Podwójne opodatkowanie

zły / 83.5.248.* / 2007-02-03 14:43
Witam,

Właśnie przebywam na urlopie w naszym "pięknym" kraju i przy okazji wolnego czasu zainteresowałem się nową umową międzyn. pomiędzy UK a RP. Z umowy tej wynika, że najlepiej być samotnym, bez żadnych znjomych i rodziny w RP. Ja do tej grupy nie należe gdyż mam rodzine, która mieszka w Polsce. Stąd za 2007 rok będę musiał zapłacić podatek w RP za prace w UK. Ale nie zamierzam dzielić się z naszym rządem. Dla mnie nadal istnieje podwójne opodatkowanie. Nie chce go płacić i co więcej będę starał się oszukać nasz US. Stad mam kilka pytań:

1. Jeżeli nie osiągnę żadnych dochodów na terenie RP to czy muszę wypełniać PIT?
2. Przedawnienie podatkowe to 5 lat?

Nie wiem co robić, brak mi słów.

Dziękuje za pomoc.
Wyświetlaj:
blena / 151.204.241.* / 2007-04-13 03:30
Osoby ktore maja miejsce zamieszkania w Polsce podlegaja nieograniczonemu obowiazkowi rozliczania sie ze wszystkich swoich przychodow.Wynika z tego ze w picie wpisujesz zarobki z UK i Polski.Jak w Polsce nie pracowales to nie placisz podatku,jak pracowales to tylko na pdstawie zarobkow angielskich ustalasz prog podatkowy czy 30% czy 40% i ustalony prog jest podstawa do obiczenia podatku ale lylko od kwoty zarobionej w Polsce.Uwazam ze zeznanie zlozyc trzeba.Niestety 5 lat kontroli przeciaga sie defakto do 6poniewaz np.urzednik ma prawo sprawdzic podatnika do konca 2007 roku za rok kalendarzowy 2002.Czyli minelo piec lat ale w 2007 moze ciagle sprawdzac 2002r.
Ja jestem u meza w USA od2004 i niestety nie mam arumentow aby sklonic go do powrotu,ciagle jest niekorzystna umowa ze Stanami i na dodatek nie ma tutaj zaineresowania tematem,jakies otepienia.Niestety nie mieszkam wsrod poloni i nie znam nikogo z Polski ale wlasnie wczoraj dzwonilam do radia w Chicago by zainteresowac tematem niekorzystnej umowy.CISZA W ETERZE.PO stara sie aby Rzad oglosil abolicje do wszystkich zarobkow zagranicznych od2004r ale Rzad sie nie zgadza bo chce z NAS sciagac cizko zarobione pieniadze.
Pozdrawiam
trotka / 212.160.111.* / 2007-04-11 21:55
W sumie to zależy od interpretacji tej sytuacji przez Twój urząd skarbowy. Jeśli przebywało się w Polsce dłużej niż bodajże 183 dni i zarabialo poeniądze w UK - należy złoży zeznanie podatkowe. Jeśli nie osiągnąłeś dochodów polskich - moim zdnaiem, i zdaniem mojego urzędu skarbowego - nie obowiązuje cię "spowiedź" przed polskim fiskusem. No bo niby jak masz to policzy...polskie dochody (czyli zero) plus angielskie i wyliczy stopę podatkową....bez sensu.... a zresztą Polska to kraj bez sensu...i bez wielu innych mądrych rzeczy.
fred 3333 / 89.100.175.* / 2007-02-20 14:43
dosyc ze czlowiek
wyjechal to jeszcze go gnebja a czlowiek chcjal uciec z tego syfu a syf za nim predzej sie zwolnie nim im cos oddam
08083 / 2007-04-12 16:39
Słyszałam,że trzeba zlożyć pit z dochodem zerowym,a o pracy za granicą lepiej nie wspominać.Paranoja z tym naszym krajem...

Najnowsze wpisy