Forum Polityka, aktualnościKraj

"Zewnętrzni kaci" zwalniają za pieniądze. Przekonują, że często największym wrogiem firmy jest jej szef

"Zewnętrzni kaci" zwalniają za pieniądze. Przekonują, że często największym wrogiem firmy jest jej szef

Wyświetlaj:
Interim Jacek / 89.68.16.* / 2015-06-08 16:39
Zwolnienia to często efekt słabej pracy pracownika nie zła wola Interima. Ja przyjmując zlecenie zaczynam od sprawdzenia kompetencji a nie stażu pracy. Często wśród młodych pracowników (stażem) są "Perełki", które przez działania "grupy trzymającej władzę" nie mogą się rozwijać i nie mają szans na awans.Ja daję im szansę. Bez mojej pracy może nigdy Szef by ich nie zauważył bo by mu nie dano. Często w opozycji mam Managerów, którzy już dawno zapomnieli na czym ich praca polega, a swoje działania zamiast na budowanie zespół kierują w stronę permanentnego konfliktu i zastraszania. Częściej zwalniam szefów niż pracowników. Tak naprawdę jesteśmy po waszej stronie. Rozbijamy układy w firmach :-) O mobbingu to mógłbym napisać książkę :-)
KacperPolak / 88.156.136.* / 2015-06-08 17:52

Zwolnienia to często efekt słabej pracy pracownika nie zła wola Interima. Ja przyjmując zlecenie zaczynam od sprawdzenia kompetencji a nie stażu pracy. Często wśród młodych pracowników (stażem) są "Perełki", które przez działania "grupy trzymającej władzę" nie mogą się rozwijać i nie mają szans na awans.Ja daję im szansę. Bez mojej pracy może nigdy Szef by ich nie zauważył bo by mu nie dano. Często w opozycji mam Managerów, którzy już dawno zapomnieli na czym ich praca polega, a swoje działania zamiast na budowanie zespół kierują w stronę permanentnego konfliktu i zastraszania. Częściej zwalniam szefów niż pracowników. Tak naprawdę jesteśmy po waszej stronie. Rozbijamy układy w firmach :-) O mobbingu to mógłbym napisać książkę :-)


Wpadnij do Orange Customer Service oraz Orange Polska i zrób porządek :)
Akurat / 86.143.62.* / 2015-06-08 21:35
Nie łudź się. Oni są jak komornik, który wpada do domu, w którym zameldowany jest dłużnik,'i łapie co popadnie nie bacząc, że dłużnik tam nie mieszka. To co opisuje ten wzór doskonałości to fikcja. Przychodzą wykonać określone zadanie i je wykonują. Nie wyławiają żadnych perełek, bo nie mają pojęcia o ich istnieniu i wcale ich ono nie obchodzi. Skąd wiem? Wiem, bo u nas w firmie też taki był. Zwolnił wielu porządnych, bardzo dobrze pracujących ludzi. Betonu nie ruszył, nawet się nie zbliżał. Mają płacone za wyrzucanie ludzi z pracy, kiedy szef nie ma jaj, żeby zrobić to samemu. Lub też żeby przy tzw. restrukturyzacji zaproponować ludziom jak najgorsze warunki. Kto się nie zgodzi - ten wylatuje. Trudno z takim negocjować, bądź proponować jakiekolwiek rozwiązania, Ja zwolniłam się sama, w kilka tygodni po całej akcji. Nie dało się pracować z leniami i bucami szwendającymi się po firmie, z zerową wiedzą i niebotycznym ego, jakich pozostawił po sobie ten tłumok.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
przymusowy rencista / 83.8.65.* / 2015-06-08 16:09
Szkodniki i nic więcej !!!
Na własnej skórze doświadczyłem.
pit1 / 87.204.27.* / 2015-06-08 15:48
Za 4 tysiące na rękę jestem w stanie zwolnić w 5 minut bez mrugnięcia okiem całą redakcję Wirtualnej Polski razem z naczelnym
pablosanchez / 194.165.48.* / 2015-06-08 15:36
tak... potomkowie ubecji siedzą na ciepłych posadkach i robią za "specjalistów"
cv / 91.233.60.* / 2015-06-08 14:52
Mam pytanko a "interim manager" odpowiedzialność finansową w kontrakciuku ponosi za swoją pracę , czy tylko doradzają bez odpowiedzialności?? i kaskę łupie
Akurat / 86.143.62.* / 2015-06-08 21:37
Nie ponosi żadnej. Pojawia się i znika
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
darek500 / 37.130.12.* / 2015-06-08 14:49
Zdjęcie adekwatne do tytułu - jedna wielka BZDURA
HANYS933 / 83.27.100.* / 2015-06-08 14:25
W FILMIE Z CLUNEJEM JEST TO POKAZENE
././././././ / 94.209.206.* / 2015-06-08 14:09
Kocham niszczyc ludzkie zycia, taka praca to jak marzenie 2giego stopnia dla mnie, bo nie ma juz w Polsce kary smierci wiec wymarzonego zawodu nie dostane...
leo321 / 62.148.87.* / 2015-06-08 13:22
kolejni złodzieje zaraz po komornikach
Robo..kop..łop / 83.20.48.* / 2015-06-08 13:14

stworzył plan rozwoju, pozbył się dublujących działów.

Plan rozwoju-cacy.ale dublujące się działy:księgowość,marketing.A może dział produkcji lewych sznurowadeł.Można zmienić na produkcję prawych albo rzepów.
Kazik 123123 / 108.171.128.* / 2015-06-08 12:46
W Polsce interim managerowie to spady, które nigdzie nie mogą znaleźć dobrej pracy, zrobią wszystko za kasę, głownie są skończeni w swojej branży, ich wiedza jest znikoma, znają się na wszystkim, czyli na niczym, ktoś bzdury wypisuje, ponieważ się na tym nie zna, znam parę osób z interim managerów, alkoholicy, przekręty i nic więcej, tylko kasa się liczy, a zarząd firmy płacy aby mieć czyste ręce
ŻŻŻŻŻŻŻŻ / 79.191.60.* / 2015-06-08 18:46
Guzik prawda. Miałem przyjemność pracować z kilkunastoma Interim Managerami...tak wyszło... akurat zaczynałem pracę i załapałem się do firmy, która zatrudniała interimów do prowadzenia restrukturyzacji i analiz przedsiębiorstw. Ja byłem pomagierem. Oczywiście zwalniali ludzi i to częstokroć całe działy, ale tego typu decyzje to zawsze był wynik analizy i obliczeń. Bez emocjonalny rachunek zysków i strat, chłodna kalkulacja w oparciu o wytyczne właściciela firmy i cele przedsiębiorstwa. Większość osób, która wypowiada się na tym forum nie ma najmniejszego pojęcia o czym gada... pleciecie głupoty bo możecie trochę jadu wylać. A kasa przyzwoita w takiej pracy, nie powiem, ale o takich zarobkach jak 4k dziennie to mogli rozmawiać naprawdę fachowcy pierwszej wody. Zazwyczaj Intery zarabiali około 1k dziennie, ja niestety sporo mniej :(
Robo..kop..łop / 83.20.48.* / 2015-06-08 13:34

W Polsce interim managerowie to spady, które nigdzie nie mogą znaleźć dobrej pracy, zrobią wszystko za kasę, głownie są skończeni w swojej branży, ich wiedza jest znikoma, znają się na wszystkim, czyli na niczym, ktoś bzdury wypisuje, ponieważ się na tym nie zna, znam parę osób z interim managerów, alkoholicy, przekręty i nic więcej, tylko kasa się liczy, a zarząd firmy płacy aby mieć czyste ręce

No może nie wszyscy.A...(dobrze)a dotyczy to całokształtu naszych elit,tak jak gdzieś tam napisałem w 80%.Przepraszam jak się pomyliłem-poprawiam na 85%.
axxa / 83.144.126.* / 2015-06-08 11:16
znam firmę, gdzie produkuje się już taki kolejny. Nie patrzy na dotychczasowe dokonania, osiągnięcia tylko z uporem maniaka promuje własne wizje, rozwalając dobrze prosperującą firmę. Dwóch geniuszy firma przetrzymała, nie wiadomo czy przetrzyma trzeciego, bo niektórzy z zarządu, którzy go polecili, patrzą w niego jak w obrazek i wierzą w każdą głupotę.
Robo..kop..łop / 83.20.48.* / 2015-06-08 12:54

znam firmę, gdzie produkuje się już taki kolejny. Nie patrzy na dotychczasowe dokonania, osiągnięcia tylko z uporem maniaka promuje własne wizje, rozwalając dobrze prosperującą firmę. Dwóch geniuszy firma przetrzymała, nie wiadomo czy przetrzyma trzeciego, bo niektórzy z zarządu, którzy go polecili, patrzą w niego jak w obrazek i wierzą w każdą głupotę.

Znam ,,specjalistów" z innych ,,działek"-większość trzyma się w tym poziomie wiedzy i akceptacji.
Jeckyl / 5.172.247.* / 2015-06-08 11:03
Gdyby nie trzeba było płacić ZUSu i innych p****** to nawet najmniejszy przedsiębiorca zarabiałby z 5tys. więcej i nie musiałby wcale zwalniać. Wręcz przeciwnie etatów byłoby tyle że ludzie zamiast pracować u kogoś zakładaliby własne działalności. Macie pojęcie, że kiedyś w Stanach Zjednoczonych u kogoś na etatach pracowało tylko 20% ludzi przeważnie ci którym się nie chciało jej zakładać, a 80% ludzi miało swoją działalność i żyło im się dostatnie. Jednak teraz wszystko schodzi na psy i ludzie się zadłużają coraz bardziej nawet ci którzy nie prowadzą działalności, bo muszą inaczej umarliby z głodu. To jest idiotyzm.
Paweł657 / 83.15.172.* / 2015-06-08 10:58
A co to za szef, który swojemu pracownikowi nie ma odwagi spojrzeć w oczy i sam mu powiedzieć że go zwalnia i dlaczego? To zwykły tchórz i nieudacznik. Czasami trzeba podjąć bardzo trudne decyzje i zwolnić pracownika nawet dobrego ale trzeba być uczciwym i uczciwie to wyjaśnić a nie być tchórzem czy strusiem chowającym głowę w piasku...

Najnowsze wpisy