Zly pesel

Kamillo0 / 193.33.174.* / 2008-02-06 21:15
Witam serdecznie.

Mam wielka probe o rade. Otoz wczoraj zadzwonil do mnie telefon z Urzedu Gminy ze posiadam od 14 lat zly numer pesel, okazalo sie ze osoba w innym wojewodztwie tez taki posiada, wezwano mnie do podpisania zgody na zmiane, zaproponowano nawet ze otworza dla mnie urzad w niedziele gdyz jestem w delegacji. Ale nie wiem co robic powymienialem dokumenty: dowod, prawo jazdy, paszport mam w nie wklepany PESEL i co niby mam od nowa sam ponosic koszty wymiany itd. ? przeciez to nie z mojej winy. Ale najbardziej mnie martwi to iz 14 lat odprowadzam skaldki do ZUS skarbowki etc. i co teraz z tym fantem zrobic podpisac zgode czy nie, mysle ze ta sprawa zasluguje na naglosnienie i przypuszczam ze na sprawe do sadu tez sie naddaje, do tego wszystkie moje swiadectwa pracy ktorych mam troche sa automatycznie nie wazne poniewaz mam na nich moj obecny PESEL ktory po wyrazeniu zgody na zmiane wogole nie bedzie moj, bardzo prosze kogos kompetentnego o odpowiedz za co z gory bardzo dziekuje nie wiem co robic :-(
Wyświetlaj:
tranqilo / 2008-02-10 21:18
Każdy otrzymuje swój PESEL przy urodzeniu tyle , że wcześniej nie wpisywało sie go do dowodu lub nie używało wcale. PESEL ma liczne wady w tym sporo przypadków nadania tego samego numeru kilku osobom w kraju urodzonym tego samego dnia szczególnie kiedy posiadają to samo imię i nazwisko . Długo tego nikt nie prostował a teraz to wychodzi przy próbach integracji z innymi bazami ( ZUS, US). Lepiej sprawę wyjaśnić aby w przyszłości unikąć problemów z powodu posiadania "biźniaka" ;-)
Dowód masz za darmo jak w banku , do świadectw można dołączyć decyzję z gminy o urzędowej zmianie PESEL a punkty karne za przekroczenie prędkości niech zbiera bliźniak ;-))
Katarzyna Ogórek / 2008-02-08 15:43
Witam,

Proszę o pilny kontakt. Chętnie przedstawimy sprawę opinii publicznej.

Pozdrawiam,

Katarzyna Ogórek
Dziennikarz Money.pl

k.ogorek@money.pl
tel. (071) 33-74-260
Kamillo0 / 193.33.174.* / 2008-02-13 09:57

Witam,

Proszę o pilny kontakt. Chętnie przedstawimy sprawę opinii publicznej.

Pozdrawiam,

Katarzyna Ogórek
Dziennikarz Money.pl

k.ogorek@money.pl
tel. (071) 33-74-260


Witam pani Katarzyno, pisałem o sprawie kolegi, dzisiaj dostarcze mu numer telefonu podany przez pania napewno chetnie bedzie chcial o tej jakze nietypowej srpawie porozmawiac :)
Kamillo0 / 193.33.174.* / 2008-02-13 09:55
Witam pani Katarzyno, pisałem o sprawie kolegi, dzisiaj dostarcze mu numer telefonu podany przez pania napewno chetnie bedzie chcial o tej jakze nietypowej srpawie porozmawiac :)
uczulony na Polskę / 78.152.18.* / 2008-02-08 10:48
Prawdopodobnie przydzielono teraz komuś młodszemu PESEL taki jak Twój. Nie wyrażaj zgody. Sprawa jest ciężka , ale niech urzędasy sami tyłki ruszą. System PESEL w Policji i U.S. to wyłapał , więc tamten ktoś musi mieć ten numer od niedawna.
Młody Rentier / 2008-02-06 23:14 / Bywalec forum
naturalnie nie mozesz ponosic zadnych kosztow wymiany wszelkich dokumentow, tak wiec nie zgadzaj sie ich olej bo teraz urzednicy biegaja bo zawinili i chca jak najszybciej zalatwic sprawe zeby mieli czysto w papierach.
Tak wiec nie zgadzaj sie dopoki to oni nie zagwaratuja ci wymiany wszelkich dokumentow, bez ponoszenia kosztow z twojej strony i bez bieganiny. Bo jezeli zgodzisz sie na wymiane tylko dowodu to ty bedziesz musiala biegac i wszystko zalatwiac sama!.
Kamillo0 / 193.33.174.* / 2008-02-14 20:22
Słuchajcie co jest jeszcze bardzo ciekawe, Urząd Miasta i Gminy jak rowniez moj kolega zachodza w glowe jak Warszawa mogla wydac lewy dowod tozsamosci, poniewaz calkiem nie dawno go wymienial a rzekomo PESEL od 18 lat ma zly i nie nalezy do niego.
remo / 89.228.29.* / 2008-02-21 18:55
Zadzwoń do Weissa z Radia Zet - on lubi takie przypadki.

Najnowsze wpisy