Forum Forum inwestycyjneForex

Złoty traci na wartości

Złoty traci na wartości

Michał Wolski / .* / 2004-08-03 13:24
Komentarze do wiadomości: Złoty traci na wartości.
Wyświetlaj:
ek / .* / 2004-08-04 10:34
8 złotych za euro. Pamiętajcie. I to niebawem. Bo inaczej to wszystkie małe i średnie przedsiębiorstwa padają. Musi energicznie ruszyć eksport tanich dla zagranicy produktów.Balcerzak o tym wie, tylko trudno przyznać sie do błędów. Wyobraźcie sobie dzisiejszą Polskę z taką ilością zakładów jaką mieliśmy przed 90 rokiem. Takie zatrudnienie i taką ilość pieniądza w obiegu. Po prostu fantazja. Ale był rok 90 i był ON. A dzisiaj jest dalej On i dalej niszczy.
S.R. / .* / 2004-08-05 12:53
Przed 1990 rokiem była większa ilość zakładów i większa ilość pieniądza na rynku , większa inflacja i były też kartki na prawie wszystko , chociaż nic nie można było normalnie kupić . Średnia pensja oscylowała od kilkunastu do kiludziesięciu dolarów . Była też możliwość sztucznego ustalania kursu walut . To nie kto inny tylko właśnie L.Balcerowicz stawiał ten kraj na nogi - także i inni myślący kategoriami normalnej gospodarki , a nie ekonomii politycznej socjalizmu , jak wy . Skoro wam się podoba taki model gospodarki , to zamiast głosić różne bzdury i propagować pomysły rozwalające Polskę , przenieście się na Białoruś . Tam właśnie wszystko działa tak , jakbyście chcieli , żeby działało . Przeliczcie sobie ceny samochodów , paliw , sprzętu elektronicznego i.t.d po tych wydumanych kursach i porównajcie ze swoimi zarobkami .Minęło kilkanaście lat od przełomu w Polsce , a tu coraz więcej zwolenników realnego socjalizmu i kompletnych matołów ekonomicznych . Ci pierwsi to wynik lenistwa - po co męczyć się samemu , kiedy można coś zabrać bliżniemu . Ci drudzy to świadectwo niskiego poziomu edukacji szkół wszystkich szczebli .
Exporter / .* / 2004-08-04 15:38
Po co od razu 8 PLN - przy 5 PLN za 1 EU byłby raj - przy 8 mielibyśmy drugie Chiny
stan / .* / 2004-08-10 04:33
Przed1990 rokiem Polska była na 10 miejscu najbogatszych krajów świata.Każdy miał zagwarantowaną pracę i każdego było stać praktycznie na wszystko.Dziś banki czytaj złodzieje chwytają się wszelich sposobów oszustwa aby tylko okraść klienta.Podobnie rzecz ma się z prywatyzaclą .System który oparty jest wyłącznie o wartość pieniądz jest w samym założeniu zły gdyż liczy się tylko pieniądz a nie człowiek jako wartość najwyższa.Dlatego proszę nie pisać bzdur jak to dziś jest dobrze.
kamyk / .* / 2004-08-11 10:47
O, matko! Nie wiedziałem, że w te brednie o 10 potędze ktoś naprawdę wirzy! Może jakaś demencja?Pełne zatrudnienie wynikało z zasady "czy się leży czy się stoi partia płaci bo się boi". Jeżeli pracę, którą da się wykonać przy odpowiedniej organizacji i oprzyrządowaniu przez 1 osobę wykonują 3 osoby, to bezrobocia nie ma w statystyce, ale jest faktycznie. A 10 potęgą Polska była w produkcji surówki (na czołgi), statków (do Rosji za darmo) i siarki (dla zwiększenia smrodu). Nie chcę żyć w żadnej potędze, tylko w normalnym kraju.
Michał Wolski / .* / 2004-08-03 13:33
Jeśli ktoś nie wierzy, że to propaganda - oto dowód: http://www.reuters.pl/ - wykres ceny dolara do USD
Michał Wolski / .* / 2004-08-03 13:24
Po co pisać takie artykuły? Przecież każdy wie, że tak mocnego złotego dawno nie było i wręcz oczywiste jest że złoty powinien teraz tracić. Poza tym ta strata jest wręcz znikoma - zamiast tego ktoś powinien napisać artykuł o tym, że utrzymuje się bardzo wysoki kurs złotego ze szkodą dla gospodarki. To mi zakrawa na propagandę...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy