Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Zlecenie kupna/sprzedazy z limitem - czy limit moze byc dowolny?

Zlecenie kupna/sprzedazy z limitem - czy limit moze byc dowolny?

mgd / 212.76.37.* / 2007-10-19 23:12
Mam nadzieję że pytanie nie wyda się głupie, ale składając do kupy różne informacje z netu uzyskałem sprzeczne informacje

Jak to jest z dawaniem zlecenia na zakup lub sprzedaż akcji ? Czy mogę podać dowolną kwotę w każdej chwili ? Czy zlecenia które nie spełniają pewnych warunków są z automatu anulowane ?

np. cena na zamknięciu LOTOSU to 47,50 zł czy chcąc kupić te akcje muszę złożyć zlecenie na kwotę wyższą czy mogę np za 46 zł i jeżeli cena otwarcia następnego dnia będzie 45,80 to uda mi się je zakupić.

ewentualnie składam takie zlecenie z terminem ważności 1 miesiąc ( o ile tak można ) i jest ono realizowane wtedy kiedy cena osiągnie moją ofertę...

Gdzieś wyczytałem że moje zlecenie musi być niższe od ceny odniesienia ...

z góry dzieki za wszelkie odpowiedzi ..
new_rejs / 2007-10-19 23:46 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę

np. cena na zamknięciu LOTOSU to 47,50 zł czy chcąc kupić te akcje muszę złożyć zlecenie na
kwotę wyższą

NIE


czy mogę np za 46 zł i jeżeli cena otwarcia następnego dnia będzie 45,80 to uda
mi się je zakupić.

TAK


ewentualnie składam takie zlecenie z terminem ważności 1 miesiąc ( o ile tak można ) i jest
ono realizowane wtedy kiedy cena osiągnie moją ofertę...

TAK, ale tylko jeżeli będzie wystarczająca ilość akcji do sprzedania w Twojej cenie zakupu, jeżeli będzie mniej nie wszyscy się załapią na transakcję
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy