Forum Forum podatkoweVAT

zwolnienie z vat-u w 2011 nauka jazdy

zwolnienie z vat-u w 2011 nauka jazdy

skomentuj
dziargany / 2010-12-16 19:53
Jestem instruktorem nauki jazdy i jestem vat-ocem. Swiadcze uslugi dla szkoly nauki jazdy. Szkola ta dostala akredytacje kuratora oswiaty i bedzie zwolniona z podatku vat w 2011.
Czy swiadczac uslugi dla tej szkoly ja tez moge skorzystac z tego zwolniena?
Wyświetlaj:
wiwan / 2010-12-21 13:28
Tak. Biorąc literalnie zapis noweli ustawy o VAT.
Nowela z 29.10.2010 r. wprowadza do art. 43 ust. 1 nowe punkty 17-41. Wśród nich mający dla Pana zastosowanie- pkt. 29- mówiący o przedmiotowym zwolnieniu dla podmiotów, które uzyskały akredytację oraz o zwolnieniu "usług ściśle z tymi usługami związanych".
Pana usługa jest usługą ściśle związaną. Zwolnienie jest doprecyzowane w ust.17 tegoż artykułu 43.- usługa musi być usługą niezbędną i nieświadczoną w celu konkurowania z podmiotem niezwolnionym.

Ustawa o nowelizacji ustawy VAT:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/ustawa;z;dnia;29;pazdziernika,dziennik,ustaw,2010,226,1476.html
polkiuj / 79.191.102.* / 2010-12-30 13:14
witam. czyli prowadząc OSK i chcąc być zwolnionym z vat-u nalezy uzyskać akredytację odpowiedniego kuratorium oswiaty?

góry dziekuję za odpowiedz.
wiwan / 2011-01-03 14:06
Tak- wzmiankowany już tu art. 43, ust. 1 pkt. 29 mówi o "akredytacji w rozumieniu przepisów o systemie oświaty".
Tę wydaje właśnie wojewódzki Kurator Oświaty w postępowaniu akredytacyjnym. Bliżej o nim w art. 68 b Ustawy o systemie oświaty.

Wniosek o akredytację może być złożony przez placówkę nie wcześniej niż po upływie roku od dnia rozpoczęcia działalności podlegającej akredytacji. Akredytację może uzyskać jednostka, która m.in.: zapewnia bazę wyposażoną w środki dydaktyczne, zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, opracowuje i udostępnia materiały metodyczno-dydaktyczne oraz prowadzi dokumentację przebiegu kształcenia (dokumentacja prowadzona jest w sposób uporządkowany i systematyczny oraz jest odpowiednio przechowywana). Składana do kuratora oświaty dokumentacja powinna zawierać wniosek wraz z załącznikami zaświadczającymi o spełnianiu warunków niezbędnych w ubieganiu się o akredytację

ustawa;

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2004,256,2572.html
skomentuj

Najnowsze wpisy