Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Założenie firmy problem gdzie???

Założenie firmy problem gdzie???

dam2020 / 2010-03-28 12:58
Witam,
zalogowalem sie do tego firum w celu uzyskania pewnych cennych dla mnie informacji.
Mam nadzieję ze ktos pomoze :)
Otóż chciałem zalozyć firmę - dzialalnosc gospodarczą.
Polegałoby to na tym ze chcę kupować towar w Anglii i sprzedawać go na allegro.
Czy jest lepiej zalozyc do tego celu firme w anglii czy w polsce?
Czy jezeli moi kontrahenci będę wpłacać pieniądze na polskie konto to musze placic równiez podatek w polsce jezeli mam firme w UK?
Drugi problem:
Jezeli bym chciał otowrzyć sklep w polsce z odzieżą z UK to jak odliczać podatek zawarty w towarach.
Czy z fakturą trzeba się zglosic na granicy?
Czy do jakiegos urzędu w UK w celu odzyskania podatku?
Natępnie gdzie w polsce trzeba zaplacic ten podatek? czy tez na granicy czy w urzedzie celnym?
Bardzo proszę o wszelkie informacje na ten temat jezeli ktos wie jak działa eksport towarów z UK do PL.
Interesuje mnie na prawdę wszystko podatki VAT, zus, itd itp>
Dziękuję z góry za odpowiedzi.
pozdr!
Dawid
firma w UK / 188.33.152.* / 2010-03-29 12:22
Za darmo wątpię żeby ktoś ci pomógł . Bardziej opłaca się założyć firmę w UK bo w Polsce możesz mieć dużo problemów bo nikt nic nie wie.Są warunki pod którymi założyć możesz firmę w UK głównie chodzi o miejsce prowadzonej działalności przez określony czas . Za mało masz informacji . Zakładasz firmę na własne ryzyko . Lepiej nie mieć nic do czynienia z polskimi urzędami . Duże firmy sobie w Polsce radzą bo stać ich na księgową i prawników. Urzędy hamują i niszczą polską przedsiębiorczość. Jeśli jesteś odważny otwórz firmę w polsce , zależy jaki urząd ci sie trafi lub jakie znajomości masz. Eksport wielu towarów nie podlega żadnym regulacjom bo jesteśmy w UE gdzie obowiązuje swoboda wymiany towarów i usług , oczywiście z wyjątkami czyli nie wszystko. Gdyby nie biurokracja z czasów zamierzchej komuny to by wszystko było prostsze , w UE w przemyśle spożywczym również panuje wielka biurokracja. Prowadząc firmę w PL co mięsiąc musisz rozliczać sie z Fiskusem.

Najnowsze wpisy