Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w OFE. Fundusze powinny inwestować na zagranicznych rynkach?

Zmiany w OFE. Fundusze powinny inwestować na zagranicznych rynkach?

Wyświetlaj:
rofni / 89.239.65.* / 2013-09-14 18:50
no tak dług rośnie ,kasa pusta ,pożyczki wartało by jeszcze nabrać ,więc co ? Najlepiej całą nasza kasę przelać do ZUS (ZUS też cienko przędzie ).
I już jest furtka do dalszego brania POzyczek.
A co ich obchodzi kto te długi kiedyś POpłaci? Na pewno nie oni !!! Pamiętam jak się pluli gady kiedy zachwalali OFE ,teraz już znalezli sPOsób na kasę . Biedny naród !!!
NKEM76 / 83.21.70.* / 2013-08-25 11:56
Ładnie widać na zestawieniu do czego słuzy OFE . Wysoko rozwiniętych krajach TYpu Niemcy Luksemburg, Belgia Irlandia UK, brak takiego tworu oszustwa i manipulacji jak OFE. Wyprowadzenie pieniezy z Ofe na rynki zagraniczne to bedzie koniec naszych emerytur proszę Państwa!!!
kkozbial@yahoo.com / 2013-08-26 13:26
Zdaje się, że źle Pan zrozumiał słowa "brak" w tabeli powyżej. Oznaczają one jedynie brak limitów inwestycyjnych dla funduszy emerytalnych, które jak najbardziej istnieją w wymienionych przez Pana krajach
Robert Roy McGregor / 31.11.218.* / 2013-08-25 11:54
jEDYNĄ stroną uprawnioną dozmiany umów jet klient i OFE.
Pan Tusk zapomniał o pdstawowej zasadzie PAŃSTWA PRAWA - Nie zminia się zasad w trakcie gry."
OFE bawią się naiwnością rządu do czasu faktów,które obalą w Sądach. Każda ustawa niezgodna z prawem jest zaskarżalna w Trybunale krajowym i/lub międzynarodowym.
Żaden POseł nie ma prawa dysponować pieniędzmi jego wyborców. Tu niezbędne jest referendum.
WARA CI [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
allehuja / 178.37.177.* / 2013-08-24 01:40
przynajmniej będzie wiadomo czy OFE ma jeszcze te pieniądze czyli SPRAWDZAM.Wygląda że roztrwonili,bo Balcerek strasznie się pocił w TVP,że likwidacja to błąd.
TYKABOMBA / 178.37.177.* / 2013-08-24 01:34
rząd rozgłaszając o likwidacji powiedział "SPRAWDZAM" , a tu prezes OFE Balcerek mówi nie można likwidować ,bo nie mam co z OFE oddać do ZUS,nikt z polityków nie powie prawdy TYCH PIENIĘDZY JUŻ NIE MA,WĘGRZY postawili na swoi stąd był gniew finansjery,i jeszcze ten podatek bankowy przy którym widać wszystkie machlojki banku,większość ich kapitału to cyferki w internecie - śmiech na sali.W NIC JUŻ NIE WIERZĘ,AMEN
deck / 62.141.208.* / 2013-08-23 12:26
Nb, fantastyczne zdjecie. Oddaje ducha obecnej III RP Obojga Narodow.

Coz, najwyrazniej nie tylko nie wroci 100 ton polskiego zlota z londynskiego aresztu, ale i wyparuja wirtualne emerytury, ktorych zreszta i tak by sie juz nikt nie doliczyl.
kos445 / 130.255.152.* / 2013-08-23 11:33
Kosiniak-Kamysz wracaj na akademie rolniczą w krakowie
kijwmrowisko / 213.238.76.* / 2013-08-23 11:00
Zauważyłem, że na tym forum większość wypowiedzi jest skierowana przeciwko "wykształconym z dużych miast". Wniosek jest prosty: wypowiadają się "niewykształceni z prowincji". Zgadza się to zresztą z ich poglądami i rozumieniem (a raczej niezrozumieniem) tematu OFE.
1. "Oddajcie moje pieniądze". To są pieniądze emerytalne, gdyby nie było OFE byłyby w ZUS, skąd zresztą zostały zabrane (podział składki). Koniec, kropka.
2. "Powinno się zarządzać samemu". Już widzę, jak mając możliwość wydać lub inwestować, wszyscy masowo, z własnej woli inwestują. Pokazuje to ilość dobrowolnych inwestycji emerytalnych (III filar)- znikoma.
Ponadto składka do OFE w przypadku niemałej jak na nasze warunki pensji 3000 zł wynosi "aż" 84 zł (2,8%). Rzeczywiście jest czym zarządzać, dywersyfikować ryzyko itd.
3. "To wszystko wina tego rządu". Przypomnę, że reformę wprowadzał zupełnie inny rząd, który nie zdążył doprowadzić jej do końca. Natomiast kolejne rządy (wszelkiej orientacji politycznej) odskakiwały jak od ognia od kontynuacji tej reformy, bo wiązała się z przeprowadzeniem trudnych i niepopularnych, ale niezbędnych reform (m.in. KRUS, przywileje, finanse publiczne itp.). Można to było wszystko przeprowadzić w miarę bezboleśnie w latach prosperity 2003-2007, ale przecież lepiej było napawać się samoistnym, bo wynikającym z ogólnej koniunktury wzrostem, niż narażać się wyborcom.
To oczywiście tylko niektóre zagadnienia, bo problem sam w sobie jest złożony, natomiast "niewykształcony z prowincji" takich rozterek nie ma. On widzi albo białe, albo czarne, bo po co trudzić się myśleniem, "no bo przeca my wiemy lepiej, nie?"
Tłumok zewsi / 109.199.23.* / 2013-08-24 13:50
Do -> kijwmrowisko / 213.238.76.* / 2013-08-23 11:00.
Jesteś albo naganiaczem do OFE ewentualnie Członkiem POmazańców , BO to że jesteś kretynem to się do tego nie przyznasz. Mój fundusz w POlsze napisał mi że wszystkie zgromadzone środki z konta poszły na obsługę konta i jest zero środków . Ja jestem nie wykształcony z małego miasta i wiem że ofe to pic na wodę Ty jak podajesz jesteś wykształcony z dużego miasta . Zatem wyjaśnij jakim sposobem zniknęły pieniądze , to nie powinno być trudne wszakże jesteś wykształconym inteligentem a może tylko kozim bobkiem .
beani / 83.15.37.* / 2013-08-23 12:44
ad.1 ZUS działa na zasadzie redystrybucji czyli jak za kumunizmu,OFE to były "moje pieniądze" w formie obligacji (spadkobiercy itd..), dopiero niedawno Sąd zawyrokował, że to państwowe.
ad.2 przelicz PRAWIDŁOWO jak opłaca się odkładać w III filarze, na przestrzeni lat to jest jedną wielka strata ;poza tym OFE to sztuczny twór,taki hazard naszymi pieniądzmi,powinien być zabroniony karnie
ad3. tak, to jest wina tego rzadu ,co zapowiadali? - przywrócimy swobodę gospodarczą ,ukrócimy armii urzędasów iitd.. - co zrealizowali - nic, zero,nul.
drugi brzeg / 94.42.189.* / 2013-08-23 11:34
nie, nie, to wasza światła głowa inspirowana TVN-em i GW zna wszystko i wie lepiej. Ta mądrość pozwala akceptować gigantyczne zadłuzenie Polski, którego nawet kilka pokoleń Polaków nie spłaci, to wasza inteligencja akceptuje fachowość rządu, który wygenerował 5 milionów bezrobotnych przy wpływie gigantycznych pieniędzy z programów unijnych, prywatyzacji i PKB. to wasz super rząd doprowadził do bankructwa firmy budujące autostrady i SN.
to wasz ekonomiczny super instynkt inspirowany sms-em od grasia pozwala wierzyć w zieloną wyspę złudzeń, której minister i premier niedoszcowali tegoroczny budżet na kwote 30 miliardów złotych. To jakieś Amberpaństwo ?
Myślę jednak, ze o jakości wykształcenia nie musze się martwić bo mam go z czasów kiedy Politechnika Warszawska kształciła wszechstronnych inżynierów.

Martw się mądralo o budżet 2014 w którym rostowski musi wykupić polskie obligacje za sume 65 miliardów zł i obsłużyć istniejący dług kwota ponad 40 miliardów zł.

a będzie jeszcze bardziej zadłużał Polskę dlatego znieśli progi w ustawie.

w historii Polski mądrzy Polacy służyli ojczyźnie, komu dzisiaj służy twoja władza....
bjobjo / 77.253.137.* / 2013-08-23 11:23
"kijwmrowisko" - przemyśl sobie to co napisałeś i odpowiedz mi na proste pytani: o ile podrożały produkty potrzebne do życia przez 10 lat takie jak: chleb,mleko,wołowina ,ropa,prąd,gaz,leki itd....?A ile jest warta dziś twoja jednostka z OFE i z III filaru i kasa z ZUS ?!!KUPUJĄC SZTABKĘ ZŁOTA CO MIESIĄC ZACHOWAŁ BYŚ WIĘCEJ KAPITAŁU JAK ZAOFEROWALI CI ŻAŻĄŻAJACY SZULERZY!
ferdekk / 83.12.121.* / 2013-08-23 10:42
jakby od początku funkcjonowania OFE pozwolono im inwestować za granicą to dziś mielibyśmy OFE upakowane po sufit obligacjami PIGS, opcjami na złoto, instumentami pochodmymi zabezpieczającymi amerykańskie subprimy i ogolnie całym tym wirtualnym shitem który wymyslili górale z gór Synaj do dojenia gojów.
to_ja / 89.174.58.* / 2013-08-23 10:26
nalezy natychmiast przejsc na wynagradzanie OFE za sukces
i zostawic je w spokoju
czeczerere / 89.151.25.* / 2013-08-23 10:01
by usprawnić OFE rząd powinien się nie wtrącać w OFE. Dziękuję.
staszko / 83.11.198.* / 2013-08-23 09:25
Zrobić referendum, jak w demokratycznym kraju, czy chcemy pieniądze z OFE inwestować sami, czy przez tzw towarzystwa emerytalne, czy moze za pośrednictwem ZUS. Jaka jest idea przekazywania pieniedzy, na 10 lat przed okresem emerytalnym do ZUSu? Chyba tylko taka żeby utrzymywać tę nierentowną instytucje, żeby zawsze można było z niej dolać do budżetu. Tylko ktoś tu zapomina, że z pustego to i Salomon nie naleje...
mega hossa / 78.10.72.* / 2013-08-23 08:18
OFE to sobie żyje na super pensyjkach za pieniądze Kowalskiego z emerytury , która będzie żenujaco niska ,

OFE jak najszybciej zlikwidować to złodziejstwo

płacili im 8% prowizji za to że kupili polskie obligacje [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
atelie / 94.42.189.* / 2013-08-23 08:26
Ojcem tego pomysłu był nie kto inny jak BUZEK, ten cwany profesorek, który zlikwidował 400 kopalń, które teraz Czesi otwierają. Importujemy wegiel nawet z Australii.

BUZEK to równiez ojciec przekrętu PZU - EUREKO gdzie polska dostała w plecy kilka miliardów zł.
Ten sam buzek , który przez 2,5 r był szefem PE i KOMPLETNIE NIC NIE ZROBIŁ DA POLSKI [przez ten czas. To sa własnie ludzie PO.
drugi brzeg / 94.42.189.* / 2013-08-23 08:18
Kto z was ufa jeszcze tuskowi i rostowskiemu ?
to juz nie zawoalowany antypolonizm.

a wszystko dzięki "wykształconym z dużych miast" !
i tusk i komorowski i gronkiewicz . . .
deboss / 83.12.121.* / 2013-08-23 07:55
hehehe- obligacje greckie i portugalskie maja wysoką rentownośc więc pakować do wora każdą ilość. Deustche Bank ma kupę przelewarowanych instrumentów pochodnych- więc pakowac do wora. Wszyskie zachodnie instytucje finansowe mają w swoich bilansach wielkie kupy smierdzącego łajna i tylko czekają żeby je gdzieś sprzedać. Polska to dobry potencjalny nabywca tym bardziej że większośc OFE zarządana jwest przez firmy-córki zachodnich instytucji finansowych- np. ING, AIG, Nordea, Alianz itp
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy