Forum Forum dla firmKsięgowość

zwrot kosztów wyjazdu-jak księgować

zwrot kosztów wyjazdu-jak księgować

cezar85 / 178.235.161.* / 2013-05-15 23:01
Witam. Prowadzę działalność gospodarczą (KPiR). Firma dla której realizowałem zlecenie zwróciła mi koszty wyjazdu związanego z realizowanym dla nich zleceniem (na podstawie delegacji wyjazdu). Koszty obejmują hotel, dietę (zgodnie z obowiązującymi w prawie stawkami) i kilometrówkę. Czy zwrot kosztów wyjazdu jest dla mnie przychodem? Czy mam to wrzucić w koszty? Zaznaczam, że w koszty wrzuciłem fakturę za paliwo z tego wyjazdu (samochód mam jako środek trwały). Czy mogę w ogóle zignorować ten zwrot kosztów i w żaden sposób go nie księgować? Pieniądze wpłynęły na konto firmowe.
Proszę o porady.
cezar85 / 178.235.161.* / 2013-05-15 23:02
Nie jestem vatovcem (zwolnienie podmiotowe).
Precyzyjniej sytuacja wygląda tak: w marcu świadczyłem usługi dla firmy X wyjeżdzając w związku z tym z Warszawy do Grudziądza na 2 dni (jeden nocleg). Za świadczone usługi wystawiłem rachunek, który obejmował tylko świadczone usługi. Natomiast w kup wrzuciłem m.in. FV za paliwo, które kupowałem podczas wyjazdu. Działo się to pod koniec marca. Zostałem też poproszony przez firmę X o rozliczenie delegacji (hotel, diety do odpowiedniej wysokości i kilometrówka). Zapłaciłem do 20 kwietnia należny podatek zapominając o tym rozliczeniu delegacji. Zwrot kosztów podróży (pieniądze) dostałem dopiero pod koniec kwietnia.
Sytuacja powtórzyła się w kwietniu, również wyjeżdzałem i również na prośbę firmy X dla której świadczyłem usługi wystawiłem rozliczenie kosztów podróży (tym razem był to wyjazd jednodniowy, zwrot kosztów objął bilet PKP, taxi i bilety komunikacji miej oraz dietę do odpowiedniej wysokości).

Najnowsze wpisy