Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Zakładanie firmy do handlu na allegro na własne mieszkanie ...

Zakładanie firmy do handlu na allegro na własne mieszkanie ...

evilgrass / 2009-03-26 16:54
Witam, chciałbym zająć się sprzedażą na allegro odzieży kupowanej w hurtowni na niewielką skalę ( ok 10000-1500zł przychodu rocznie ).
Zamierzam prowadzić tą działalność zgodnie z prawem odprowadzając podatek z dochodów.
poinformowano mnie, że w tym celu muszę założyć jednoosobową firmę, a żeby ją zarejestrować muszę posiadać odpowiedni lokal.
Ponieważ będę się zajmował tylko sprzedażą przez internet to nie potrzebuję lokalu, lecz niewielką powierzchnię składową i w tym celu chciałbym wyodrębnić 2m. kw. z pokoju który zajmuję mającego w sumie powierzchnię 6 m. kw. bądz jeśli się nie da to cały ten pokój w mieszkaniu własnościowym o powierzchni 47 m. kw. którego właścicielem jest moja mama.
Czy w związku z tym, że jestem zameldowany ale to mama jest właścicielem musiał bym z nią podpisać jakąś umowę a jeśli tak to jak by wyglądało wtedy rozliczenie, ponieważ słyszałem, że na firmę jest inny podatek od nieruchomości oraz opłaty.
Jeśli musiał bym spisać taką umowę to w związku z tym, że jestem zameldowany kwota mogła by być na takiej umowie niska ?
Na koniec chciałbym zapytać jakie są koszty założenia firmy ?
Czy muszę kupować kasę fiskalną,wyrabiać jakąś pieczątkę oraz jak by wyglądało odprowadzanie składek na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne...
Przepraszam za obszerną ilość pytań, ale gdyby ktoś wypowiedział się na ten temat byłbym bardzo wdzięczny :) pozdrawiam...
Wyświetlaj:
handelallegro / 83.30.18.* / 2009-11-25 21:02
jak chcesz tanio kupować to na www.niepracuje.pl są linki do hurtowni na zachodzie większość z allegro ich używa
kizior77 / 2009-12-08 00:44
Witam

Tez zastanawiam sie od dluzszego czasu nad handlem na allegro lub ebay.
Mam kilka pomyslow ale jakos nie wiem jak sie do tego zabrac no i strach przed porazka :)

Mieszkam w Niemczech, kiedys myslalem o handlu ciuchami z Polski, ale tutaj sa tanie sklepy i nie wiem czy ludzie skusiliby sie na kupno na ebay.
Jesli ktos ma jakies pomysly albo chcialby nawiazac wspolprace zagraniczna prosze o kontakt.
Moniaa82 / 2009-03-26 21:15
Hej :) nie musisz spisywac zadnej umowy z mamą. Wystarczy, że jako siedzibę swojej firmy podasz adres, pod którym jesteś zameldowany. Jak będziesz składał papiery w US, to dołączysz oświadczenie mamy, że wyraża zgodę na prowadzenie działalności pod tym adresem. Wiem, co mówię bo zajmuje się tym zawodowo. Kasę fiskalną kupujesz, jeśli dochody w pierwszym roku przekroczą 20 tys.zł, a w drugim 40 tys. zł. Przez pierwsze 2 lata możesz płacic obniżony ZUS (ok. 300 zł). Jak masz jeszcze jakieś pytania to napisz na mmonikaa82@gmail.com

Najnowsze wpisy