Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa są zdecydowanie wyższe niż limity ustawy kominowej. Zobacz, który menadżer zarobił w 2014 roku najwięcej

Zarobki prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa są zdecydowanie wyższe niż limity ustawy kominowej. Zobacz, który menadżer zarobił w 2014 roku najwięcej

Wyświetlaj:
Obserwator. / 193.34.47.* / 2015-03-29 19:01
Krótko. Zarabiają tak dużo,dzięki takim władzą,jakie mają.A co jest,to wszyscy wiedzą. Niech dalej pielęgnują PO,PSL,SLD.
senior z bydgoszczy / 5.174.49.* / 2015-03-29 18:06
Płace milionowe są wynaturzeniem na naszym rynku pracy.
Jest jednak instrument finansowy który ten preceder może doprowadzić do normalności,myślę tu o stopach podatkowych.
Proponuję aby przy przekroczeniu progu pow.600 tysięcy złotych rocznego wynagrodzenia obowiązywała stopa podatku w wysokości 80 procent.
Czyli,jeśli ktoś zarabia 1.6 miliona złotych,od kwoty 1 miliona byłby podatek 80 procent,czyli prezes-delikwewnt otrzymałby dla siebie 200 tysiecy złotych.
Kto się odważy na takie zmiany?
Nikt.I to jest nasz problem.
Byłem dyrektorem i zarabiałem 3,5 średniej krajowej,taką płacę uważałem uważam za normalną.
gość na wp / 89.65.202.* / 2015-04-01 10:26
Z wieloma Twoimi uwagami mogę się tylko zgodzić.

W moim odczuciu ustawa kominowa była jednym wielkim nieporozumieniem, które było systematycznie obchodzone. Znacznie lepsze byłoby ustalenie zasady np. wynagrodzenia zasadniczego prezesa na poziomie 6-8x średniego wynagrodzenia zwykłego pracownika w zarządzanej przez niego firmie.
Dodatki premiowe zależne już tylko i wyłącznie od wyniku firmy.
81r. / 89.230.45.* / 2015-03-29 19:59
moze nareszcie przyjdzie przyjaciel ze wschodu to wtedy zmienimy to i zajmiemy sie co niektorymi ,bo inaczej tego nie opanujemy BANDA ZŁODZIEII poczowszy o 89 roku do dzisiaj ,dzis sluchalem jak te nasze pajace wymadrzali sie dobrze o balcerowiczu /przez ktorego duzo ludzi odebrało sobie zycie ,a wiec moze kiedyss ktos go osadzi -zreszta jest juz stary wiec niedługo Piotr go tam osadzi - a Mazowiecki ? zdrajca wraz z calym rzadem - za kadencji Olszewskiego - wykopal go z premiera ,jak ktos nie wierzy to niech ogladnie zobie w necie film NOCNA ZMIANA
Były pracownik 60 / 62.148.65.* / 2015-03-29 17:18
Jak Ja pracowałem to dyrektor zarabiał 3-4 -5 razy więcej od pracownika teraz pracownik zarabia tak jak zarabiał a góra miliony i tysiące tak rozkrada się POLSKĘ .NIESTETY.
Maciek002 / 178.183.142.* / 2015-03-29 16:15
Łobuzy zarabiają miliony a firma odmawia zapłaty za bezumowne korzystanie z gruntów bo mają armie adwokatów a tym samym w du..e prawo i orzeczenia sadów. OTO POLSKA.
adam731 / 77.114.127.* / 2015-03-29 15:35
jeden zarabia 1200 zł i nie ma co do garnka włożyć ,a drugi zarabia miliony i ja mam iść walczyć za ten kraj? co nam nic nie dał tylko zabiera ,gdyby nie zwykły pracownik nie było by tego kraju ,bogaty i tak spier...i tam gdzie bezpiecznie a my zostaniemy będziemy bronić granic tak jak nasi dziadkowie ,tylko po co ?poto zeby po wszyskim ta bogata hołota wróciła i znów gnębiła zwykłego człowieka .To jest nasza Polska.
sdfv / 83.31.200.* / 2015-03-29 14:42
sa sukinsyny traktujące prce dla społeczeństwa jak wlasna prywate!!!! tacy MUSZA ODEJSC i odpowiedzieć za okradanie społecznych podatkow!!!!!
miecz1230 / 109.232.26.* / 2015-03-29 13:33
Gdyby te osoby co zarabiają na polskie warunki taką kasę dali zarabiać przeciętnym pracownikom dobrą pensję , gdyż ich wiedza i umiejętności powodują że tysiące ludzi zarabia dobrze to było by uzasadnione, lecz nasz kraj oszczędza na przeciętnym obywatelu i daje mu zarobić tyle by nie umarł z głodu a niewielka grupa ludzi zarabia takie sumy by mogło żyć w miarę dobrze setki tysięcy obywateli. To jest paradoks w naszym kraju , Wychodzi na to że ludzie mogą zarabiać głodowe stawki kosztem zarobków dla kilkutysięcznej armi ludzi by mogli dostawać miliony.Jeżeli mamy w miarę sprawiedliwie ponosić koszty dojścia do dobrobytu to nie może być takich dysproporcji gdyż jest to niesprawiedliwe i nieuczciwe gdyż ci prezesi nie są tak dobrzy by mieć taką kasę .
drre / 91.53.34.* / 2015-03-29 12:41
Mamy jak na dłoni w jaki sposób się nas kroi................................!!!!!!!!!!
ZK590 / 37.128.101.* / 2015-03-29 12:17
zauważyłem, że wpisy które nie gloryfikują "jedynie słusznej idei" nie można oceniać
dfds / 87.205.217.* / 2015-03-29 11:26
mamy jakie absurdy, patologie które nie można zlikwdować,bo ciągle mało
SUPROń / 31.61.138.* / 2015-03-29 10:55
No cóż komuna wam śmierdziała,to teraz o co ten krzyk,solidarna klaso robotnicza,wynieśliście ich na własnych plecach,i o to tylko chodziło
Andre0324 / 178.36.209.* / 2015-03-29 10:50
sami złodzieje i mafiozi,dlatego tak drogie mamy paliwo
edwlad1950 / 84.234.15.* / 2015-03-29 10:03
Rządzący twierdzili i twierdzą, że menadżerowie powinni zarabiać w spółkach Skarbu Państwa odpowiednio, gdyż jak nie zarobią, to pójdą do spółek prywatnych. Ja bym ich nie zatrzymywał, niech idą, tam trzeba się czymś wykazać by zaistnieć... Najgorsze w tym wszystkim jest to, że bardzo często, menadżerowie są dobierani z klucz partyjnego. Znamy wypowiedź premiera Pawlaka, który powiedział kiedyś, " w kogo mamy inwestować, jak nie w swoich członków, i w swoje rodziny..." . To świadczy o tym, że przedostają się na dobrze płatne stanowiska, ludzie niekompetentni, laicy, czasami szkodzący firmie. Czy jest w Polsce coś takiego, taki mechanizm, by na kluczowych stanowiskach w spółkach Skarbu Państwa, byli odpowiednio i przygotowani, oraz kompetentni menadżerowie ? Prezes niekompetentny, nie powinien psuć firmy, jeżeli ma właściwych doradców, lecz gdy rządzi nie słucha ich, lub wymienia na miernoty... Lecz dobry menadżer w spółce Skarbu Państwa, jest poddawany naciskom, czy Ministerstwa Skarbu Państwa, czy Ministerstwa Finansów - by do Skarbu Państwa odprowadzać, jak najwięcej pieniędzy, co odbija się w inwestowaniu w firmie w przyszłość. Przykład ; pan prezes Zagórowski, zapłacił za kop Knurów - Szczygłowice 1,5 miliarda złotych, która to kopalnia stała zakładem Jastrzębskie Spółki Węglowej S. A. Przecież tę kopalnię trzeba było ratować, restrukturyzować, wprowadzić do systemu spółki.... Powinien tę kopalnię otrzymać za symboliczna 1 złotówkę... , lecz pazerny Skarb Państwa wyciągnął ze spółki jastrzębskiej 1, 5 miliarda złotych. Właśnie ta sprawa, inne sprawy doprowadziły do niszczącego strajku, którego mogło nie być, lecz rząd i pani dr. Ewa uważał, że dobry menadżer według niej powinien zostać, a górnicy powinni dogadać się z zarządem, odnośnie cięć przywilejów górniczych, wynikających z kryzysu zagrażającego poważnie spółce.... Właśnie takie elementy powodują, że spółki Skarbu Państwa, chociaż giełdowe, nie są nie zależne, które by mogły spokojnie rozwijać się i przysparzać zysków i zadowolenia z inwestycji swoim akcjonariuszom. Te spółki są tylko na giełdzie i poprzez sterowanie nimi przez państwo i drenowanie ich zysków...nie są tak naprawdę spółkami stricte giełdowymi... Przykładów by można mnożyć - chociażby podatek od surowców ogłoszonego tak sobie nagle, bez przygotowania przez premiera Tuska. Najlepsza spółka KGHM straciła w ciągu jednego dnia około 40 % wartości, wartość jednej akcji spadła z z około 180 zł, do około 110 zł. I to są właśnie są te przykłady, negatywnego istnienia spółek Skarbu Państwa. Firma powinna być państwowa, lub prywatna, natomiast spółki Skarbu Państwa - to twór, tylko i wyłącznie do robienia partyjnych interesów....!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
byżyło_sielepiej / 77.254.76.* / 2015-03-29 11:18
Od samego poczatku ten twór był stworzony na wyprowadzenie kasy...ale megalomani typu niejakiego balcerka i reszty zydostwa TWIERDZILI że NIE, DLATEGO NADAL TRWA TA V KOLUMNA FINANSOWA!!!

Najnowsze wpisy