Forum Polityka, aktualnościKraj

Zmiany w OFE konstytucyjne? Trwają konsultacje

Zmiany w OFE konstytucyjne? Trwają konsultacje

Wyświetlaj:
Wapniak / 2013-11-01 07:46 / Tysiącznik na forum
W dalszej perspektywie nad emeryturą mojego pokolenia widzę już mgłę za to Waszej, nie widzę wcale... Emerytury niestety.
bsf / 46.45.103.* / 2013-10-31 12:33
PO ostatnim "incydencie" teraz już wiecie KTO przejmie waszą kasę z OFE.
Aby się żyło lepiej a każdy z PO miał pracę !
Grzegorz629 / 145.237.79.* / 2013-10-31 11:20
Proponowana reforma to zmiana zawartej ze mną umowy w trakcie jej trwania. Umówiłem się z Państwem, że częścią moich składek będzie zarządzało OFE i tak powinno zostać. Jeżeli Rząd nie chce sprzedawać obligacji dla OFE to niech nie sprzedaje. Te, które dotąd sprzedał niech wykupi a nie umarza. Pieniądze w OFE są moje, a kwestia zarządzania nimi była ustalona właśnie w tejże umowie na podstawie obowiązujących przepisów. Ja nie oczekuję, że moja emerytura będzie wypłacana ze składek moich dzieci i wnuków, ale oczekuję, że to co przez całe życie odkładam do OFE (i ZUS) będzie mi wypłacone. Nad konstytucyjnością niech oczywiście wypowiadają się bezstronni prawnicy, lecz mi - zwykłemu Polakowi - wydaje się, że jest to jednak po prostu bandycki zabór mienia.
Cezary557 / 194.251.119.* / 2013-10-31 15:39
Całkowita zgoda.
Umowa z Państwem polegała na tym, że państwo zrezygnowało z części składki emerytalnej pod warunkiem, że się te pieniądze wpłaci do OFE i z których będzie można skorzystać dopiero na emeryturze. Ja tej umowy dotrzymałem, uważam więc, że składki wpłacone do OFE to moje pieniądze (chociaż nie mogę nimi jeszcze dysponować) i wara państwu od nich.
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-10-31 15:30
Typowy głos egoisty, który nie pamięta, że państwo pobrało już składek na ZUS za 2,1 biliona zł. I te pieniądze trzeba najpierw oddać a dopiero później można krzyczeć "moje pieniądze".
To takie cwane podejście, pieniądze są moje ale długi to sąsiada.

Najnowsze wpisy