Forum Forum prawneKarne

Zdjęcie z aparatu cyfrowego

Zdjęcie z aparatu cyfrowego

emil123 / 195.205.39.* / 2008-05-08 09:59
Witam
Mam pytanie dotyczące zdjęć z aparatów cyfrowych - czy są one dowodem w przypadku gdy : miała miejsce kolizja w której uległ uszkodzeniu pojazd. Została spisana notatka w której sprawca oświadcza że jest sprawcą i zobowiązuje się pokryć koszty naprawy które zostaną oszacowane przez rzeczoznawcę. Właściciel uszkodzonego pojazdu wykonał naprawy na tzw. "fuchę" i zarządał zapłaty okreslonej kwoty bez przedstawienia rachunku i wyceny rzeczoznawcy w przeciwnym razie kieruje sprawę do organów ścigania. Jako dowód zaistniaych uszkodzeń przedstawia zdjęcia z aparatu cyfrowego. czy w przypadku gdy w oświadczeniu nie umieszczono opisu uszkodzenia (wstępnego) i nie opisano przebiegu zdarzenia takie zdjęcia wystarczą za dowód dla sądu

pozdroienia
Wyświetlaj:
Haś. / 79.188.53.* / 2008-05-17 16:37
Zdjęcia - przez kogo wykonane i kiedy, nie ma czegoś takiego jak naprawa na tzw fuchę w przypadku tu opisanym. Jest trudna sprawa. Ważne jest stwierdzenie, że koszty naprawy zostaną oszacowane przez rzeczoznawcę, chodzi o to by był bezstronny. W tym przypadku średniej inteligencji papuga powinien dać sobie świetnie radę w sądzie. Z pewną taką nieśmiałością, ja czekałbym na rozwój sprawy i albo bierze wg. mojej wyceny, albo niech skarży. Inaczej może zażyczyłby sobie nowy pojazd. Ale wtedy należy wziąć bystrego papagaj, koszty i tak pokrywa przegrywający.
sebe / 89.77.148.* / 2008-05-10 16:59
"zobowiązuje się pokryć koszty naprawy które zostaną
oszacowane przez rzeczoznawcę. "-nie zostały więc niech sie buja.Niech kieruje sprawę,masz sto sposobów żeby się wytłumaczyć i jeszcze doprowadzić do tego że będzie sie tłumaczył za składanie fałszywych zeznań/próbe oszustwa.A na przyszłość nauczka żeby robić opis uszkodzeń(i samemu zrobić zdjęcie)
Haś. / 79.188.53.* / 2008-05-17 16:42
I wezwać policję!!!

Najnowsze wpisy