Forum Forum prawneBudowlane

Żle wymierzony metraż mieszkania komunalnego- PILNE [0]

Żle wymierzony metraż mieszkania komunalnego- PILNE [0]

jotta66 / 2010-06-07 16:56
Po wymierzeniu przez Panią administrator okazało się , że mieszkanie jest mniejsz o 4m: w
związku z tym kilka pytań:
- za jaki okres administracja ma oddać pieniądze, za 3 czy 10 lat, powołują się na art 118
kc, a ja uważam , że był to ich błąd i powinno być za 10 lat
- czy przy zwrocie powinni zapłacić nam odsetki
- czy możemy żadać wymierzenia mieszkania dalmierzem
Wyświetlaj:
danuta4718 / 37.248.158.* / 2018-12-14 18:02
mam podobny problem z metrażem mieszkania.
mieszkam od 71 lat w tym samym mieszkaniu na przydziale z Urzędu Miasta ale w prywatnej kamienicy Na przydziale zajmuję48 metrów a nowy właściciel kamienicy w 2006 roku wymierzył mieszkania i dowiedziałam się w 2017 roku - przy zmianie administracji , że mam 51 metrów poprosiłam administrację o wymierzenie lokalu ,bo stwierdziłam, że łazienkę i ubikację liczono podwójnie. administrator wymierzył i odpisał mi że takie odchylenia są do przyjęcia. poszłam do radcy prawnego ale nie umie mi doradzić co i gdzie mogę domagać się sprostowania metrażu.
rozmawiałam w inspekcji budowlanej też nie mogą mi pomoc, bo to nie w ich gesti. MOŻE KTOŚ MI PORADZI GDZIE Z TYM PROBLEME MAM SIĘ UDAĆ
kokosanka.5 / 89.68.72.* / 2011-11-25 20:52
Dziękuję za szybką odpowiedż. Czy mogę teraz napisać wniosek o korektę wysokości czynszu ze względu na inne wyliczenie metrażu?
kokosanka.5 / 89.68.72.* / 2011-11-25 18:10
Mam podobną sytuację. Jak Pani rozwiązała tą sprawę ???
szklarek / 2011-11-25 19:14
Nie ma podstaw do roszczenia o zwrot jeśli opłaty były naliczane wg. metrażu z podpisanej umowy najmu, a Pani nigdy jej w zakresie metrażu nie kwestionowała.
Innymi słowy zgodziła się Pani na taki metraż jako podstawę opłat.
Zresztą przez lata zmieniły się zasady (prawo budowlane) obmiaru lokali- dotyczą uwzględniania grubości tynku, części ze skosami, zakamarków i występów o nieznacznej powierzchni.
kokosanka.5 / 89.68.72.* / 2011-11-25 21:17
Dziękuję za szybką odpowiedż. Czy mogę teraz napisać wniosek o korektę wysokości czynszu
ze względu na inne wyliczenie metrażu?
szklarek / 2011-11-25 21:34
Oczywiście- pomiar przez adm. dokonany jest tego podstawą, mogą zechcieć go powtórzyć np. inną metodą (dalmierzem ).
Lepiej, żeby nie tylko skorygowali na przyszłość metraż na potrzeby naliczeń- w sensie księgowym, ale również prawnym tj. podpisali aneks do umowy najmu/przydziału.

Natomiast jeżeli mieszkanie jest hipoteczne- procedura będzie dłuższa- bo wymaga wyliczenia na nowo udziału w całej nieruchomości- siłą rzeczy pociąga to korektę udziałów wszystkich innych właścicieli i nowe wpisy do ksiąg wieczystych.
szklarek / 2011-11-25 21:35
Oj już widzę z tytułu- że jednak komunalne, niewykupione. Czyli niehipoteczne.

Najnowsze wpisy