Forum Forum finansoweBanki

Zmieniam Bank , klamka zapadła.

Zmieniam Bank , klamka zapadła.

kangurek / 2009-03-04 16:15
Witam

Zwracam się z prośbą do ekspertów jak i zwykłych Userów z doświadczeniem.
Od ładnych paru lat miałem konto ROR w Kredyt Banku ( EKSTRAKONTO PROFIT ) jednak to co sie teraz w tym Banku dzieje doprowadziło mnie dzisiaj do szewskiej pasji i postanowiłem skorzystać z usług innego.
Co spowodowało taka decyzję ?
-kompletny brak fachowej rady
-niemiła i niekompetentna obsługa w filii
-wysokie koszty obsługi rachunku
-płatne przelewy internetowe
tylko to w chwili obecnej przychodzi mi do głowy ( ale zapewniam że powodów jest więcej )

Chciałem prosić o radę w jakim Banku załozyć ROR.
Jakiego Banku szukam ?

- brak ( bądź niewielka ) Opłata za prowadzenie rachunku
- dostęp przez internet o każdej porze i darmowy przelew PLN
- linia kredytowa możliwie najniżej oprocentowana
- karta płatnicza ( do bankomatu ) i kredytowa.
- limit debetowy.
- miła , kulturalna i fachowa obsługa.

Jeżeli jest jeszcze coś na co powinniennem zwrócić uwagę to proszę mnie poprawić.

Jeszcze jedno pytanie.
Chcę się rozstać z KB raz na zawsze, a mam u nich Zamknięty fundusz inwstycyjny i również chcę z niego zrezygnować. Jednak stracił on dość mocno i chcę wybrnąć z tej sytuacji najlepiej z pomocą nowego Banku.

Dodam że moje wpływy na rachunek wachają się w granicach 4000-4500 zł m-c.

Czekam na poradę.
Z góry dziękuję.
Piotrek
Wyświetlaj:
Reynevan / 2009-03-05 14:57
Ja polecam Alior. Darmowe przelewy (pierwsze 49 darmowych - ale to spora liczba, więc powinno wystarczyć, następne po 75gr), 10 darmowych kodów sms do autoryzacji w miesiącu, następne po 30gr. Jeśli dodasz przelew do zaufanych, to nie wymaga już autoryzacji kodem. Prowadzenie oczywiście za darmo. Darmowe stałe zlecenia i polecenie przelewu. Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie. Bardzo dobry i przejrzysty system internetowy. Właśnie z powodu systemu internetowego zdecydowałem się zrezygnować z Polbanku (system mają tragiczny). Konto jest oprocentowane na 4,5%, ale odsetki są naliczane codziennie, więc jeśli się ma mniej niż 20 000 na koncie, to nie odlicza Ci się podatek belki, także jest to więcej niż się wydaje. Jedyna stała opłata to 3zł za kartę debetową (ja się załapałem na bezpłatny rok i 100zł na początek, więc tego problemu nie mam:) ), ale spokojnie mogę polecić ten bank.
agal / 2009-03-05 02:21
Z perspektywy użytkownika. Mam konto w Nordei, mBanku i kredytowe w Multi. W Nordei płacę 3pln/miesiąc i 0,6 groszy za przelew internetowy. Czyli nic specjalnego. Trzymam tam konto bo mam kartę kredytową. mBank wydaje się najlepszy. O pln za prowadzenie i 0 pln za przelewy internetowe. Za inne (telefonicznie) się chyba coś płaci. Trzymam tam konto, bo oszczędnościowe jest oprocentowane 4,25%.Wiem- nic szczególnego, ale lepsze niż nic. Multi mam kredytCHF więc rachunek musze prowadzić automatycznie. Jedyny plus Multi jaki zauważyłam, to to że jeśli płaci się przez serwisy płatnościowe (paypal, itp) to niezależnie od pory dnia czy nocy można z Multi taki przelew zrobić. Z Nordei już nie. Dla mnie to ważne bo robię przelewy o dzikich godzinach. (3am).Ale rozważ ofertę Toyoty banku. Sama się zastanawiam nad przejściem tam. Konot za 0pln, korzystnie oprocentowane konto oszczędnościowe. Natomiast równiez z doświadczenie- odradzam ING. A to dlatego, że obsługa pozostawia wiele do życzenia- umawiasz się z nimi na jakis termin, oni to mają głęboko w poszanowaniu. Poza tym każda normalna firma usługowa w przypadku otrzymania wypowiedzenia umowy od klienta przynajmniej pyta o powód, albo próbuje coś zaproponować. Tam cisza. Ale zależy co kto lubi.pozdrawiam
roob / 93.179.216.* / 2009-03-04 19:40
http://direct.money.pl/kontaosobiste/
bankisadodupy / 94.42.52.* / 2009-03-04 19:32
widzisz, czynnik ludzki zawsze daje znac o sobie w takich przypadkach, bo ja jestem uzytkownikiem pakietu VIP i poza tym iz za kontko place 16 zeta, jestem zadowolony, przelewy mam za free, wkurzaja mnie tylko czasem kolejki do kasy, bo z 3 razy w miesiacu niestety wplacam pieniazki na konto.. a tak jestem zadowolony. rozwazalem rowzniez przenosiny jakis czas temu konta (szukalem po prostu tanszego) i troszke poeksperymentowalem, mialem konto w multi ale tu wlasnie obsluga niekompetentna i wogule, 3 miesiace i konto zamknalem. alior rzeczywiscie jest dobry, oplaty za konto nieduze, limit w rachunku drozszy, niz w kb zapewne, ale idzie to przebolec. radzilbym sie zastanowic nad ing bankiem slaskim, za 15 zeta miesiecznie masz do dyspozycji wplatomat, wszystkie bankomaty krajowe za darmo, przelewy przez net oczywiscie gratis, i autoryzacje smsem, a nie karta zdrapka. ja jestem jeszcze w kb, poniewaz mam tam kredyt, wiec na razie na przenosiny sie nie zapowiada.
klex / 193.24.24.* / 2009-03-04 16:19
Alior bank.
Mam konto i jestem zadowolony.
kangurek / 2009-03-04 16:28
A możesz to jakoś uzasadnić ??

Generalnie w kwestii banków jestem zielony dlatego chcę wiedzieć czego mogę oczekiwać.
Hayat / 2009-03-06 14:51
Ja jestem zadowolona z WBK i BOŚ, na razie tylko z tych dwóch korzystałam, W pierwszym konto oszczędnościowe Ekoprofit , a w drugim złotówkowe i walutowe. Przelewy robię przez internet, prowadzenie bezpłatne ( konto

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: