Forum Polityka, aktualnościKraj

zmiany w prawie dotyczace mandatow otrzymanych za granica

zmiany w prawie dotyczace mandatow otrzymanych za granica

aligatoreks / 2013-02-14 10:00
prawdopodobnie od listopada zostanie zmieniony kodeks drogowy, dzieki tym zmianom stanie sie latwijsze dotarcie do kierowcow ktorzy otrzymali mandat pozagranicami panstwa. a takze zostalo zrobione im zdjecie fotoradarem.
Wyświetlaj:
bankierpll / 2013-06-12 09:52
Unia nakłada na Polskę obowiązek utworzenia Krajowego Punktu Kontaktowego, który będzie wymieniał informacje między służbami z różnych państw. Powstanie przy MSW i będzie pełnić dwie funkcje. Od policji z zagranicy przyjmie zapytania o polskie samochody i kierowców. Wyszuka dane i odeśle zainteresowanym. Zadziała w drugą stronę, gdy polska policja będzie potrzebować informacji o zagranicznych kierowcach.

Podstawą do wydania informacji będzie wiele wykroczeń i przestępstw: zbyt duża prędkość, brak pasów, jazda na czerwonym świetle, rozmowa przez telefon podczas prowadzenia auta i prowadzenie po pijanemu albo narkotykach.
Policja będzie wymieniać informacje za pomocą systemu EUCARIS (Europejski System Informacyjny o Pojazdach i Prawach Jazdy), który już funkcjonuje w MSW. Dostęp do danych będzie miała także inspekcja transportu drogowego, celnicy, straż graniczna, a nawet straż miejska. Docelowo w tych jednostkach mają powstać punkty kontaktowe współpracujące z KPK.
beni / 2013-02-19 10:42
ja tam sie nie ciesze bo liczylem ze nie przyjdzie mi mandat z wloch xd Błysneło mi cos jak jechalem wiec podejrzewam jakis fotoradar... ale narazie nic nie prszyszlo... wiec zyje w strachu xD
filmowiec / 2013-02-20 11:19
jest szansa ze nie przyjdzie :D musisz czekac, ale z niemiec wiem ze napewno dochodza i znajda cie i bedziesz musial zaplacic w euro xD z wlochami nie wiem jak to jest, mzoe sie uda a mzoe nie :)
and_justice_for_all / 2013-02-14 13:36
i bardzo dobrze, piraci drogowi powinni byc lapani i karani za wykroczenia ktore popelnili czy to w polsce czy to za granica. sprawiedliwosc i prawo karne powinno zawsze wygrywac

Najnowsze wpisy