ZAP3 Pytanie

Matelec / 89.72.216.* / 2014-03-02 08:42
Witam,

Mam następujące pytanie. Mieszkam w Krakowie, ale aktualnie nie jestem tu zameldowany, ale chcę się rozliczać w tym mieście. Czy wystarczy wypełnić formularz ZAP3? W takim wypadku co mam wpisać w pole adres w deklaracji PIT zameldowania czy zamieszkania?
Wyświetlaj:
zagubieni podatnicy / 83.5.58.* / 2014-09-26 23:24
Belladonna jesteś wspaniała ,pomagasz ,doradzasz ludziom aby nie poginieli w tych zagmatwanych przepisach podatkowych niech Tobie szczęście w życiu sprzyja za to ,jesteś wielka
mirek772 / 89.74.240.* / 2014-07-08 17:05
W sekcji B2 wpisujesz miejsce zamieszkania, natomiast w sekcji A wpisujesz US do którego adresowane jest zeznanie.
Zobacz tutaj przykład:
http://zap3.rechot.com/zap-3-jak-wypelnic/
belladonna / 2014-03-02 09:12 / Tysiącznik profesjonalny
US jest właściwy wg adresu zamieszkania, a to zgłaszasz na ZAP-3 (jak nie prowadzisz DG) lub najnormalniej w zeznaniu rocznym (na podstawie zeznania US zmienia właściwość podatnikowi - po co tworzyć papierologię?). W ZAP-3 (albo najlepiej w składanym zeznaniu - wtedy bez ZAP-3, no chyba, że chcesz zgłosić nr konta, to tylko na ZAP-3 to zrobisz) wpisujesz adres krakowski (zamieszkania) i składasz to we właściwym US....no bo tych USów w Kraku jest kilka (Kraków - Podgórze, Kraków - Stare Miasto, Kraków - Śródmieście, Kraków - Nowa Huta itd....):)

PS. Pozdrów od mnie Kraków :-))

Najnowsze wpisy