Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

AAA AUTO uruchamia oddziały w Gliwicach i Krakowie

0
Podziel się

AAA AUTO uruchamia dwa nowe oddziały w Polsce: w Gliwicach oraz Krakowie, podała spółka. Dzięki temu mieszkańcy obu miast i okolic będą mieli ułatwiony dostęp do prawie 2 000 aut używanych.

AAA AUTO uruchamia oddziały w Gliwicach i Krakowie
bErgxIdN

"Nowe oddziały AAA AUTO w Gliwicach i Krakowie otwieramy, żeby spełnić oczekiwania naszych klientów z województw śląskiego oraz małopolskiego. Teraz będą oni mieli dostęp do szerszej oferty samochodów używanych różnych marek i w różnej cenie. Jestem przekonana, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie auto, które będzie dostosowane do jego potrzeb. Nowe oddziały to także część strategii naszej firmy, która zakłada rozwój w Europie Środkowej nie tylko w zakresie oddziałów, ale także innowacji oraz nowych obszarów, np. w elektromobilności" - powiedziała dyrektor generalna Aures Holdings (zarządzającego siecią AAA AUTO) Karolína Topolová, cytowana w komunikacie.

Zadaniem oddziału w Gliwicach będzie przede wszystkim skup samochodów używanych. Oddział jest ulokowany na ulicy Tarnogórskiej 237 i pełni funkcję zaplecza dla oddziału w Katowicach, który zajmuje się zarówno sprzedażą aut, jak i skupem. Obecnie na terenie oddziału w Gliwicach znajduje się około 100 samochodów, podano także.

"Jednak większe zmiany czeka Kraków. Oddział AAA AUTO, który obecnie znajduje się w fazie testowej przy ul. Przewóz 34A, zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji przy ul. Józefa Rzebika 6 i uruchomiony 1 lutego 2019 roku. W nowym oddziale będzie można zarówno sprzedać używany samochód, jak i kupić, a dzięki obecności doradców w zakresie finansowania zakupu, będzie można także na miejscu dokonać wyboru sposobu finansowania auta wspierając się kredytem lub leasingiem oraz je ubezpieczyć. Nowy oddział będzie ulokowany w dobrze skomunikowanym miejscu, niedaleko supermarketów Lidl i Biedronka, a zajmowany teren pomieści nawet 800 samochodów" - czytamy dalej.

bErgxIdP

Jak wskazuje AAA AUTO, sprzedaż w polskich oddziałach rośnie systematycznie z miesiąca na miesiąc, szybciej niż w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. W 2018 roku w Polsce sprzedanych zostało ponad 9 000 aut używanych, tj. więcej niż w całym 2017 roku, w którym sprzedano ponad 6 000 samochodów.

Wzrost sprzedaży w Polsce w 2019 r., jak i całej grupy Aures Holdings, zostanie wsparty uruchamianiem kolejnych oddziałów, których ogólna liczba ma wynieść 50 do końca roku. Jeśli korzystne warunki na rynku się utrzymają i nowe oddziały okażą się efektywne, w 2019 roku grupa spodziewa się wzrostu całorocznej sprzedaży aż do 100 000 samochodów, przypomniano w materiale.

Grupa AAA Auto jest częścią Aures Holdings, należącej do brytyjsko-polskiego funduszu inwestycyjnego Abris Capital Partners. W 2017 roku sprzedała 75 400 samochodów. W grupa funkcjonuje jako Autocentrum AAA AUTO Sp. z o.o.

bErgxIeq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)