Forum Polityka, aktualnościKraj

Zima nie odpuszcza - chaos na kolei, brak prądu

Zima nie odpuszcza - chaos na kolei, brak prądu

Wyświetlaj:
taktylko / 68.194.204.* / 2010-01-12 04:09
Ciekawe dlaczedo pierwsze zdjecie pokazuje plug na ulicach Nowego Jorku? tam juz dano sobie ze sniegiem dawno rade..
EL_DUDO / 83.18.22.* / 2010-01-11 15:02
Dla niezdecydowanych podam kilka faktów:

1) CO2 jest bardzo mało w atmosferze, bo tylko 0,03%!!!
Źródło:
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/klimat/0202_sklad.html

2) Emisja CO2 przez człowieka stanowi ledwo 1% CO2 zawartego w atmosferze. Dowód:
Masa całego CO2 w atmosferze Ziemi to (3 000 gigaton), 3×10^15 kg
Źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_dioxide,
a roczna emisja przez całą ludzkość to 30 mld ton (3x10^13 kg) (Tak podają gazety), czyli 1%

3) CO2 jest bezbarwny i cięższy od powietrza, dlatego trudno go uznać za gaz cieplarniany, gdyż gromadzi się głównie przy ziemi.

4) CO2 jest niezbędny do życia roślin, które dzięki niemu uzyskują węgiel wiążąc go w organiczne związki węgla. Więcej CO2 = bardziej bujna roślinność.

5) Nasza planeta w swej historii przeszła zarówno zlodowacenia, jak i ocieplenia, a nie było wówczas przemysłu!
Źródło: http://www.junkscience.com/images/paleocarbon.gif

6) Istnieją teorie że zależność jest odwrotna: Jest więcej CO2, bo klimat się ocieplił, a nie że klimat się ocieplił, bo jest więcej CO2)

7) To najprawdopodobniej wzrost aktywności Słońca powoduje ocieplenie klimatu. (Jak istotnie dla klimatu jest Słońce każdy widzi: różne kąty padania promieni słonecznych powodują zmiany pór roku, a odwrócenie się Ziemi „plecami” do Słońca powoduje nocny spadek temperatury o kilkanaście stopni!)

8) Od 10 lat średnia temperatura spada! (Co też starali się ukryć naukowcy związani z tzw. „Klimategate”)

Na razie tyle mi przychodzi do głowy... masz więcej argumentów? Podaj je!
Masz argumenty przeciwne: też je podaj!
żyję w próżni / 87.205.248.* / 2010-01-11 18:03

CO2 jest niezbędny do życia roślin, które dzięki niemu
uzyskują węgiel wiążąc go w organiczne związki węgla. Więcej CO2 = bardziej bujna roślin

masz rację !!!!
wyrżnąć 5 miliardów ludzi i zrobić miejsce na tę "bardziej bujną roślinność ", a wtedy efekt cieplarniany to będzie pestka :-)))

Niestety ludzkość od stuleci niszczy ten naturalny "bufor" klimatyczny, wycinając lasy :-(((
reakcjonista / 109.243.43.* / 2010-01-11 17:52
Najgorsze jest to, że całkiem przekonywująca jest hipoteza "odwrotna" - czeka nas okres zlodowacenia! I to już niedługo, bo w 2015 roku - wtedy aktywność magneyczna słońca ustanie, co wpłynie na grubość jonosfery chroniącej przez promieniowaniem kosmicznym, w wyniku, poprzez wzrost zachmurzenia, obniżając średnią temperaturę na Ziemii.
wolny człowiek / 83.27.35.* / 2010-01-11 17:01
Zgadzam się w 100% że ludzkość ma znikomy wpływ na zmiany klimatu. Klimat się zmieniał w znacznie głębszym stopniu bez udziału człowieka, jak również w czasach gdy człowiek nie prowadził działalności przemysłowej. Dobrze że są czynione wysiłki w celu zmniejszenia zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery, ale ostatnio rozkręcona propaganda na temat wpływu na klimat emisji CO2 przez człowieka to spora przesada.
Takie działania przynoszą więcej szkody niż pożytku, bo podważają zaufanie ludzi do naukowych badań i naukowców.
A tak naprawdę to chodzi o kasę do wyciągnięcia od podatników. Kolejne histerie (dziura ozonowa, BSE, ptasia i świńska grypa) przestają robić wrażenie.
Następnym straszakiem będzie asteroida, która niechybnie znajduje się na kursie kolizyjnym z Ziemią.
Zagrożenie będzie TOTALNE, czas kolizji z Ziemią odpowiednio długi (za 20-30) lat. Musi być czas na przygotowanie obrony (dojenie ludzi), a jednocześnie na tyle krótki, aby wszyscy czuli się zagrożeni. Znajdą się uczeni astronomowie którzy będą przekonywać o nieuchronności katastrofy. Statystyczny człowiek wobec takiej sytuacji będzie zupełnie bezbronny, bo w żaden sposób nie będzie mógł zweryfikować podawanych informacji. A w studiach filmowych zręczni fachowcy od efektów specjalnych będą kręcić wiele wersji "zwycięskiego odparcia zagrożenia" ku uciesze "ocalałej" ale spłukanej gawiedzi.
karlittoWEJ / 87.205.152.* / 2010-01-12 14:48
nigdy nie byłem jakimś tam omnibusem (na naukę po prostu nie miałem chęci, bom w rodzinie niepełnej wychowani i po rozpadzie komuny dorastałem. w domu miałem wszystko jak i nic za razem. rodzina patologiczna. substancje psychoaktywne pojawiały się i pojawiają w moim zyciu. bigoreksji nie mialem (o dziwo okres dojrzewania przechodzilem bez kreatyny, suplemenntacji odzywkami czy mocniejszych sterydow). nawet ministrant byly z oazy poszedl z matka, zeby mu przepisano metanabol (po linie na w-f wchodzil bez pomocy rak). psychoze wywalali mi ludzie, a nie ja sam sobie sam. czasem mysle, ze jestem glupi, a czasami nawet madry . . .
lubie muzyke (tanca i spiewu nie uprawiam).
na toksykomanie chyba juz podatny nie jestem (lubie kawe pic bardziej niz upic sie alkoholem). straszliwe skutki somatyczne sa po spozyciu.
oceny w szkole zawsze slabe i w ogonie bylem, zachowania zle i duzo godzin lekcyjnych opuszczanych.
policja mnie wykorzystwala i bede sie mscil na nich (nie moge ich pozabijac to zartem ich zalatwie - powietrze spuszcze, poszczuje pekinczykiem albo zamowie 20 pizzow pepperoni mowiac, ze komisariat rozbil mafie i mamy imprezke).
ale spokojnie to jeszcze nie w bliskiej przyszloasci. a moze to tylko plany beda?
wcinam se teraz chlepek z pasztetowa i popijam kawusie rozcienczona mleczkiem bez cukru.
wiele mam planow ale za nic nie moge sie zabrac. dostaje paralizu jak gdzies mam isc (najczesciej).
ludzie pozyczaja czescto plyty odemnie to nie oddaja - sam musze po nie biegac. dlaczego ludzie sa tak egoistyczni i dzielic sie nie chca?
chcialbym byc juz dojrzaly i powazny ale nie moge!
od zycia rarytasow nie wymagalem nigdy i nie wymagam - ale to co widze to skandal i o pomste do nieba wola!
nie cieszy mnie to natomiast, ze kobiety mnie nie chca . . . a ja bym im dal orgazmy (no chyba ze by byla tak podniecajaca partnera zebym wystrzelil w kilka sekund po penetracji).
mysle ze juz powoli budza sie we mnie instynkty ojcowskie. a jak nic nie zaplodnie to moze oddam nasienie do banku s*****? tylko, ze wymagamn nie spelniam do tego ;(
RedaktorWyborczej / 194.187.74.* / 2010-01-11 13:46
Nagłówek do tego tekstu jak zwykle trafiony w 10siątkę. Czy nie potraficie dać takiego tytułu żeby jasno opisywał treść? LIPA I SŁABY POZIOM.

Najnowsze wpisy