ZASTAL

Money.pl / 2007-11-20 18:09
Komentarze do spółki: ZASTAL.
Wyświetlaj:
dt_11 / 93.154.246.* / 2013-03-05 09:02
Zastal - analiza i prognoza na najblizsze dni:
http://tiny.pl/h26hd
dt_11 / 93.154.242.* / 2013-02-20 07:43
Zastal - analiza i prognoza:
http://tiny.pl/h24hn
koko niespoko / 83.11.48.* / 2012-08-29 09:46
żadnego odpału nie będzie, odwrót na całej linii, w Zielonej Górze trwa właśnie totalna likwidacja Zastalu, do zwolnienia ponad 270 osób.
Likwidacja polega na niszczeniu maszyn i urządzeń (cięcie na złom) które kosztują fortunę i mogłyby się nieźle sprzedać.
Co na to akcjonariusze-współwłaściciele Zastalu?
rodryg / 178.37.10.* / 2012-08-29 23:21
Nie pisz bzdur , po pierwsze Zastal wogóle nie ma tylu pracowników , to byli pracownicy taboru Opole,po drugie nikt nie tnie żadnych maszyn bo ich tam nie ma.
spokox / 83.22.154.* / 2012-07-22 22:19
koko spoko, to tylko zaniżanie przed odpałem
no nie / 83.11.207.* / 2012-07-20 20:59
i co synu nici z twoich prognoz
syn zastalowca / 109.110.199.* / 2012-05-28 22:50
Wkońcu zawiązali spółkę zależną i zaczną produkować wagony, ino patrzeć jak za chwile cena podskoczy do 6zł za sztukę
Jesse L / 2012-02-03 12:51 / Tysiącznik na forum
Przyznam się szczerze, że sprzedałem już większość pakietów zostawiając sobie małe co nieco na koniec. Ale obserwując podaż i popyt wydaje mi się, że się trochę wyleszczyłem. Pomimo zawalenia lewej strony zleceniami kupna, nie ma zbyt dużo chętnych do sprzedaży i popyt jest przesuwany na prawo, gdzie sukcesywnie kasuje zlecenia sprzedaży dźwigając kurs. Cierpliwość tutaj może być na wagę złota, albo raczej złotówki.
Jesse L / 2012-02-01 12:08 / Tysiącznik na forum
Szukając spółek z jednodniowym pokaźnym wzrostem, wybór tym razem pada na Zastal. Pomijam sytuację wewnątrz spółki bazując tylko i wyłącznie na korelacji popytu i podaży.
yogibabo / 2012-02-01 13:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Widzę, że uparcie trzymasz się tej spółki. Przez pewien czas ją obserwowałem ale potem straciłem ją oczu i nie wiem jak wygląda obecnie technicznie.

Szukając spółek z jednodniowym pokaźnym wzrostem, wybór tym razem pada na Zastal.

Jest aż tak dobrze ?
Jesse L / 2012-02-01 14:17 / Tysiącznik na forum

Jest aż tak dobrze ?

Oczywiście, że nie. Mam takie przeczucie, aby oparte na doświadczeniu. Zresztą jest taka teoria, ale jej nie będę rozwijał. Drugie przeczucie to takie, możesz mi nie wierzyć, ale coś czułem, że będę się Tobie tłumaczył na forum :] Pomimo uśmiechu piszę całkiem serio.

Widzę, że uparcie trzymasz się tej spółki. Przez pewien czas ją obserwowałem ale potem straciłem ją oczu i nie wiem jak wygląda obecnie technicznie.

A pamiętasz Armaturę, za pierwszym razem mi nie wyszło, ale załapałem się na windę z 16stycznia sprzedając parę dni później. Dzisiaj też rośnie ale mnie tam już nie ma, jestem na Zastalu.
yogibabo / 2012-02-01 21:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak czytałem Twój wpis i zamieszczałem swój było 0, a skończyło się ponad 6%. Czyli jednak przeczucie Cię nie myliło. Ja na razie nie analizuje innych spółek poza swoimi, zacznę się dopiero rozglądać jak zamknę dwie pozycje , otwarte już po letnim krachu.
PS. Jak zobaczyłem dzisiaj wzrosty na Armaturze to pomyslałem o Tobie :)
Pozdrawiam
Jesse L / 2012-02-01 23:44 / Tysiącznik na forum
Tak jak pisałem powyżej obserwuję popyt i podaż, a tam padają co jakiś czas wystawiane większe zlecenia sprzedaży. Obroty dzisiaj też bardzo przyzwoite i liczę na kontynuację wzrostu.
Pozd.
ph1962 / 87.204.37.* / 2012-01-04 07:53
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 3 / 2012
Data sporządzenia: 2012-01-03
Skrócona nazwa emitenta
PTI S.A.
Temat
Ujawnienie stanu posiadania
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Treść raportu:
Zarząd POWSZECHNEGO TOWARZYSTWA INWESTYCYJNEGO S.A. z siedzibą w Poznaniu na podstawie Art. 69 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz.U. 2005 Nr 184 poz. 1539) informuje, że w dniu dzisiejszym wpłynęło do Spółki zawiadomienie od Pana Krzysztofa Zalewskiego, w sprawie zmniejszenia się stanu posiadania akcji, które powodują obniżenie poniżej progu 30% w kapitale zakładowym i obniżenie poniżej progu 30% w głosach na walnym zgromadzeniu.

Przed rejestracją akcji serii C oraz dokonaniem objęcia i realizacji praw z warrantów subskrypcyjnych oraz nabycia akcji serii D, Pan Krzysztof Zalewski posiadał 3.850.000 akcji zwykłych na okaziciela Emitenta, które dawały 32,1% udziału w kapitale zakładowym i uprawniały do 32,1% głosów na walnym zgromadzeniu.
Po rejestracji akcji serii C oraz dokonaniu objęcia i realizacji praw z warrantów subskrypcyjnych oraz nabyciu akcji zwykłych na okaziciela serii D, Pan Krzysztof Zalewski posiada 3.850.000 akcji zwykłych na okaziciela, co uprawnia do 26,6% w kapitale zakładowym POWSZECHNE TOWARZYSTWO INWESTYCYJNE S.A. i jednoczenie uprawnia do wykonywania 26,6% głosów na walnym zgromadzeniu.

Z informacji przekazanych przez Pana Krzysztofa Zalewskiego wynika, iż w okresie kolejnych 12 miesięcy nie zamierza zwiększać udziału w ogólnej liczbie głosów oraz w kapitale zakładowym Emitenta. Nie wyklucza on jednak w przyszłości dokonywania dalszych zakupów akcji, co uzależnione będzie od cen akcji, prezentowanych wyników i ogólnej sytuacji na rynku kapitałowym.
ph1962 / 87.204.37.* / 2012-01-04 07:55
Poniekąd też dotyczy to ZASTALU
zastalowiec / 83.30.190.* / 2012-01-04 22:19
Czyli teraz bedzie tylko puszczanie akcji w rynek zeby szybko je spieniezyc. Myslicie ze dno na 1,15 zostanie naruszone?? czy ze zrobia podbitke np do 2 zł ??
Jesse L / 2012-01-05 11:21 / Tysiącznik na forum
Na chwilę obecną napiszę tak; jeżeli ktoś w jednym zleceniu łyknie te stojące 18 803akcje po 1,29zł to jedziemy do góry.
A zasada działania jest raczej prosta, jeżeli chcesz zaniżyć kurs to wystawiasz duże ilościowo zlecenia po stronie podaży, a jeżeli chcesz zawyżyć kurs to odpowiednio duże zlecenia po stronie kupna. Oczywiście wszystko do czasu.
Jesse L / 2012-01-03 22:22 / Tysiącznik na forum
Co tak późno Panowie z PTI z tym info?
http://demo.e-pap.pl/espi?plik=dane/20120103/20120103_191638_0000194068.xml&xsl=depesza3.xsl&id=hyxq68qa41

Poniżej błędnie napisałem o cenie w ewentualnym wezwaniu, dociekliwych odsyłam do źródła, czy do ustawy.
Liczę, na to że PTI nie będzie nas trzymało w niepewności przez 3 mniesiące i wcześniej określi się co do docelowej ilości akcji.
ph1962 / 87.204.37.* / 2012-01-03 08:50
Giełdowi kreatorzy wartości księgowej
Błażej Dowgielski 03-01-2012, ostatnia aktualizacja 03-01-2012 06:42

Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne, Zastal i Mostostal Wrocław zainwestowały w siebie wzajemnie 15 mln zł. Pomysłowe spółki pod lupę weźmie KNF


W sylwestrowe popołudnie Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne i Zastal podzieliły się z rynkiem informacjami o zawartych dzień wcześniej umowach, które mogą zadziwić nawet co bardziej doświadczonych inwestorów z GPW.

PTI bierze Zastal

Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne poinformowało o wykonaniu objętych wcześniej warrantów subskrypcyjnych Zastalu, obejmując 10 mln nowych akcji spółki odpowiadających 32,7 proc. jej podwyższonego kapitału. Do tej pory PTI kontrolowane przez Krzysztofa Zalewskiego, inwestora znanego m.in. z zaangażowania w PC Guard, miało niewiele ponad 10 proc. kapitału Zastalu przed emisją. Po zarejestrowaniu emisji PTI będzie kontrolować blisko 40 proc. akcji spółki.

Zastal od dłuższego czasu poszukiwał inwestora, który zasili konto firmy gotówką niezbędną do wznowienia działalności kolejowej. Środki pozyskane od PTI Zastal wydał jednak na inwestycję w Mostostal Wrocław, obejmując 15 mln akcji serii H.

Z Zielonej Góry do Wrocławia

Mostostal Wrocław nie jest spółką anonimową dla graczy z GPW. Jeszcze w 2010 r. należał do grupy FAM, w listopadzie tego roku został jednak sprzedany, jako wydmuszka, Kazimierzowi Frątczakowi, również znanemu z inwestycji w PC Guard. W grudniu 2010 r. firma IZNS Iława, kontrolowana wówczas przez PTI, wniosła do Mostostalu udziały notowanych na NewConnect spółek zależnych: RSY i CSY, obejmując 456 tys. akcji Mostostalu dających IZNS 47,1 proc. udziałów w akcjonariacie wrocławskiej spółki.

W efekcie kolejnych emisji udział IZNS w Mostostalu Wrocław spadł do 7,8 proc., a w listopadzie 2011 r. iławska spółka zbyła je, wraz z pozostałymi aktywami, firmie PTI. Dziś nie tylko PTI jest akcjonariuszem Mostostalu Wrocław, ale również Mostostal został współwłaścicielem PTI. Wrocławska spółka 30 grudnia objęła bowiem 1,5 mln akcji PTI, odpowiadających niewiele ponad 10 proc. podwyższonego kapitału PTI. Za udziały te zapłaciła 15 mln zł.

Pod lupą KNF

Czy wspomniane transakcje mają inne, od podbicia wartości księgowej wszystkich trzech spółek, uzasadnienie biznesowe? Wczoraj nie udało się nam uzyskać komentarza od Mostostalu Wrocław, PTI i Zastalu.

O komentarz w budzącej kontrowersje sprawie poprosiliśmy też Komisję Nadzoru Finansowego. – Przeanalizujemy sprawę pod kątem rzetelności informacji przekazanych inwestorom – zapowiada Łukasz Dajnowicz, rzecznik nadzorcy.
Jesse L / 2012-01-03 12:08 / Tysiącznik na forum
Tak się zastanawiam czy nie jesteś sponsorowany, za każdym razem używasz innego nicka pod tym samym IP. To że te pieniądze nie zostały w Zastalu to była to jawna informacja, a że się KNF doczepił i dzięki temu kurs leci w dół to raczej oczywiste. Wiadomo że inwestorzy w takiej sytuacji trzymają się z daleka od papierów i mogę sprzedawać. Teraz pytanie komu wzrost kursu jest nie na rękę? Widzisz ja jestem przeciwnikiem przejmowania spółek po zaniżonych cenach, a wszystko na to wskazuje. Za długo już jestem na giełdzie, aby pewnych rzeczy nie dostrzegać.
Kiedyś pewien duży koncern (wiadomo który) przejomwał Wedla, zaoferowali cenę w wezwaniu, ludzie przynieśli akcje na tacy, a nawet w zębach. A przedstawiciele owego koncernu płakali ze śmiechu ze dostali tak tanio papiery. Możesz sobie sprawdzić po ile sprzedali Ci ostatni, którzy nie odpowiedzieli na wezwania koncernu.
Jesse L / 2012-01-02 15:10 / Tysiącznik na forum
Nikt nie pisze o ostatnich komunikatach więc może ja zacznę. Ostatnio Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne S.A. objęło 10.000.000 (dziesięć milionów) akcji IV emisji w trybie subskrypcji prywatnej. Akcje nowej emisji zostały w całości pokryte wkładem pieniężnym w wysokości 15.000.000 zł (piętnaście milionów złotych). Wcześniej posiadali łącznie 2.055.000 sztuk akcji zwykłych na okaziciela, co uprawnia do 10,02 % w kapitale. W obrocie znajdowały się akcje I, II i III emisji na łączną sumę 20.499.539 szt. akcji co stanowiło 100 % kapitału akcyjnego Spółki. Teraz dodając do tego jeszcze akcje IV emisji mamy razem 30.499.539 sztuk. Teraz zadanie dla Was, obliczcie sobie ile wynosi udział PTI w akcjonariacie Zastalu i co mówi ustawa o przekroczeniu 33% w akcjonariacie.
Po raz kolejny potwierdza się zasada, że nie przejmuje się spółek których kurs jest wysoko, dla bardziej zainteresowanych odsyłam do lektury która nazywa się Elstar Oils.
ph1962 ktoś ph1977 i rysiek z klanu / 87.204.37.* / 2012-01-03 13:37
Mam 4 nicki do różnych wątków:). Pytanie: od kogo miałbym być sponsorowany o taboru kolejowego z Bydgoszczy czy PTI? Jestem nabywcą tego wspaniałego papieru i też mi nie jest na rękę jak to spada, ale to co się dzieje ostatnio na tym walorze to pachnie mi wałkiem na dużą skalę. Zamiast przeznaczyć pieniądze na inwestycje i działalność przyciągającą inwestorów to kupuje się jakąś mało znaczącą firmę byle by pieniądze wróciły do PTI (chyba że o czymś nie wiemy a kroi się coś grubego). Czekam aż to urośnie i wywalam ten papier bo zaczyna to coraz bardziej kisnąć.
Jesse L / 2012-01-03 14:25 / Tysiącznik na forum

Mam 4 nicki do różnych wątków:)

Dlatego nie przepadam za udzielaniem się na forum za osobami niezalogowanymi, dobrze jest wiedzieć z kim się rozmawia. A wracając do spółki to PTI ma teraz dwa wyjścia, albo zwiększy zaangażowanie do 66%, albo zejdzie poniżej 33%. Zwiększenie zaangażowania musi się odbyć w drodze wezwania przy czym cena nie może być niższa od średniego kursu z ostatnich 3miesięcy, czyli na dzień dzisiejszy 1,50 to minimum. Dlatego warto dołować kurs jeżeli myśli się o przejęciu, brutalne, ale prawdziwe niestety. Drugi wariant to zmniejszenie zaangażowania poniżej 33% w wyniku sprzedaży, teraz pytanie gdzie będą sprzedawać, czy wewnątrz swoich spółek, tak aby nie być podmiotem dominującym, czy na giełdzie.
W obu przypadkach mogą "wypompować wodę z basenu" zanim ktokolwiek nauczy się pływać.
Ja pomimo dużego ryzyka jednak będę zwiększał zaangażowanie, a na wezwanie jeżeli będzie prawdopodobnie przy kursie bliskim 1,50 wogóle nie odpowiem.
dobry_makler / 87.204.37.* / 2011-12-09 11:52
Powiem jedno - trzeba upaść na głowę, żeby kupować akcje firmy której akcje nie spadły na skutek kryzysu, tylko dzięki swojej niegospodarności...
greg2 / 87.204.37.* / 2011-12-06 14:18
Nie dajcie się nabrać. Teraz trochę kurs podstkoczy bo jest do wywalenia kolejnych kilkadziesiąt milionów akcji. Żeby było jasne, nie naganiam do sprzedaży. Ale kupować ten śmieć to nie jest dobry pomysł. Wartość tego papieru praktycznie nie ma oparcia w kondycji firmy a zależy jedynie od spekuły jaką robi PTI. Inne spółki też podlegają spekule ale mają przynajmniej oparcie w biznesowych fundamentach firmy. Ponadto każda szanująca się firma posiada znaczny pakiet własnych akcji, wtedy jest wiarygodna i daje gwarancje że kurs w razie ataku będzie chroniony bo to leży w interesie samej spółki. W przypadku ZASTALu jest inaczej, mają symboliczny pakiet więc cena ich akcji jest im obojętna. W końcu ostatni i najważniejszy argument. Spółka od roku jest w ostrym trendzie spadkowym i żadne znaki techniczne ani fundamentalne nie rokują zmiany trendu. Kupując ZASTAL "bo tanio" łapiecie spadający wciąż nóż.
Jesse L / 2011-12-06 14:41 / Tysiącznik na forum

Ponadto każda szanująca się firma posiada znaczny pakiet własnych akcji, wtedy jest wiarygodna i daje gwarancje że kurs w razie ataku będzie chroniony bo to leży w interesie samej spółki

Przepraszam że się czepiam, ale bzdury wypisujesz.
Jesse L / 2011-12-06 14:35 / Tysiącznik na forum

Kupując ZASTAL "bo tanio" łapiecie spadający wciąż nóż.

Chyba analizujem dwie różne spółki?

Spółka od roku jest w ostrym trendzie spadkowym i żadne znaki techniczne ani fundamentalne nie rokują zmiany trendu.

Średnie ruchome mówią co innego.
kamil11 / 95.49.25.* / 2011-12-05 16:25
CO dalej?
Jesse L / 2011-12-05 19:32 / Tysiącznik na forum
Zarabiamy!!!
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy