Zanadto ufamy wyszukiwarkom

Money.pl / 2007-08-29 20:51
Komentarze do wiadomości: Zanadto ufamy wyszukiwarkom.
Wyświetlaj:
netby / 81.18.206.* / 2007-08-30 09:07
Choć wypozycjonowanie strony w wyszukiwarkach nie jest banalnie proste, to jednak wygląda nieco inaczej niż przedstawia to autor. Sprawa sprowadza się w głównej mierze do odpowiedniej wiedzy, a nie skomplikowania samego procesu pozycjonowania strony. Co innego, że najczęściej usługi pozycjonowania niewiele różnią się od płatnych linków lub boxów, ponieważ i tak trzeba płacić miesięczne opłaty za wysoką pozycję. Na szczęście, stronę można również wypozycjonować płacąc jednorazową opłatę. Choć trudno od razu wskoczyć na pierwszą pozycję, to jednak zalety są niezaprzeczalne, tyle że w większości przypadków goście od pozycjonowania po prostu wolą mieć zyski co miesiąc, niż przyłożyć się do roboty jeden raz a dobrze. Jeśli jesteście zainteresowani, to nieco więcej na ten temat możecie znaleźć na pozycjonowanie.netby.pl.
A przy okazji, klikanie w linki w wynikach wyszukiwania nie poprawia pozycji strony. Mechanizm ten stosował kiedyś NetSprint (czyli Wirtualna Polska), ale też już go zarzucił.
dardem / 2007-09-05 15:58
cos daleko na liscie ta strona, ktora podales odnosnie pozycjonowania ;p
wlasciciel www / 85.221.150.* / 2007-08-29 22:19
Niestety to prawda. Trudno wyeksponowac strone o danej tematyce, zwarzywszy na balagan i reguly rzadzace wyszukiwarkami. Proba realnego pozycjonowania staje sie trudna jesli nie niemozliwa. Zarzucilismy 'pozycjonowanie' wlasnych stron inwestujac w 'platne' formy promocji (boksy i linki sponsorowane).
maxx / 2007-08-29 20:51
Ja robię podobnie jak większa część badanych studentów i musze stwierdzić, że im wyżej umiejscowiony link się kliknie tym większe prawdopodobieństwo, że trafi się na witrynę z materiałem który nas interesuje.
Danziger / 212.2.100.* / 2007-08-29 21:32
Ja niestety (albo stety) nie mogę się zgodzić z Maxx'em, gdyż przez bardzo długi okres czasu również robiłem tak jak wyżej wspomniani studenci, ale po jakiś 5 latach użytkowania (szkoda że tak późno) zauważyłem że gdy klikam na stronę znajdującą się na pierwszym miejscu w rankingu to okazuje się, że np poszukiwana przeze mnie informacja jest do wyświetlenia, ale np płatna, albo jest niewystarczająca i wówczas zacząłem robić coś takiego, że kiedy wpiszę w wyszukiwarkę hasło to na samym dole klikam drugą stronę a jeśli nic ciekawego nie znajdę to od razu przechodzę na 50 i szczerze powiedziawszy dużo szybciej znajduję to czego szukam. Gdyż gdzieś głęboko w wyszukiwarkach znajdują się strony internautów, którzy umieszczają ciekawe informacje, ale nie są w stanie się wypromować, bądź po prostu są kiepscy w pozycjonowaniu stron, ale dobrze opisują dane zagadnienia.

A więc podsumowując, polecam Tobie Maxxie oraz innym użytkownikom internetu, aby spróbowali tak jak ja robię i niech spojrzą na wyniki swoich poszukiwań. Jeśli uznacie że tak jednak nie jest to zawsze możecie powrócić do klikania w pierwsze linki na pierwszych stronach.

Pozdrawiam.
pyby / 87.204.17.* / 2007-09-04 17:37
potwierdzam.. tzn zalezy jeszcze od tematu, ale wiekszosc pozycji z pierwszych miejsc ma niewiele tresci - za to wiele reklam.. ostatnio znalazlem mase stron slabo wypozycjonowanych, ale z jaka trescia!

Najnowsze wpisy