszy sytem emerytalny. Lata leca i ani sie obejrzycie jak przeleci 30-ka i zaczniecie sie rozgladac za emerytura. W Polsce, przy takich rzadach jak obecny i tym calym biurokratycznym balaganie rodem z trzeciego swiata dostaniecie wielkie G zamiast emerytury. Na Zachodzie macie stabilna przyszlosc, nawet jak wrocicie do kraju.

Nas (Polonie) tu w USA tez strasza podatkiem od amerykanskiej emerytury na miejscu w Polsce. Cha, cha! Niech mnie pocaluja w zyc. Jest tysiac sposobow, aby brac pelna emeryture zagraniczna i tylko idiota moze chciec sie dzielic swoim zyciowym dorobkiem z banda zbednych biurokratow.

W Szwecij i w USA urzedy podatkowe na podstawie skladanych deklaracji podatkowych co roku wyliczaja mi nalezna emeryture i informuja na pismie ile dostane po osiagnieciu wieku emerytalnego.

Natomiast polscy urzednicy nie wiedza nic o moich poprzednich zarobkach w kraju. Kaza mi przynosic zaswiadczenia z zakladow pracy (ktore dawno nie istnieia) i z uczelni, chca aby im pokazac ksiazeczke wojskowa z lat 60-tych, ksiazeczke ubezpieczeniowa, szukaja kwitow starych wynagrodzen z tych samych lat,
dyplom z uczelni, itp. etc., wszystko oczywiscie potwierdzone NOTARIALNIE. Kopia nie wystarczy bo kazdy obywatel wg. polskich urzedow jest oszustem. Malo tego,
personalny u jednego z istniejacych pracodawcow kazal mi napisac PODANIE z prosba o wydanie zaswiadczenia pracy! Cala ta dorodna banda urzednikow traktuje obywatela jak pilke pingpongowa. I jezszce mialbym na nich placic - NO WAY!
yacabo / 2006-03-10 16:13
Ludzie to jest pazerne panstwo. Podstawowa dewiza: zabrac !!! Beda sie bronic bandziory rekami i nogami. Bezrobotnych ubywa, nie trzeba im placic kuroniowki a kase przywioza w zebach. Co za dranie. To tak jakkby badziorów postawic przy granicy z kalachami. "Ruki wierch, Oddaj diengi!!! " Ja zawsze powiem jedno: BANDYCI !!!!! I tyle. Nic tylko uciekac z tego kraju. Co za gnoje !!! Jak na wojnie. Zabiora wszystko !!!
emek / 85.221.188.* / 2006-03-10 15:34
Jak zwykle złodzieje!!!, człowiek wyjedzie żeby sobie troche polepszyć a tu masz..... Nie ma co w tym smutnym państwie!!!!!
Funcik / 83.25.89.* / 2006-03-10 14:44
Sprawę niekorzystnych rozwiązań obywateli polskich, z którymi Polska ma umowy przewidujace metodę proporcjonalnego odliczenia podatku zapłaconego za granicą można rozwiązac od ręki, wydając stosowne rozporządzenie (ma taką delegacje ustawowa w Ordynacji Podatkowej). zasłanianie sie długotrwałościa negocjacji w sprawie nowej umowy jest wykrecaniem się "sianem". A poza tym na oficjalnej stronie brytyjskiego Inland Revenue jest informacja, że planuje sie zakończenie prac nad nowa umową z Polską do końca marca 2006, a więc tego roku! Ja osobiście nie wierzę w to, co mówi nasz rząd. Kłamia, jak zwykle!!!
zx / 83.16.202.* / 2006-03-10 13:40
Rząd jest bardzo krótkowzroczny nie załatwiając tego tematu. To w zakichanym interesie tych co tu zostają jest trzymanie kontaktów z emigracją. Nie załatwienie tego tematu to wypychanie ludzi w zupełną emigrację bo kto tu będzie wracał żeby się już na dzień dobry szarpać z polskim fiskusem ? W ten sposób z tych pieniędzy, które zarabiają emigranci w Polsce zostanie wydanych zero albo blisko zero. Nie wiem na co liczy nasz fiskus ? Może na to, że Inland Revenue będzie ścigał polskich emigrantów na terenie UK, po to żeby wyrwać im pieniadze dla polskiego budżetu. Jeżeli na to liczy to założę się, że się przeliczy i to bardzo. Jak tego szybko nie załatwią to pieniedzy i tak będzie z tego niewiele, a szkody dla kraju w długiej perspektywie będą niewyobrażalne. Tylko kto dzisiaj mysli w długiej perspektywie ?
bizon / 83.17.143.* / 2006-03-10 10:29
Pazerność nie ma granic w naszym kraju, gdzie złodziejami nie są podatnicy tylko ich rząd, bo nie mam innego określenia na tę sytuację.
teresa / 83.8.70.* / 2006-03-10 11:54
ja rowniez i inni pracujacy w WB .Niech sie wezma za konkrety a ptasia grypa i caly raban wokol niej to tylko zmylenie ludzi od polityki

Najnowsze wpisy