Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Agora kończy półrocze ze sporą stratą. Zarząd wskazał winnego

21
Podziel się:

Koronawirus miał negatywny wpływ na przychody ze wszystkich działalności jakie prowadzi grupa Agora. Oberwały media, kina, gastronomia i reklama. Efektem jest prawie 90 mln zł strat po pierwszym półroczu.

Agora ma za sobą trudne półrocze.
Agora ma za sobą trudne półrocze. (Flickr)
bEEzVWet

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, spółki Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz AMS działającej na rynku reklamy zewnętrznej. Działa na rynku książek, wydawnictw muzycznych i filmowych oraz gastronomicznym.

Przez wielu może być głównie kojarzona z "Gazetą Wyborczą" i wydawaniem innych czasopism oraz portali internetowych, choć nie jest to już najważniejsze źródło dochodów.

bEEzVWev

Z tymi dochodami w pierwszych sześciu miesiącach roku był problem. Przychody wyniosły niecałe 420 mln zł przy prawie 580 mln zł rok wcześniej - wynika za wstępnych wyliczeń podanych przez Agorę. Nie pokryły one wszystkich kosztów związanych z działalnością grupy, co skutkuje sporymi stratami.

Zobacz także: Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

Po sześciu miesiącach Agora jest na minusie 88,2 mln zł, z czego w samym drugim kwartale miała 41,1 mln zł strat. Zarząd podkreśla, że to wstępne dane, bo oficjalna publikacja raportu finansowego zaplanowana jest na 25 września. Trudno jednak liczyć na to, że finalne wyniki będą się znacząco różnić na korzyść firmy.

bEEzVWeB

Pewnie z powodu dużych strat zdecydowano się wcześniej poinformować o wynikach. W ostatnich latach ewentualne straty w skali kwartału były na poziomie kilku, a nie kilkudziesięciu milionów złotych.

Taka wcześniejsza informacja ma duże znaczenie m.in. ze względu na inwestorów. Po notowaniach na giełdzie widać, że nie są zadowoleni z wyników. Akcje przed godziną 10:00 traciły na wartości około 3 proc.

Skąd tak słabe wyniki? Odpowiedź jest prosta i przyznaje to sam zarząd Agory. "Olbrzymi wpływ na poziom przychodów grupy i jej wyniki finansowe miał wybuch pandemii COVID-19 i obostrzenia wprowadzone w celu zapobiegnięcia jej dalszemu rozprzestrzenianiu się".

bEEzVWeC

"Wpłynęły one w istotny sposób na poziom wszystkich kategorii przychodów grupy. Ich najistotniejszy wpływ widoczny był w przychodach z działalności kinowej, przychodach ze sprzedaży usług reklamowych oraz w przychodach z działalności gastronomicznej oraz ze sprzedaży wydawnictw" - czytamy w komunikacie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEEzVWeW
media
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(21)
222
rok temu
PiS to partia krętaczy , manipulatorów. W obecnym sejmie zapewnili sobie bezkarność takim ludziom jak Sasin i Szumowski. A cwaniaczek Czarnecki chciał wyrolować unię tak jak robią to w Polsce , ale się nie udało.
robert
rok temu
agore można uratować która ma duże kłopoty finansowe ja wam jak to zrobic
12
rok temu
Dlaczego pisowcy nienawidzą Michnika? Przeczytajcie Jego książki może zmienicie zdanie. Ten człowiek za komuny przesiedział sporo lat w więzieniu , utrudniano Jemu skończyc historię. Dla mnie to wspaniały człowiek.
bEEzVWeX
Kl
rok temu
Oj panie Misznik co za geszeft pan robisz? Trzeba będzie uciekać przed komorniki do braciszka i zyc z jego radzieckiej emerytury....
yre
rok temu
ciężki dzień, stresy w pracy, a tu na koniec dnia taka wspaniała wiadomość !
...
Następna strona