Forum Forum inwestycyjneSpółki

ZEG rozbudowuje moce produkcyjne- czytaj

ZEG rozbudowuje moce produkcyjne- czytaj

zeg / 83.19.67.* / 2008-02-10 13:57
2008.02.08 08:21
ZEG SA włączenie w obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości spółki [ wersja do wydruku / powiększ czcionkę ]

2008-02-08

08:21:00

GIEŁDA-SPÓŁKI-KOMUNIKAT-ZEG-(PL)

ZEG SA włączenie w obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości spółki

Raport bieżący 5/2008

Zarząd ZEG S.A. zawiadamia, że w dniu 7 lutego 2008 r. otrzymał uchwałę Rady Miasta Tychy, w
której Rada wyraziła zgodę na włączenie w obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
KSSE zlokalizowanej na terenie gminy Tychy niektórych nieruchomości Spółki o łącznej
powierzchni 12468 m2.
W odpowiedzi na ofertę inwestycyjną KSSE w zakresie lokalizacji nieruchomości oraz pakiet
zachęt w ramach programu pomocy publicznej : specjalne strefy ekonomiczne, Spółka
zaproponowała projekt inwestycyjny celem uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności
gospodarczej na terenie KSSE i pozyskania pomocy publicznej z tytułu realizacji nowej
inwestycji.
Planowana inwestycja zakłada :

- budowę dwóch jednokondygnacyjnych hal produkcyjnych o powierzchniach 2700 m2 i 2400 m2
- rozbudowę istniejącej hali produkcyjnej o dodatkową powierzchnię 1500 m2
- wyposażenie hal w specjalistyczne linie technologiczne, maszyny i urządzenia niezbędne do
rozwinięcia produkcji urządzeń elektroniki, automatyki i elektrotechniki górniczej
przeznaczonych na rynek krajowy i na eksport.
Realizacja inwestycji pozwoli na wprowadzenie na rynek krajowy i na eksport całej gamy
produktów o wysokim stopniu innowacyjności, w tym m.in.
- typoszereg obudów ognioszczelnych dla urządzeń zasilających i sterujących,
- stacje transformatorowe kompaktowe średnich napięć,
- przemienniki częstotliwości o obudowach ognioszczelnych,
- stacje transformatorowe ognioszczelne do zasilania urządzeń dołowych,
- urządzenia monitoringu maszyn i urządzeń dołowych.
Wielkość planowanych nakładów inwestycyjnych szacowana jest na 6,5 mln euro. Planowany termin
zakończenia inwestycji - rok 2010.

kom espi mra
Wyświetlaj:
zeg / 83.19.67.* / 2008-02-10 14:25
1 komentarz do informacji powyzej:

To jest z******** info i tylko potwierdza to o czym pisalem od jakiegos czasu, ze tu szykuje sie rakieta. Przeciez te info wskazuje czarno na bialym, ze szykuje sie duza rozbudowa mocy produkcyjnych (NOWE HALE) i to w wolnej strefie ekonomiczne (ZEG NIE BEDZIE PLACIL PODATKU PRZEZ JAKIS CZAS WIEC KOSZTY DZIALANOSCI BEDA NIZSZE, A TYM SAMYM RENTOWNOSC WZROSNIE CO PRZY TAKIEJ SKALI SPRZEDAZY JAKA NAM SIE SZYKUJE DA NIESAMOWTE ZYSKI!!!!)
zeg / 83.19.67.* / 2008-02-10 14:26
i 2 komentarz do informacji powyzej:

bardzo mnie cieszy ta informacja bo widac ze w zegu duzo sie dzieje obecnie; od przejecia przez bbi w czerwcu zeszlego roku Spolka przeszla gruntowna restrukturyzacje kosztowa i jej efekty beda widoczne juz w najblizszym czasie; teraz doszla jeszcze ta informacja co sugeruje ze zyski w przyszlosci nie tylko beda pochodzily z ciec kosztow funkcjonowania ale takze lub przede wszystkim z mocnego rozwoju organicznego pod egida nowego inwestora jakim po uzyskaniu zgody UOKiK na przeprowadzenie transakcji z bbi bedzie podmiot branzowy zzm/kpx; mysle ze slowa prezesa kpx ktore zostaly wypowiedziane w momencie podpisania umowy przedwstepnej z bbi sa dla Panstwa teraz jasne:
Zakup firmy ZEG jest teraz dla nas znacznie bardziej atrakcyjny niż jeszcze pół roku temu - mówi w dzienniku Krzysztof Jędrzejewski, członek zarządu ZZM. - Jeżeli chodzi o kwotę, którą zapłacimy za producenta aparatury elektronicznej i automatyki, to patrzymy na nią przez pryzmat całej grupy kapitałowej. Wszystko wskazuje na to, że ten zakup będzie dla nas opłacalny - podkreśla w "Parkiecie".

bbi przejelo najpierw zeg od msx po to by zrestrukturyzowac ta Spolke a nastepnie odsprzedac branzowemu jakim jest zzm/kpx; kpxowi bardziej sie oplacal ten schemat dzialania nawet kosztem zaplacenia tzw. "frycowego" w ilosci 14 pln za 1 akcje wiecej (przypominam zzm/kpx zaplacil 44 pln za 1 akcje zega, a wczesniej bbi za te same akcje zaplacilo msx 30,20 pln) bo obecnie przejmuje praktycznie "czysta" spolke ktorej potrzeba teraz jedynie zwiekszenia przychodow by rentownosc sprzedazy w polaczeniu ze wzrostem przychodow daly dynamiczny wzrost zyskow; dodam jeszcze ze wybudowanie nowych hal produkcyjnych w KSSE wiaze sie jak sadze z planowana fuzja spolki zeg z hansenem gdzie za pewne czesc produkcji hansena zostanie przeniesiona (ze wzgledow podatkowych i kosztowych) do zega; koszty synergii ktore pojawia sie w konsekwencji tego polaczenia dadza mozliwosc uzyskania jeszcze lepszej marzy na sprzedazy w ramach tworzonej dywizji automatyki i elektroniki gorniczej co przelozy sie na sukcesywny, stabilny wzrost zyskow oraz kursu akcji tego podmiotu na gieldzie;

reasumujac, ciesze sie ze powoli zaczyna sprawdzac sie moj scenariusz rozwoju sytuacji na tej spolce bo od dawna pisalem ze zeg jezeli tylko bedzie mial odpowiedniego menadzera-wizjonera to jest w stanie przeobrazic sie w spolke ktorej rozwoj moze przejsc najsmielsze oczekiwania jej inwestorow, a bracia jedrzejewscy, wlasciciele grupy kapitalowej zzm/kpx do takich wlasnie osob naleza: THINK BIG i krok po kroku realizuja swoja strategie zostania numerem 1 na swiecie w tej branzy; na chwile obecna nie do wszystkich uczestnikow rynku kapitalowego to jeszcze dotarlo ale to i dobrze bo dzieki temu wzrost zega bedzie mial charakter dlugofalowego wzrostu a nie krotkiej spekulacyjnej zagrywki...
gabigold / 212.244.100.* / 2008-02-11 17:20
dzisiaj (11.02) piekny 19 % wzrost - drugi najwiekszy wzrost po Torze!!!! wow!!! Gratuluje wyczucia. Chyba faktycznie cos w tym infie powyzej jest jak piszesz. Moze cos jutro uda mi sie skubnac na jakiejs korekcie?
g-g / 212.244.100.* / 2008-02-13 17:31
Jak widac wczoraj byla jednak korekta, ale juz dzisiaj powrot do wzrostow/ fajnie bo skubnelam conieco na korekcie i juz po 1 dniu jestem do przodu
zeg / 89.76.234.* / 2008-02-14 10:44
CO TO ZNACZY? ze PRODUKCJA W ZEGU WZROSNIE O 200 %, A WIEC MOZNA SZACOWAC ZE I PRZYCHODY WZROSNA O KILKASET PROCENT, A TO Z KOLEI PRZELOZY SIE NA WZROST ZYSKOW - IM WIEKSZA MARZA UZYSKANA NA SPRZEDAZY TYM WIEKSZE BEDA ZYSKI. TEN ROK TO PRZELOM DLA TEJ SPOLKI.


Zarząd ZEG S.A. zawiadamia, że w dniu 7 lutego 2008 r. otrzymał uchwałę Rady Miasta Tychy, w której Rada wyraziła zgodę na włączenie w obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej KSSE zlokalizowanej na terenie gminy Tychy niektórych nieruchomości Spółki o łącznej powierzchni 12468 m2.

W odpowiedzi na ofertę inwestycyjną KSSE w zakresie lokalizacji nieruchomości oraz pakiet zachęt w ramach programu pomocy publicznej : specjalne strefy ekonomiczne, Spółka zaproponowała projekt inwestycyjny celem uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie KSSE i pozyskania pomocy publicznej z tytułu realizacji nowej inwestycji.

Planowana inwestycja zakłada :

- budowę dwóch jednokondygnacyjnych hal produkcyjnych o powierzchniach 2700 m2 i 2400 m2

- rozbudowę istniejącej hali produkcyjnej o dodatkową powierzchnię 1500 m2

- wyposażenie hal w specjalistyczne linie technologiczne, maszyny i urządzenia niezbędne do rozwinięcia produkcji urządzeń elektroniki, automatyki i elektrotechniki górniczej przeznaczonych na rynek krajowy i na eksport.

Realizacja inwestycji pozwoli na wprowadzenie na rynek krajowy i na eksport całej gamy produktów o wysokim stopniu innowacyjności, w tym m.in.

- typoszereg obudów ognioszczelnych dla urządzeń zasilających i sterujących,

- stacje transformatorowe kompaktowe średnich napięć,

- przemienniki częstotliwości o obudowach ognioszczelnych,

- stacje transformatorowe ognioszczelne do zasilania urządzeń dołowych,

- urządzenia monitoringu maszyn i urządzeń dołowych.

Wielkość planowanych nakładów inwestycyjnych szacowana jest na 6,5 mln euro. Planowany termin zakończenia inwestycji - rok 2010.
Andrzej Bywalec - Prezes Zarządu


Źródło informacji: Emitent
zeg / 89.76.234.* / 2008-02-19 09:56
W tym roku ZEG ma sie polaczyc z glownym swoim konkurentem czyli 2 spolka na swiecie w tej brazny HANSENEM

http://biznes.interia.pl/prasa/parkiet/news/chiny-i-rosja-motorem-rozwoju-kopeksu,1047827,3412


http://www.pulsbiznesu.pl/Default2.aspx?ArticleID=980f9515-3909-4ffb-968c-d6e073c9a7ff


LUDZIE jakby o tym zupelnie zapomnieli, ale jak nagle zrobi sie o tym glosno to ich oswieci
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy