Forum Forum inwestycyjneFundusze

zakup funduszy, jak wejść z nową skłądką?

zakup funduszy, jak wejść z nową skłądką?

kobras / 2007-08-01 15:35
Witam
mam takie pytanko.
Właśnie chce zakupić jednostki fund., jakie wybrać ?
czy akcyjne, zagraniczne .....?
czy może poczekać chwilkę, i przetrzymać na koncie bankowym bez zysków ale też bez ryzyka
pozdrawiam all
kobras
Wyświetlaj:
Leh / 2007-08-01 21:57 / Bywalec forum
Jeżeli satysfakcjonuje Cię zysk około 4% to kup obligacje państwowe. Jeżeli chcesz więcej to fundusze najlepiej akcyjne. Nie polecam zagranicznych bo wydaje mi się że nasze fundusze lokujące za granicą mają marne wyniki. Aktualnie nie polecałbym wchodzenia w fundusze do czasu wyjaśnienia sytuacji na giełdzie. Może zaglądniesz na http://www.fundi.pl/index.php?action=notowania
cortez / 2007-08-01 19:15 / Bywalec forum
Nie ma jak Ci cokolwiek sugerować, pomagać, doradzać, bo nic nie wiem.
Inwestując trzeba sobie zadać dwa podstawowe pytania:
jak długo masz zamiar inwestować?
jakie ryzyko jesteś w stanie zaakceptować, czyli ile jesteś w stanie stracić?
Dopiero potem można myśleć na doborem fundów.
kobras / 2007-08-02 07:41
wpłacając na jednostki myślę raczej o zarabianiu w krótkim czasie, nie o jakichś kokosach ale 1-2 % miesiecznie było by miło :)
w banku (pko) mam 0,2 %
tak sobie myślę żeby wpłacić na coś stabilnego, bezpiecznego a potem przeskoczyć na bardziej agresywne jednostki np. akcje.
Zagrywka na przyszłość, zawsze to 4 dni jestem do przodu.
Jednakże mogę się mylić, nowy jestem :)
pozdro
lysusz / 2007-08-01 16:07 / portfel
Witam
Mam niby ten sam dylemat ale na razie się wstrzymuję dopóki się sytuacja nieunormuje lekko. Na razie wejdę chyba w Arkę WSE i może w jakiś alokacyjny. Akcyjnych na razie nie kupuję. Oczywiście bez względu czy alokacyjne, akcyjne czy stabilne kupuj po trochu w odstępach czasowych - uśrednisz cenę.
Najlepiej poczytaj forum - tu jest wszystko:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy