Forum Forum prawneGospodarcze

Zdjęcia z internetu. Kiedy można je wykorzystać?

Zdjęcia z internetu. Kiedy można je wykorzystać?

Wyświetlaj:
RitaBasia / 89.69.251.* / 2018-02-14 17:54
Mam bardzo (dla mnie) ważne pytanie i bardzo proszę, jeśli to możliwe, o szybką odpowiedź. Mianowicie, chciałabym do zrobienia loga dla mojej szkoły - tak więc do użytku komercyjnego - wykorzystać zdj papieża JPII. Jednak niewiele jest zdjęć darmowych, które by mi odpowiadały. Znalazłam pewne zdjęcie, które często powielane jest na wielu stronach, nie ma konkretnego autora - chyba - w takim razie nie wiem z kim ani czy w ogóle jest ktoś z kim mogłabym się skontaktować w sprawach licencji. Czy jednak według
Warto jednak wiedzieć, że w niektórych przypadkach polskie prawo dopuszcza wykorzystanie cudzego wizerunku bez uzyskania zgody danej osoby. Są to trzy przypadki:

zdjęcie przedstawia osobę powszechnie znaną, a wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych (np. wizerunek polityka przemawiającego na wiecu wyborczym),
tego co tu napisano, mogłabym wykorzystać to zdjęcie bez licencji?
paw_01 / 81.210.18.* / 2013-05-22 14:40
W wyższych rozdzielczościach niż do www można pobrac ze strony: www.bezplatnezdjecia.pl
Danka Stawarz / 212.67.139.* / 2012-10-14 10:28
Licencja Royalty free polega na uiszczeniu opłaty jednorazowej, a słowo "free" w nazwie dotyczy tylko tantiem, opłat za użycie utworu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy