Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Zkaładanie własnej Firmy

Zkaładanie własnej Firmy

Marek8888 / 88.199.39.* / 2019-12-30 20:05
Witam
Mam do Was pytanie. Otóż chciałbym otworzyć swój własny biznes. Miała by to być mała, jednoosobowa działalność, prowadzona po godzinach pracy oraz w weekendy. Działalność, miała by dotyczyć naprawy, serwisu określonego rodzaju sprzętu elektronicznego do komputerów, oraz jego sprzedaż internetowa (allegro)(sprowadzanie towaru z zachodu) w niewielkich ilościach, docelowo firma byłaby nastawiona znacząco bardziej na serwis niż na sprzedaż.
Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z prowadzeniem własnej firmy dlatego też chciałbym prosić Was o porady.
Na co dzień pracuję jako pracownik w firmie na umowę na czas nieokreślony, posiadam opłacane wszystkie składki oraz ZUS.
Czy moglibyście mi powiedzieć czy jeżeli chciałbym zachować dotychczasową pracę oraz rozpocząć prowadzenie własnej działalności to jak to wygląda z płaceniem składek ? ZUS, itp. ? Czy przy takiej działalności potrzebna jest mi księgowa. Czy jako że będzie to mała działalność muszę posiadać kasę fiskalną ? Czy do prowadzenia takiej działalności wystarczy przydomowy garaż czy na potrzeby firmy musze wynająć jakieś lokum ?
I najważniejsze pytanie. Od czego zacząć ? Gdzie się udać ? Co muszę posiadać do prowadzenia takiej działalności ? jakie dokumenty i gdzie musiałbym złożyć ?
Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

Najnowsze wpisy