Forum Forum dla firmZakładanie firmy

założenie działalności a miejsce zameldowania

założenie działalności a miejsce zameldowania

spiinka / 87.206.55.* / 2009-04-20 17:21
Chciałabym zapytać, czy jeżeli mieszkam w Warszawie a miejsce zameldowania jest inne, to czy pomimo tego mogę założyć działalność gosp. w Warszawie bez meldunku, z czasowym meldunkiem czy muszę się zameldować??
Wyświetlaj:
digital8 / 89.73.72.* / 2011-02-14 14:42
Rowniez mam podobna sytuacje, rozni sie tym iz chcialbym dostac dotacje na rozpoczecie dzialanosci z urzedu pracy. Pytalem 2x i za kazdym dostlaem inna odpowiedz, a mianowicie mieszkam w warszawie, a chcialbym dotacje z miesjca zamieszkania i jak wspomialem wczesniej w zaleznosci od pani okienku moge dostac dotacje prowadzac firme w warszawie (podajac siedzibe w warszawie) lub nie (nawet podajac moj dom jako siedzibe, a pracujac w warszawie - moze byc kontrola zwiazana z dotacja).
siwy bob / 81.190.209.* / 2009-07-08 11:35
jestem dokładnie w takiej samej sytuacji, zameldowany jestem poza województwem dolnośląskim, a chcę aby siedziba firmy mieściła się we wrocławiu. Pozdrawiam
Ksiegowa26 / 2009-07-09 12:04
Jak chcesz we Wrocławiu, to musi być jakiś adres tam. Albo zamieszkanie albo siedziba firmy. Jak nie ma, to nie ma takiej mozliwości zeby tam załozyć działalność , bo adres musi byc.
ikme / 188.33.86.* / 2009-07-07 16:01
Mam podobną sytuację. Czy mogę zarejestrować jednoosobową firmę w miejscu zameldowania a prowadzić ją w innym mieście nie mając tam żadnego meldunku?
B.L / 62.121.64.* / 2010-08-03 15:31
Z tego co się orientuje to takiej możliwości nie masz. Ale mozesz zainwestować w wirtualne biuro,nie jest to wysoki koszt od 50-250 miesięcznie mniej więcej. Moi znajomi prowadzą takie biuro, jak chcesz to spojrzyj na ich stronę okopowa.com.Pozdrawiam
Ksiegowa26 / 2009-07-09 12:05
Można...we wniosku o wpis do ewidencji trzeba wpisac jako miejsce prowadzenia działalności teren całego kraju.
siwy1836 / 95.41.171.* / 2010-07-03 17:02
witam mam pytanie chce otworzyć firmę budowlaną w lubuskim a zameldowany jestem w wielkopolsce a w lubuskim mieszkam u dziewczyny i nie mam tu zameldowania czy istnieje mozliwosć otwarcia tu firmy ????
Tanie Wirtualne Biuro / 77.253.59.* / 2010-07-22 15:36
witaj, aby założyć firmę musisz mieć tzw. prawo do lokalu, według obowiązujących w Polsce ustaw, aby zarejestrować działalność gospodarczą, należy posiadać dokument potwierdzający prawo do lokalu lub placu gdzie będzie rejestrowana firma. Dokumentami takimi są: akt notarialny kupna, umowa najmu, dzierżawy lub użyczenia. Jeżeli nie masz takiego dokumentu pozostają Ci Wirtualne Biura. Miejsce zameldowania nie ma znaczenia. Rejestrujesz firmę na adres Wirtualnego Biura, a w dokumentach do urzędu skarbowego wpisujesz dodatkowo jak miejsce wykonywania działalności miejsce gdzie będziesz defacto świadczyć usługę np. w lubuskim.
Ceny Wirtualnych Biur mieszczą się od 100 do 250zł, z jednym wyjątkiem za 49zł miesięcznie.

Polecam nasze: www.taniewirtualnebiuro.pl

Na stronie znajdziesz naszą ofertę oraz poradnik jak założyć firmę.

Powodzenia i pozdrawiamy: Zespół Taniego WIrtualnego Biura

Najnowsze wpisy