Forum Polityka, aktualnościKraj

Zwolnienia w Hucie Batory. Prezes rządzi twrdą ręką

Zwolnienia w Hucie Batory. Prezes rządzi twrdą ręką

Wyświetlaj:
qza / 83.22.94.* / 2012-04-19 07:19
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
(@) / 89.79.218.* / 2012-04-19 04:51
Z wykształcenia jestem hutnikiem i jak czytam, że jakaś smarkula rządzi w hucie to mnie krew zalewa. Uczyłem się 14 lat hutnictwa i wiem co piszę. Ta baba zniszczy najpierw hutników i ich rodziny a potem samą hutę.
bbb318 / 83.15.30.* / 2012-04-18 22:40
większość osób zgodziła się na rozwiązanie umów o pracę za porozumieniem stron. Wspomniane przez Pana 124 osoby zostały zwolnione z wydziału stalowni, a sam wydział tymczasowo zamknięty.-pracownicy nie zgodzili sie dobrowalnie tylko zostali zaszantazowani albo zwolnienie za porozumieniem stron albo dyscyplinarne
bbbbb244 / 83.15.30.* / 2012-04-18 22:44
zastosowali swietny chwyt zeby nie wyplacic ospraw to albo zwolnienia za porozumieniem stron albo dyscyplinarka,swietnie to ulozono,
ebork / 2012-04-18 18:19 / Bywalec forum
A czyje ona ma zadania do zrealizowania, zapewne syjonistów a ludzi puścić z torbami...
maciekkkk / 2012-04-18 19:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co za brednia, rachunek ekonomiczny jest nieubłagany, nie dziwi mnie takie postępowanie. A pracownicy mogą też zyskać jeżeli wyniki będą bardzo dobre. A co syjoniści mają do tego? Pewnie powiedział katolik wierzący w Jezusa (INRI).
(@) / 89.79.218.* / 2012-04-18 20:37

rachunek ekonomiczny jest nieubłagany,

Rachunek ekonomiczny nie ma w tym przypadku żadnego oznaczenia. Tu chodzi o sygnał dla niewolników żeby nie POdskakiwali bo wylądują na ulicy. Takich przywilejów i takiego bezpieczeństwa dla pracowników jakie było w PRL-u, to pokolenie tuskomatołków nie doświadczy nigdy w swoim życiu. Przyszłość dla wnuczków co ukradły dowód babci, nie wygląda najlepiej. Praca do 65 roku życia,POtem głodowa emerytura a na końcu kremacja zwłok, bo na trumnę nie będzie pieniędzy.
ekonomist / 83.16.10.* / 2012-04-18 15:50
Dlaczego jeszcze styropianowcy nie wywieźli tej baby na taczkach . Nie zauważyłem o ile ograniczyła swoją średnią. Średnią liczyla wg wzoru :9 pracowników po 1000 zł oraz ona 41 000 zł. Wyszła średnia 5000 zł. AVE WALESA
Lomion / 31.11.177.* / 2012-08-15 02:12
Zakładając że w samej stalowni pracowało 124 osoby to aby jej pensja tak zawyżała średnią, to musiałaby zarabiać ponad 500 000 miesięcznie :) Innych wydziałów nie liczę.
polska_to_dziki_kraj / 193.109.225.* / 2012-04-18 15:39
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Kisiel1000 / 178.42.116.* / 2012-04-18 14:44
Pani prezes zasiadająca na najwyższym stanowisku w firmie prace dostała po zanjomościach , w tak młodym wieku , mając 24 lata . Takie jak ona ma wykształcenia ma wielu Polaków , w większości będących na bezrobociu . Widać , że w Polsce liczą się plecy .
Monika 2 / 83.4.48.* / 2012-05-07 16:05
Ona ma ukończone studium jezyków obcych w Częstochowie. Taka z niej biznesmenka.
Wierze, że kiedyś przyjdzie kryska na matyska.
Będzie gorzko płacić, bo krzywda ludzka zawsze mści.się
mazakgd / 213.17.192.* / 2012-04-18 13:57
tego samego życzymi pani prezes, niech się przekona bo jak wiadmo popełniła ostatnio sporo błędów a zwolnienia sa rozpaczliwą próbą odwrócenia uwagi , od własnych zaniedbań
marco275 / 77.255.161.* / 2012-04-18 13:44
Jak widać jest to jednostronna opinia pani Prezes. Jeżeli chodzio premię w Hucie Batory, jest ona ściśle powiązana z wynikami. Drogi redaktorze proszę porozmawiać również ze związkami zawodowymi.
Piotr Kaszuwara / 217.153.72.* / 2012-04-18 16:03
bardzo proszę o wiadomość na mój adres email. chętnie porozmawiam.
hutnik2000 / 83.238.17.* / 2012-04-18 12:10
Kto pani powiedział o zarobkach na poziomie 5000zł? Gdybym tyle miał to grzecznie i ze zdwojoną energią bym pracował dla swojego i zakładu dobra (po kilku przeczytanych komentarzach widzę, że nikt nie ma zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi).
Matka nie Boska (kapitalistka i liberal) / 86.144.138.* / 2012-04-18 11:44
pretensje ,ze nastaje prawdziwy kapitalizm, w ktorym wiekszosc Polakow bedzie dziadami stosownie do ich wyksztalcenie,zamoznosci, pochodzenia, oferty rynku pracy, zreszta tak jak na zachodzie jest, mozecie miec do siebie i do JPII, ktory dbal o interes kapitalistyczny szeroko rozumianego kosciola.
Matka nie Boska / 86.144.138.* / 2012-04-18 11:41
jednego nie rozumie, komuna sie skonczyla a robotnicy bez wyksztalcenie i kwalifikacji chca zarabiac tyle co prezes i ba! miec taka sama emeryture (dowod na to obecne podyzwki emerytur,ktora wg robotnikow powinni i sa takie same dla wszystkich). Obudzcie sie i cieszcie sie ze wasze dzieci maja darmowe szkoly jeszcze, bo na zachodzie w wiekszosci darmowe to sa tylko podstawowki, dalej jak nie placisz to sie uczyc nie musisz. WIEDZA i wyksztalcenie jest w kapitalizmie na zachodzie przywilejem! a nie obowiazkiem panstwa, nie ma rownych zoladkow ani rownych zarobkow.
lolo9 / 77.95.48.* / 2012-04-19 08:05
prezesi też kwalifikacji nie posiadają , ten burdel kręci się jeszcze siłą rozpędu,z hutników , stoczniowców i innych zrobią ochroniarzy , młodzi za pare lat będą mogli zasilać legie cudzoziemską lub amerykańskich marines tak jak w latach 40-tych i 80 -tych .
komunista / 31.174.109.* / 2012-04-18 13:04
Z jakiej racji jakiś prezesina ma być lepszym człowiekiem i żyć godniej niż robol. To dzięki pracy roboli ma co wrzucić do gara a posprzątać po sobie też pewnie nie będzie brudził rączek. Zwykły pracownik zasługuje na taki sam poziom życia, może trochę mniejszy ale taki sam a jego dzieci na równe szanse na starcie co reszta. Nie zachowujmy się jak zwierzęta i szanujmy siebie i swoją prace nawzajem pasożycie
zwiadowcawch / 91.203.18.* / 2012-04-18 13:45
głupi jesteś, nikomu nic się nie należy ponad to co zdobędzie sam. chcesz być prezesem prosze bardzo droga wolna. Teraz spółkę z o.o. można zakładać już z kapitałem 5000 zł . Wyjdź na rynek pokaż na ile Cię stać a potem sraj koksem. Nie jest łatwo być przedsiębiorcą. Nie jest też łatwo zarządzać większymi przedsiebiorstwami. Ile to razy uciekało sie od roboty symulując chorobe. L4 goni L4 a ktos za to musi płacić. Ja jestem skromnym przedsiębiorcą i powiem Ci mam skromnego pracownika razem rozwijamy firmę, dzielimy się łupem ale RAZEM dbamy o nasze interesy a nie tylko o swoje kieszenie. On wie, ze gdy firma zarabia to ja mam więcej bo gdy firma nie zarabia to ja ponosze tego ciężar. Jasne jak wsuwanie naleśników. Załatwiasz kontrakty tej firmie gdzie pracujesz ? nie... kupiłes maszyny, wybudowałes hale ? nie... to jakim prawem chcesz tyle co prezes ?
Kisiel1000 / 178.42.116.* / 2012-04-18 14:56
Kupowanie maszyn to najprostsza rzecz jaka może być , to tak jakbym kupował telewizor albo komputer . Z budowaniem hali jest również podobnie , mało jest firm budowlanych w Polsce . Wystarczy , że masz pieniądze . Ona nie wybudowała hali włsanym wysiłkiem fizycznym . Załatwainie kontraktów żaden problem . Takie firmy podpisują kontrakty na kilka albo kilkadziesiąt lat . Pewnie są stałymi dostawcami . Nie porównuj swojej firmy do tej firmy , ponieważ Ty masz jednego pracowanika , a oni dokładnie nie wiem z 300 albo więcej . Najtrudniejszą rzeczą jest dostać się na najwyższe stanowisko , a wręcz nie realne gdy nie masz pleców .
Ck1 / 93.200.39.* / 2012-04-18 23:25
Olej w głowie ale tego jeszcze nie wiesz i tak chyba zostanie. Dlaczego sam nie sprubujesz. Najłatwiej powiedzieć "szerokie plecy" i swoją nieudacznosc już usprawiedliwiles.
(@) / 89.79.218.* / 2012-04-18 20:56

Ona nie wybudowała hali włsanym wysiłkiem fizycznym

Masz 100 procentową rację. Cały majątek który wypracowali nasi ojcowie i dziadkowie został rozkradziony przez garstkę cwaniaków i gangsterów. Teraz ta mniejszość, dyktuje warunki pracy i płacy większości, co jest według mnie rozbojem i w biały dzień.Jeżeli Naród się w porę nie obudzi z tego letargu, to czeka nas bieda i brak perspektyw na przyszłość. Ten pseudo "skromny przedsiębiorca" który ma czelność POuczać innych jak prowdzić przedsiębiorstwo, jest tak głupi,zarozumiały i prymitywny, że szkoda słów aby komentować jego bredzenie na forum
Ck1 / 93.200.39.* / 2012-04-18 23:33
Nieliczne polskie zakłady mogły konkurować. Przypomniij sobie nasze produkty i czy dzisiaj byś je kupił? Ja napewno nie. Dużo zakładów nadawało sie tylko do rozbiórki. Trzy lata temu miałem okazje jeździć po stoczni gdańskiej. Większość budynków nadaje sie do rozbiórki. Dlaczego inwestorzy uciekali?
(@) / 89.79.218.* / 2012-04-19 00:55

Przypomniij sobie

Też masz rację, ale przypomnij sobie kto w tych zakładach produkcyjnych pracował na kierowniczych stanowiskach.Byli to ludzie z klucza partyjnego, którzy jak rozwalili jeden zakład pracy, to partia (PZPR) rzucała ich na inny odcinek, który też rujnowali. I tak aż do zasłużonej emerytury. Właśnie ci ludzie i ich rodziny, przejęli państwowy majątek za symboliczną złotówkę i teraz są kapitalistami pełną gębą.
Robotnik w każdym systemie musi pracować wydajnie, bo inaczej wyleci z pracy na bruk i nikt mu nie poda ręki.

miałem okazje jeździć po stoczni gdańskiej. Większość budynków nadaje sie do rozbiórki.

Chyba nie sądzisz, że to wina robotników ?
debos / 79.191.176.* / 2012-04-18 11:54

owod na to obecne podyzwki emerytur,ktora wg robotnikow powinni i sa takie same dla wszystkich).

Zgadzając się z tokiem twojego rozumowania, to zdanie które zacytowałem jest nieprawdziwe. Kwotowa podwyżka pozwoliła na wypłacenie tym z najmniejszymi emeryturami i rentami trochę przyzwoitszych pieniędzy niż gdyby to była standardowa rewaloryzacja. Koszt budżetu ( co jest w dzisiejszej sytuacji ważne )przy rewaloryzacji byłby znacznie większy. Jeśli najniższe renty i emerytury to kwota chyba ok. 700zł to przyznasz, że nie ma sensu protestować. Tym bardziej, że zabieg jest jednorazowy i najprawdopodobniej niezgodny z konstytucją więc niemożliwy do powtórzenia.
Matka nie Boska / 86.144.138.* / 2012-04-18 11:37
i slusznie, glupkow i dzadow,ktorzy obcieli reke,z ktorej jedli (czytaj: Socjal-komune) trzeba nauczyc rozumu, dzisiaj mozecie sob ie sytrajkowac do woli!! na bezrobociu, i mozecie sie modlic tez do woli. Ale Najwyzszy Jezusek w Szwibodzinie pracy nie daje...modlcie sie o rozum, bo o reszte zapozno.
komunista / 31.174.109.* / 2012-04-18 13:20
to właśnie przez prezesów i tych którzy mają o wiele za dużo jest kryzys
debos / 79.191.176.* / 2012-04-18 12:07

modlcie sie o rozum, bo o reszte zapozno.

A gdyby Najświętsza Panienka próśb wysłuchała i rozumem jeszcze obdarzyła to by nieszczęśników nie uratowało?
Wapniak / 2012-04-18 11:26 / Tysiącznik na forum
No cóż...strajkować można było tylko za Komuny, do woli... Na dodatek we własnych zakładach. No, to macie! I bardzo dobrze!
Pilsener / 2012-04-18 08:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Lepiej żeby podatnicy dopłacali do huty a zatrudnieni tam kolesie i związkowe nieroby dostawały wysokie dodatki za mycie rąk i przychodzenie punktualnie do pracy?

A może zamiast zwolnić paru nierobów w ogóle zamknąć zakład bo się nie opłaca nic robić? Potem pretensje do Nowej Zelandii, że taniej stamtąd sprowadzać niż produkować u nas.

Ale jak się chce pracować jak w socjalizmie a konsumować jak w kapitalizmie i utrzymywać w dodatku w każdym zakładzie komisarzy i politruków to tak potem jest.

Ja popieram działania dla dobra firmy, nawet jeśli ma to oznaczać zwolnienia - dziś zwolnią a jutro zyski zainwestują i znów będą zatrudniać.

Najnowsze wpisy