Forum Forum podatkoweInterpretacje

Zwolnienie z podatku skarbowego ,czy dobrze to interpretuje??

Zwolnienie z podatku skarbowego ,czy dobrze to interpretuje??

PawelMaly / 77.254.251.* / 2014-07-16 15:02
Witam tak jak w temacie dostalem z bratem w spadku gospodarstwo rolne oraz ciągnik wszystko po 1/2 z bratem i chce przerejestrować ciągnik w ten sposób że brat odda mi swoją część czyli tzw darowizna , czy podczas rejestracji ciągnika będę musiał robić jakąś opłatę skarbową czy coś w tym stylu , czy po prostu normalnie ide tylko do wydziału komunikacji przedstawiam im tam dokument postanowienie sądu że ciągnik jest mój i siostry oraz postanowienei o zwolnieniu z podatku skarbowego i nic nie płacę oraz nie dostanę żadnej kary ??
Wyświetlaj:
PawelMaly / 37.128.28.* / 2014-07-23 20:06
Jestem ja i siostra i mamy oboje po 50%
wiwan / 2014-07-24 10:17
Pisałeś również o bracie.

Zwolnienie masz z podatku od spadków i darowizn w zakresie odziedziczenia owego (m.in.) udziału w traktorze.
Teraz dojdzie kwestia darowizny i podatku od spadków i darowizn z tego tytułu- tj. albo niepodlegania w związku z limitem wartości jaki podałem, albo zwolnienia z podatku, gdy limit przekroczony- o ile darowiznę się zgłosi odpowiednio do US.

Co do opłat skarbowych z tyt. samej rejestracji/przerejestrowania- takich nie ma. Są inne opłaty administracyjne typu opłata za dowód rejestracyjny, nalepki legalizacyjne, opłata ewidencyjna itp. Ale to już nie są podatki związane ze spadkiem czy darowizną.
PawelMaly / 77.254.250.* / 2014-07-26 21:50
czyli tutaj nic nie szkodzi że już ponad 2 lata nie przerejestrowaliśmy ciągnika ? że urzad skarbowy nie da nam kary że nie uiściliśmy opłaty skarbowej za pojazd ?:)
szklarek / 2014-07-28 11:24
To jest kwestia ubezpieczeń i ewentualnego użytkowania traktora bez przerejestrowania, a nie podatkowa.
wiwan / 2014-07-22 11:35
To jest w końcu 3 czy 2 współwłaścicieli ?

Jeśli wartość udziału w ciągniku (rynkowa) jaki zostanie Ci darowany przekracza 9637 zł wraz z innymi darowiznami z tego roku i 5 lat poprzednich uzyskanymi od barta/siostry- należy to zgłosić w US w celu uniknięcia podatku od darowizny.

Najnowsze wpisy