Forum Forum podatkoweInne

Zakładasz firmę? Zapłacisz wyższy ZUS

Zakładasz firmę? Zapłacisz wyższy ZUS

Money.pl / 2011-08-15 13:46
Komentarze do wiadomości: Zakładasz firmę? Zapłacisz wyższy ZUS.
Wyświetlaj:
achul / 94.72.119.* / 2011-08-28 17:14
Tak to chory kraj, nie wiem czy jest go w stanie ktoś uleczyć.Zapomnieliście dodać że po wzroście minimalnego wynagrodzenia składki zus +zdrowotne z prawie 900zł niebezpiecznie zbliżą się do 1000 zł miesięcznie. i o ile składka pracownika jest zależna od wysokości wynagrodzenia to wysokość składek dla prowadzącego działalność nie zależy od jego dochodów ani obrotów kwoty są ustalane przez urzędników którzy o działalności nie mają pojęcia bo przecież żyją na garnuszku państwa prowadząc pasożytniczy tryb życia
do żartowniś / 46.205.118.* / 2011-08-24 15:37
ten kraj to nawet chory absurd
antyZUS / 46.205.41.* / 2011-08-24 14:20
ZLIKWIDOWAĆ ZUS i wprowadzić za te pieniądze obowiązek prywatnego ubezpieczenia albo inwestowania - będę żył jak król i wtedy każdy lekarz będzie stał w kolejce do mnie, a nie ja do niego.
Żartowniś / 2011-08-24 14:35 / Bywalec forum
Ten kraj to jakiś absurd!!
mysle wiec jestem / 83.12.110.* / 2011-08-20 13:01
Jestem przedsiębiorcą, zatrudniam pracowników. Podwyżka jest rzędu 8,2%. Teraz do całości bilansu tej zmiany trzeba by poznać jaki będzie poziom inflacji w roku 2011. Ktoś potrafi celnie strzelić liczbę? Ja obstawiam 6-8%. Zatem ta podwyżka to realnie może być około 0,2 do 2%. Zatem co to za podwyżka? Nie rozumiem zupełnie tych przedsiębiorców którzy tak strasznie narzekają na ‘janosikowość’ rządów. Tacy przedsiębiorcy chyba nie mają pojęcia o ekonomii i o tym co mówią. Chcieli by mieć pracownika co by pracował za 100 dolarów na miesiąc i klienta co za byle usługę płacił przynajmniej 20 dolarów. Ludzie to się nie trzyma kupy w ekonomii! Musicie zrozumieć że wzrost płac ponad inflację stymuluje wzrost waszych obrotów! Do wzrostu gospodarczego i rozwoju naszych przedsiębiorstw sztuką jest by zmniejszane były w naszym kraju obciążenia podatkowe. Nasze Państwo musi mieć coraz niższe koszty obsługi. Jak pewnie wiecie od lat jest wręcz odwrotnie. Państwo zdziera z nas coraz więcej, nie robiąc nic aby się redukować. Okres obecnych rządów PO to największe przyspieszenie wzrostu kosztów obsługi Państwa i największy w czasie wzrost długu Państwa. Teraz to śmierdzące g***no podrzucą następnej ekipie. I jak myślicie co zrobią następcy?

Reasumując. Płaca minimalna musi być podniesiona i to znacznie ponad inflację. Jednocześnie obciążenia podatkowe i ZUS muszą być zmniejszane, tak jak zmniejszać trzeba koszt obsługi Państwa. W zakresie płac musimy szybko dogonić kraje zachodnie, bo w zakresie kosztów życia już nawet ich przegoniliśmy (patrz porównanie cen żywności Polska-Niemy)
Polak Duży / 213.158.197.* / 2011-08-21 09:20
Zmartwię Cię. O jakim doganianiu krajów zachodnich Ty marzysz Człowieku?... skoro płaca minimalna w tym dziadowskim państwie - Polsce wynosi od lat ułamek (1/4 - obecnie) niemieckiego zasiłku dla bezrobotnych... Dla Polski została przewidziana rola kolonii z jej koniecznie i bezwzględnie tanią siłą roboczą właśnie po to by utrzymywać miejsca pracy w bogatej europie zachodniej i wysoki poziom życia jej mieszkańców. Za kryzys światowy wywołany przez bankowych krezusów też zapłacą głównie niewolnicy z "rozszerzonej " unii Europejskiej. Taka jest brutalna rzeczywistość a slogany o rzekomej wspólnocie europejskiej są tylko po to by Niemcom łatwiej się zarządzało nowymi koloniami. Jasne, że należy zawsze dążyć do minimalizacji kosztów obsługi państwa, ale najpierw trzeba być samodzielnym w zarządzaniu tym państwem... A niewolnicy jak to niewolnicy zniosą wszystko więc najpierw im się zapowie redukcję administracji o 10%, a po wyborach powiększy ją o 25%, ale już się o tym nie będzie wspominać, bo głupi niewolnik ma się słuchać władzy i zasuwać a nie dyskutować o nie swoich sprawach...
dvhk / 80.238.67.* / 2011-08-19 20:19
Proszę wprowadzić program partii :Kongres Nowej Prawicy to wszystko co na potrzeba aby się utrzymać na rynku.
stary przedsiębiorca / 83.23.35.* / 2011-08-18 16:53
Propozycja dla rządzących: My podnosimy płacę minimalną do 3000zł. a rząd pozostawia składki zus na poziomie dotychczasowym od min. płacy. Zyskowność nam spada na kilka miesięcy, ludzie pracy zadowoleni i wszystko wraca do jako takiej równowagi.
LeszekX / 188.121.13.* / 2011-08-18 16:12
Loo 10 zł / mieś. i ARTYKUŁ DNIA ! :)
Sezon ogórkowy na całego :))
wiwan / 2011-08-19 14:04
10, 15 gr. może i niewiele. Ale 8,2%- bo taki to oznacza wzrost brzmi już inaczej, prawda ?
Pomijam sytuację, gdy prowadzący DG w czasie tych 24 miesięcy już zatrudnia pracownika z minimalnym wynagrodzeniem- jak proponowany wzrost płacy minimalnej przekłada się na wzrost kosztów.
Diablontko / 83.30.105.* / 2011-08-18 14:15
i za nic tyle pieniędzy im dawać,a nic się z tego nie ma ....

rozbój w biały dzień ... :)
authorrytheth / 31.61.51.* / 2011-08-18 13:49
mam 50 lat ,Mieszkam w Polsce od urodzenia z 4letnią przerwą na pobyt za granicą.Jeszcze nie widziałem,żeby coś w tym ye.....nym kraju staniało!Ciągle tylko płacić i płacić.
RJ1414 / 194.181.103.* / 2011-08-18 12:40
Takie tytuły porostu mnie r************ ( bo inaczej już się nie da). Czy nasza mentalność kiedyś się zmieni z nienażerających na działających...? Czy autor artykułu zapytał się przedsiębiorców, czy to ich "zaboli". Amen.
grek_pl_zorba / 62.21.28.* / 2011-08-15 21:49
Masakra! Przecież ta podwyżka to 122zł rocznie, a miesięcznie aż 10zł
toż to rozbój.
Przecież to prawie tyle samo co przeciętny przedsiębiorca wydaje na paliwo przez 3 dni, żeby autkiem załatwiać wszystkie sprawy.
Toż to szok, Trzeba będzie sprzedać jednego "Mybacha" bo nie starczy na paliwo dla niego.
A teraz poważnie, a zastanawiał się ktoś, ile kosztuje miesięczny dojazd zatrudnionego przez tego przedsiębiorcę pracownika?
będzie zależnie od odległości środkami komunikacji miejskiej lub podmiejskiej 100 - 200PLN
Więc o co to larum?
Przecież ta podwyżka nawet nie zrekompensuje kosztu dojazdu do pracy, nie mówiąc o galopującej inflacji i drożejącym utrzymaniu.
Wiem że trzeba jakość wyjść z twarzą z tych ustępstw = 10zł miesięcznie.
Ale bez przesady! przecież w ten sposób właśnie "traci się twarz"
Z jednym wyjątkiem: nie traci się twarzy, kiedy jej się już dawno nie ma.
Pozdrawiam
author / 31.61.51.* / 2011-08-18 14:11
ci ,którzy płacą pełną składkę poniosą większe obciążenia tzn. zostaną ukarani przez socjalistów za chęć bycia samodzielnym , a nie czerpania z ich janosikowej łaskawości
MłodyEkonomista / 2011-08-16 00:01
Daj spokój, jeszcze ktoś pomyśli, że naprawdę wierzysz w to co mówisz.

Źle Ci? Trzeba było się uczyć, przedsiębiorcy to bardzo pracowici ludzie, nikt nie broni Ci być jednym z nich.

Jeżeli natomiast uważasz, że 10 zł w miesiącu to mało, to o co ten cały raban?

Nie znasz podstaw ekonomii, targają Tobą jakieś dziwne emocje niespełnienia zawodowego? Ogarnij się trochę, poczytaj, zrozum.

To nie PRL tylko system rynkowy, dziwisz się, że jest duże bezrobocie a krzyczysz o wyższą płacę minimalną, masz pewnie pracę i masz głęboko w tyle, że przez to bezrobocie się zwiększy.

Gratuluje! Proszę, oto ANTYNOBEL z ekonomii.
Floyd / 2011-08-18 12:20 / Tysiącznik na forum
Żeby się spełniły Twoje marzenia ekonomisto, to jeszcze by trzeba zlikwidować zasiłki dla bezrobotnych, jak sobie życzą liberałowie ekonomiczni z JKM na czele, a od siebie dodam: zabronić emigracji czyli zamknąć granice bo inaczej, to sam będziesz musiał złapać się za łopatę.
(@) / 89.79.218.* / 2011-08-15 23:23

Więc o co to larum?

Tu złotówka tam 5 złotych a jeszcze gdzie indziej 10 złotych ..itd,itp, a porfel obywatela wydrenowany do POdszewki. To jest właśnie polityka "miłości inaczej" w wykonaniu słońca Peru. Donald-nic-nie-mogę-Tusk prowadzi politykę skubania podatników, nie wprowadza żadnych reform, tylko konserwuje stary skorumpowany układ wzajemnych POwiązań biznesowych.
Lysy 25 / 77.255.163.* / 2011-08-15 20:36
Ten ZUS w Polsce to takie pogłówne, chyba najbardziej znienawidzony podatek, który w przeszłości prowadził w różnych krajach do rozlicznych rozrób, buntów i rewolucji.
(@) / 89.79.218.* / 2011-08-15 20:51
Niestety ale będą dalsze POdwyżki składek na ZUS bo setki tysięcy młodych rencistów i emerytów, przeważnie: z wojska, milicji i policji,górników,strażaków i reszty uprzywilejowanych "świętych krów" nie płacą składek ale oficjalnie pracują na pełne etaty zajmując miejsca pracy młodym.
To jest ta sprawiedliwość w wydaniu Donalda-nic-nie-mogę-Tuska.
djey / 212.129.88.* / 2011-08-15 17:18
przeciez zus matolki to jest go...ny podatek tzw.legalne okradanie przedsiebiorcy :) ktory w polsce urusl do masakrycznej i chyba najwyzszej na swiecie kwoty! a teraz pod dziwnym pretekstem podwyzszenia minimalnej jeszcze go powieksza? smiech na sali ladnie was tna..
kiedy to sie skonczy?
Lysy 25 / 77.255.163.* / 2011-08-15 21:50
To sie skończy tylko razem z chaotycznym upadkiem zadłuzonego i bezmyślnie zarządzanego państwa razem ze zdrajcami którzy nim zarządzają (czyli wszystkimi partiami w parlamencie, może z wyjątkiem PSL), jego systemem i instytucjami.
Miejmy nadziejś, że już niedługo...

Żeby było lepiej najpierw musi być gorzej, a tak prawdę mówiąc to tak źle, że większość forumowiczów nawet sobie tego nie wyobraża.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy