zameldowanie

andziula / 2009-06-19 10:54
czy mogę wymeldować siostrę która ma własnościowe mieszkanie jest tam zameldowana tymczasowo. Mam mieszkanie po tacie ale obie jesteśmy współnajemcami mieszkaniem zarządza miasto i są w nim zameldowane 4 osoby ja mój mąż mój syn i siostra .Rachunki i media za to mieszkanie opłacam ja a mamy możliwość wykupu tego mieszkania ale nie chcę go kupować razem z siostrą i nie da się tego załatwić w sposób ''łagodny''
Wyświetlaj:
po / 93.105.86.* / 2009-06-20 21:00
Witam.Osoba przebywajaca ponad 3 miesiace poza miejscem zameldowania stalego lub czasowego ma obowiazek wmeldowania się.Jeżeli nie dopelni tego obowiazku wymeldowanie następuje na wniosek osoby zainteresowanej w trybie administracyjnym.
Pani składa wniosek wskazując podstawę .- że Pani siostra posiada gdzie indziej osrodek życiowy.Pod warunkiem że Pani siostra nie posiadacie zadnego tytułu prawnego do tego lokalu?
andziula / 2009-06-22 12:28
dziękuję za odpowiedz. Na umowie najmu figuruję ja i siostra jako najemca i właściwie nie wiem czy mogę zmienić umowę najmu na siebie jeżeli ona z nami nie mieszka .To będzie podstawą do kupna mieszkanie na siebie bez oddawania jej pieniędzy za połowę wartości rynkowej bo jak się orientuję to będę musiała jej tyle oddać jak bym sama kupiła mieszkanie. Dodam że mogę kupić mieszkanie na za 60% wartości . Siostra jest sama tzn. nie ma nikogo na utrzymaniu ani męża.
po / 93.105.86.* / 2009-06-22 20:49
Z tego wynika że siostra podnajmuje mieszkanie Pani nielegalnie.
Wypowiedzenie lokatorowi przez wynajmującego stosunku prawnego może nastąpić tylko z następujących przyczyn, na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego:

pomimo pisemnego upomnienia nadal używa lokal w sposób sprzeczny z umową albo niezgodnie z przeznaczeniem, albo zaniedbuje obowiązki, dopuszczając do powstania szkód, narusza porządek domowy, Radziłbym udać się do administratora i wyprostować sprawę znieniając głównego najemcę i wymeldować administracyjnie siostrę.
jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat, co najmniej za 3 pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia go na piśmie o zamiarze wypowiedzenia stosunku prawnego i wyznaczenia dodatkowego miesięcznego terminu do zapłaty zaległych i bieżących zaległości,
wynajął, podnajął albo oddał do bezpłatnego używania lokal lub jego część bez wymaganej pisemnej zgody właściciela lub
mapa770 / 89.74.72.* / 2013-12-09 16:26
Co za nonsens! Czy komentator nie umie czytac, czy tez nie rozumie tego co czyta? W kazdym przypadku jednak nie nalezy rwac sie do udzielania porad! Pani Andziula mowi wyraznie, ze jako najemca w umowie figuruje ona i jej siostra, a zatem jej siostra NIE podnajmuje jej nielegalnie mieszkania!
po / 93.105.86.* / 2009-06-22 20:52
Przepraszam coś sfiksowało w tekście-końcowe zdanie od słów.."Radziłbym udać się...
andziula / 2009-06-23 14:05
Na szczęście mieszkanie nie jest w żaden sposób zadłużone siostra nie posiada tytułu prawnego do mieszkania po prostu na umowie najmu figuruję ja i ona jako najemcy lokalu.Obecnie za czynsz za mieszkanie opłaca mój mąż to znaczy na przelewie widnieją jego dane i czy to nie jest przeszkoda aby wykazać że rachunki opłacam ja czy muszą być moje dane a nie męża.I jeszcze jedno pytanko czy mogę wymienić zamki od mieszkania czy siostra ma jakieś prawa obecnie jeżeli nie mieszka ale jest zameldowana chodzi mi np. o policje .Wątpię czy by do tego doszło ale wole się upewnić.
po / 93.105.86.* / 2009-06-23 21:22
.W pierwszej kolejności ureguować sprawy w administracji (zmienić umowę najmu wykreślić siostrę).
Właściciel lokalu, w którym czynsz jest niższy niż 3% wartości odtworzeniowej lokalu w skali roku, może wypowiedzieć stosunek najmu:
1) z zachowaniem sześciomiesięcznego terminu wypowiedzenia, z powodu niezamieszkiwania najemcy przez okres dłuższy niż 12 miesięcy;

Najnowsze wpisy