Forum Polityka, aktualnościKraj

Zeznania Sobiesiaka: Prokuratura chce śledztwa

Zeznania Sobiesiaka: Prokuratura chce śledztwa

skomentuj
Wyświetlaj:
JX / 91.193.160.* / 2010-02-07 10:56
Ciekawe zestawienie faktów z afery hazardowej prezentuje na swym blogu Kataryna:
http://kataryna.blox.pl/html

Jak na dłoni widać, że rządzący traktują nasz kraj niczym prywatny folwark. Czy nie był proroczy spot z tekstem "mordo ty moja"?
Sawicka, Misiak, teraz znów połowa członków rządu, styl życia Atamańczuka, Piesiewicza, Palikota, wywołuje smutne refleksje. A przecież to tylko tzw. czubek; chodzi oczywiście o górę lodową.
Tu dużo więcej:
http://markd.pl/?p=18
http://prawdaoplatformie.blogspot.com/

Motto z ciągle aktualnej piosenki kabaretowej: "...lecz nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-02-07 11:47
Wiedział o tym , wiedział o całym śledztwie, pozwolił go zatrzymać i wypieprzył z kancelarii. Yero tolerancji i osaniania. Może to tez dopisz, POmidoru kłamliwy. A teray porównaj to do reakcji pacynki Tuska. Nie maadnej albo jest obrona przekrętów swoich Kolesi (Misiak,Karnawski, Palikot, Chlebowski ... cała plejada POgwiazd). Pod względem afer i złodziejstwa PO zostawiła juz wszystkie partie daaaaaaaaaleko z tyłu. A ty biedaku znalazłeś jakiegoś starego kotleta i tutaj go odgrzewasz. Co innego znajdziesz? Podpowiem Ci - że LK to konus i mlaska ...
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-02-07 11:32
Te linki nie dla POmidorów. Długie artykuły i wymagające czasami skupienia. Tam trzeba umieć czytać i myśleć jednocześnie .... nie wolno od nich wymagać tak dużo. Wg. standardów TVN i G W POfile maja tylko POczytac i POwtarzac głośno. Na pewno wiedza juz diwe podstawowe sprawy Kamiński to złodziej i przestępca a CBA to gang, groźniejszy od mafii pruszkowskiej. Nikt z nich nie zastanowi się jednak jaka jest rola ABW w naszym kraju pod egida "idealnego" Bondaryka.
man13 / 2010-02-07 00:06 / Tysiącznik na forum
"Ale jest jedna korzyść z pracy komisji hazardowej. Stała się miejscem zderzenia dwóch innych wizji świata i polityki. Wczoraj premier Tusk pokazał nie tylko niezłą kondycję i wytrwałość - oj, wiem coś o tym, jakie końskie zdrowie trzeba mieć w polityce. Pokazał też, że biorąc pełną odpowiedzialność za państwo, można mieć też jakieś zaufanie do ludzi. Że nie trzeba we wszystkich widzieć spiskowców, agentów, zbrodniarzy, że nie każde złamanie prawa jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa. To wizja państwa rozsądnego, dialogowego. Państwa, które chce pełnić swoje role, chronić obywateli, egzekwować prawo, ale nie chce wszystkim centralnie sterować i wszystkiego kontrolować."
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-02-07 11:40
Gdzie takich naiwniaków sieja? Man - ty chyba nie jesteś na tyle głupi, ze w to wierzysz co tutaj zacytowałeś? Ty chyba dopiero gimnazjum skończyłeś ? Bo z tego co pokazałeś to widać, ze masz zerowe pojecie o życiu. Tusk mówi, ze nie musi mieć kontrolować służb specjalnych bo ma do nich zaufanie (??!!) , Kaczyński mówi, ze zawsze wiedział czym się zajmują .. I naprawdę wg Ciebie Tusk to gość? Tak to się ustawia marionetki, przyjacielu ...
następna farsa! / 85.181.123.* / 2010-02-07 09:44
Jaka piękna wizja sądów w tuskolandzie. Rząd daje przykład kłamstw i obłudy a urzędnicy ich naśladują!
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-02-07 04:17
Maniuś! Niejeden winowajca, jak mu się dobierają do d., zaczyna gadać językiem „miłości” o przebaczeniu. Donek nie jest w tym pierwszy.
HAZARD, Manius, trzeba centralnie i demokratycznie nadzorować. Centralnie i demokratycznie zarazem nadzorują to opozycja i media patrzące rządowi na ręce.
man13 / 2010-02-07 11:33 / Tysiącznik na forum
Masz na myśli nadzorowanie takie jak w więzieniu czy w szkole? Jak w państwie prawa bzy bezprawia. Jka w III RP czy W IV RP?
!!!!!!!!!!! / 211.233.134.* / 2010-02-07 13:16
Farsa, jaką w iście putinowskim stylu zafundował społeczeństwu premier tego rządu, organizując cenzurowaną „debatę z internautami” – obnaża lęk rzekomych liberałów przed siłą wolnego słowa i dowodzi, że obecny układ dostrzega w Internecie główne zagrożenie dla swoich interesów.
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-02-07 12:29
Wątki z "państwa prawa" czerwonych:
...Jan Kulczyk wraca. Oto dowiadujemy się, że libijski koncern naftowy Tamoil, należący do rodziny jego ekscelencji Muammara Kadafiego, stara się o zakup pokaźnego pakietu akcji drugiej co do wielkości polskiej rafinerii – gdańskiego Lotosu.Libijczyków pilotuje...doktor Jan Kulczyk.Niedawno pisałem o grze jaka toczy się wokół polskiej energetyki. Wymieniłem wtedy nazwisko Kulczyka, który przemyślnie na wiele miesięcy zniknął z czołówek polskich gazet.Teraz pan Kulczyk uznał widocznie, że burza związana z jego wiedeńskim obiadem i kontaktami z pułkownikiem Ałganowem przycichła i można znów przystąpić do akcji.
Kulczyk Investments zawiązał spółkę z rodzinną firmą Kadafich i startuje do zakupu prawie 30 procent akcji Lotosu.
Wcześniej, bez powodzenia, starał się dokonać podobnej sztuki wraz z korporacją Rotch, która w rzeczywistości należy do Irańczyków. Wtedy nie osiągnął sukcesu.
W paradę wszedł mu bezpośrednio związany z rosyjskimi interesami Marek Dochnal, który usiłował lobbować na rzecz kazachskiego koncernu Kazmunaygaz.
Działo się to w czasie, gdy pisałem w kilku gazetach o strategii przejmowania rafinerii gdańskiej, którą opracowała rosyjska SWR. Na szczęście wtedy sprzedaż polskich sreber rodowych nie doszła do skutku.
Teraz dowiadujemy się, że Kulczyk wraca do Polski jako przewodnik firmy Kadafiego.
Przy okazji wychodzi na jaw, że posiada udziały w koncesjach na wydobycie kopalin w Syrii.
Jak to rozumieć?
Kadafi jest bardzo nieufny wobec zachodnich koncernów gazowych i naftowych. Poza Włochami nie wpuszczał do rządzonego przez siebie kraju prawie nikogo. Zupełnie inaczej rzecz ma się z koncernami rosyjskimi. W Libii od dawna inwestowane są pieniądze Gazpromu i Rosnieftu (podobnie jest w Algierii, gdzie Gazprom na potęgę wykupuje udziały w polach gazowych). Kadafi, w zamian za dofinansowanie rozwoju infrastruktury, po cichu wpuścił Rosjan do Tamoilu. Oczywiście od Kulczyka się o tym nie dowiemy. Teraz Jan Kulczyk sprowadza „Libijczyków” do Polski i przekonuje, że niesie ratunek dla gdańskiego Lotosu. Na powolne niszczenie pozycji Gdańska jako portu i ważnego gospodarczo miasta na wybrzeżu Bałtyku nałoży się więc wprowadzenie „trojańskiej łoszadi” (geograficznie to nawet się zgadza) do Lotosu. Coś jeszcze muszę wyjaśniać?
No to dodam, że Syria od dziesięcioleci uważana jest na Bliskim Wschodzie za „długie ręce Rosji”. Skoro pan Kulczyk tak bardzo zagniewał się na Polskę to czego tu znów szuka? Ponoć doskonale radzi sobie w światowym biznesie, czemuż więc jak pijany płota trzyma się swojej roli w „prywatyzowaniu” polskich firm?
Czy to nie pan Kulczyk miał pełnomocnictwa pana Kwaśniewskiego do rozmów z rosyjskimi firmami naftowymi w czasie gdy ówczesny prezydent miał ochotę przesunąć na bok spółkę J&S? Plotki?
Za kilka tygodni objawi się nam pan Krauze.
On jednak będzie starał się o zakup akcji PGNiG..."
Oto POidole - klasyka uczciwości POwskiej i komusze kariery ... Ale Man zaraz pewnie coś o "dewastującej roli kościoła "doda
anty_ / 81.190.1.* / 2010-02-07 04:25
tak, najlepiej nadzorowac kazdego obywatela - metoda podsluchowa vide IV RP!!
Rycho Wlkp1 / 83.28.187.* / 2010-02-06 22:48
No cóz, nie dziwie sie ze PO chce zniesc dofinansowanie partii politycznych z budzetu. To dopiero bedzie zniwo kiedy biznes zacznie płacic na PO.
m-53 / 83.24.1.* / 2010-02-06 21:38

Według Rz, to Marcin Rosół, szef gabinetu byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego wyłania się z zeznań Sobiesiaka jako możliwe źródło przecieku o akcji CBA.


Po nitce do kłębka. Rosół nie był źródłem a tylko i wyłącznie przekaźnikiem.
-skąd wiedział Rosół
- skąd wiedział ten, który przekazał Rosołowi.

No ale teraz mamy ważniejsze pytanie - skąd wyszedł kolejny przeciek do rzepy? I zapewne na tym skupi się prokuratura.
k aczordonald / 86.144.145.* / 2010-02-06 20:49
Panowie, cos sie nie ulozylo, nie pokrylo ?.
Nieprzewidziany wyciek, a moze dziennikarze nie POddani sprawie ?.
A jednak jest cos na widelcu.
anty_ / 81.190.1.* / 2010-02-07 04:26
tylko co jest na tym widelcu. bo znowu z igly widly...
skomentuj

Najnowsze wpisy