Forum Forum prawnePracy

zwolnienie z pracy za korzystanie z Facebooka

zwolnienie z pracy za korzystanie z Facebooka

eugienia / 2012-09-05 09:54
Czy pracodawca miał prawo mnie zwolnić za to, ze przyłapał mnie jak sprawdzałam sobie Facebooka w pracy? pzrejrzałam dokładnie umowę, nie było żadnej wzmianki o zakazie korzystania z portali spoełcznościowych pod groźbą zwolnienia
Wyświetlaj:
on7372 / 2012-09-05 11:04 / Bywalec forum
no moze nie bylo tego w umowie, ale na pewno nie mozna korzystac z takich portali w czasie pracy, tak samo jak przegladac poczty w miejscu pracy, wiec sie nie dziw...
szklarek / 2012-09-05 11:15
No ja bym się podziwił, bo jeśli było to zwolnienie dyscyplinarne- to było nieprawne.
Przewina pracownika NIE miała bowiem znamion ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych i kwalifikuje się zdecydowanie do co najwyżej kary porządkowej z art. 108 i dalszych KP:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-czwarty-obowiazki-pracodawcy-i-pracownika/rozdzial-vi-odpowiedzialnosc-porzadkowa-pracownikow
eugienia / 2012-09-05 12:02
nie, to nie było zwolnienie dyscyplinarne, zwykłe z zachowaniem wypowiedzenia, z tym że jako powó zwolnienia było napisane, że czas w pracy wykorzystuję do celów prywatnych przesiadująć na portalach spolecznościowych

Najnowsze wpisy