Forum Forum finansoweKredyty

zapytałem się o kredyt... i mi przeszło

zapytałem się o kredyt... i mi przeszło

szymon_g / 2006-05-02 15:08
Rozpocząłem działalność pół roku temu, zapytałem się o kredyt. Wymagają zaświadczenia o zarobkach za ostatnie 3 miesiące i umowy na czas nieokreślony. Powiedziałem, że umowy nie mam bo prowadzę firmę. No to chcieli zaświadczenie z US odnośnie dochodów za ostatnie 12 miesięcy. No to powiedziałem, że takiego zaświadczenia nie pokażę, bo firmę prowadzę dopiero od 6miesięcy. No i oczywiście na tym skończyła się rozmowa i oczywiście szans na kredyt nie mam ;-) Ale kartę kredytową dostałem, bo podobały im się wpływy na konto.
Inna sprawa, której nie rozumiem, to te dokumenty, wszędzie wymagają 2 dokumentów, chociaż nie rozumiem dlaczego. Ja mam dowód i książęczkę wojskową, ale moja żona książeczki wojskowej nie ma, ma tylko dowód, a w tym kraju nie ma obowiązku posiadania innych dokumentów niż dowód osobisty, więc ona kredytu też nie weźmie. To jest podobno podyktowane względami bezpieczeństwa (tak jakby kupienie na rynku 2 dokumentów było trudniejsze niż kupienie jednego).
Nie rozumiem dlaczego banki tak się bronią żebym tylko nie wziął kredytu.
Wyświetlaj:
marchello / 83.11.15.* / 2006-10-05 16:58
co do tego, że nie masz szans na kredyt to bzdura !
Rozmawiales chyba z niekompetentnym pracownikiem, ale trafiłeś na rygorystyczny bank.
pół roku działalności wystarczy, a umowy na czas nieokrślony miec oczywiscie prowadząc działalnośc nie musisz .
jezeli na zasadach ogólnych to ostatni PIT-5 powinien wystarczyć - jeżeli chodzi o potwierdzenie dochodów
?!!!? / 213.76.117.* / 2006-06-21 15:28
jeśli jesteś ze Śląska to polecę Ci jeden Oddział bankowy i dla jasności - nie pracuję w banku.
Konsultant Money.pl / 2006-05-18 18:40 / Specjalista Money.pl
Co do drugiego dokumentu tożsamości, banki głównie preferują paszport bądź prawo jazdy. Jeśli klient nie posiada takich dokumentów niekiedy banki akceptują legitymację ubezpieczeniową.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: