Forum Polityka, aktualnościPolityka

Zderzenie atomowych okrętów podwodnych

Zderzenie atomowych okrętów podwodnych

Money.pl / 2009-02-16 21:11
Komentarze do wiadomości: Zderzenie atomowych okrętów podwodnych.
Wyświetlaj:
Wapniak / 2009-02-23 08:55 / Tysiącznik na forum
Pozwalam sobie na kopię art. Iwo Pogonowskiego do poczytania!

Kolizja dwóch nuklearnych łodzi podwodnych


Komunikat Associated Press z 16go lutego, 2009 donosi o kolizji dwóch nuklearnych łodzi podwodnych, jednej brytyjskiej a drugiej francuskiej, w bliżej nie określonym miejscu, niby na Atlantyku. Wywołało to poważne wątpliwości obserwatorów i krytyków nieodpowiedzialnej polityki terroru nuklearnego naszych czasów. Są domysły, że tak powoli posuwające się łodzie podwodne były w ciasnym i nie głębokim Kanale La Manche i tylko cudem uniknęły zderzenia czołowego, kiedy ucierpiały uszkodzenia kadłubów przez zderzenie „poślizgowe."

Poza nuklearnymi reaktorami obie łodzie były wyposażone w szesnaście wyrzutni pocisków balistycznych z głowicami nuklearnymi. Niektórzy spekulują, że na każdej łodzi były dodatkowe pociski, które można załadować po pierwszej salwie tak, że mogło być ich razem n.p. 48, w sumie 96 głowic, a każda głowica o sile wybuchu sześciokrotnie większej, niż bomba nuklearna w Hiroszimie.

Razem potencjalna siła wybuchu 96 głowic plus paliwo nuklearne obydwu reaktorów mogłaby być równoważna blisko 600 bombom klasy Hiroszima, w wypadku, jeżeli z powodu kolizji nastąpiłaby łańcuchowa eksplozja nuklearna nazywana w prasie „nuclear nightmare," czyli zagrożenie zniszczeniem Europy. Byłoby to bez porównania większa katastrofa niż wszystkie razem wzięte akty terroru w wojnie z terrorem pod naczelnym wodzem prezydentem Bush'em.

Wszystkie możliwe wersje potencjalnych katastrof z powodu stałego patrolowania mórz przez nuklearne łodzie podwodne oraz loty samolotów z bombami nuklearnymi na pokładzie od dawna było krytykowane przez ruch „nuklearnego rozbrojenia." Bardzo ostrożna krytyka pochodzi od Kate Hudson z W. Brytanii napisała, że powyżej omawiana kolizja mogła spowodować zatrucie środowiska wielką ilością materiałów radioaktywnych i rzucić na dnie morza tuziny głowic nuklearnych.

Niedawno opisywałem jak to profesor izraelski Marvin Van Creveld o bardzo radykalnych poglądach powiedział: „Jesteśmy w stanie zniszczyć wszystkie stolice Europy. Mamy setki bomb atomowych i rakiety, które możemy wystrzelić we wszystkich kierunkach, może nawet w Rzym. Większość europejskich stolic jest łatwym celem dla ataku naszego lotnictwa... Jesteśmy w stanie na wypadek naszej katastrofy zabrać ze sobą świat. I mamy zamiar to uczynić, nim dopuścimy do klęski Izraela".

Ówczesna wypowiedź profesora Crevelda jest zaliczana do typu „mentalności Samsona", który w przekazie biblijnym rozepchnął dwie kolumny i zawalił budowlę na tysiące wrogów Izraelitów w niej zgromadzonych. Obłędna syjonistyczna „mentalność Samsona", w połączeniu z komunikatami o przpadkowym zderzeniu się dwu nuklearnych łodzi powodnych dopełnia obłędnej panoramy obecnej epoki nuklearnej. Nie wiadomo gdzie i kiedy znajdzie się wariat, który na umyślnie może chcieć "zabrać cały świat ze sobą."

Na początku negocjacji w sprawie ustawienia wyrzutni pocisków „Tarczy" w Polsce, o kilka minut lot od Moskwy i ośrodków rosyjskich dowodzenia i kontroli, wyrażałem opinię o niepotrzebnym wielkim ryzyku dla Polski z tego powodu. Obecnie projekt „Tarczy" jest zdeakualizowany, przez rząd prezydenta Obamy i konsekwencje oficjalnej polskiej zgody na ten projekt ograniczają się do permanentnej straty przez Polskę wielu kontraktów na dostawy żywności do Rosji na rzecz innych członków NATO.

Wall Street Journal z 17go lutego, 2009, bardzo oględnie opisuje sprawę kolizji dwóch nuklearnych łodzi podwodnych, ale pisząc o tym wydarzeniu używa terminu „potentially disartous" (potencjalni katastrofalne), podczas gdy swoim opisem stara się zapobiec panice czytelników. Cytowany jest rzecznik francuskiej marynarki wojennej, Jerome Erulin, który powiedział, że dotychczas uważano zderzenie dwu nuklearnych łodzi podwodnych za „absolutnie niemożliwe." Niestety mamy dowód, że kolizja ta zdarzyła się i tego rodzaju niebezpieczeństwo zagraża w przyszłości.
jaszsz / 77.46.4.* / 2009-02-17 11:07
Panie dziennikarzu ucz się !
Czas znać pojęcia którymi posługujemy sie.
Takie jak okręt, statek łódź podwodna.
To były okręty.!!!
kasio / 67.228.166.* / 2009-02-16 21:11
tyle miejsca a oni się zderzają. trochę paranoja, w wannie pływali?

Najnowsze wpisy