Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
media
15.04.2020 17:18

Agora obcina pensje o 20 proc. na pół roku. Oszczędzi 25 mln zł

Właściciel "Gazety Wyborczej" porozumiał się ze związkami zawodowymi. Zarząd uzgodnił wysokość obniżek pensji pracowników. Cięcia wyniosą 20 proc. Takie warunki mają obowiązywać przez 6 miesięcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Agora tnie koszty na czas epidemii koronawirusa. (Fot: agencja.zajac)

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o rozpoczęciu negocjacji między zarządem grupy Agora i związkami zawodowymi. Rozmowy dobiegły końca i zarząd dopiął swego. Pensje pracowników spadną o jedną piątą.

Jak wskazuje Agora w komunikacie, przejściowa obniżka kosztów wynagrodzeń w grupie o 20 proc. będzie obowiązywać przez 6 miesięcy. Łączne oszczędności z tego tytułu zarząd szacuje na około 25 mln zł.

Dodatkowo, wybrane spółki z grupy będą ubiegać się o dofinansowanie wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, co ma również nieco odciążyć finanse w obecnej sytuacji.

Ulga w podatkach, tańsze kredyty. Tak rząd pomaga firmom

Spółka przypomniała, że zgodnie z wcześniejszą informacją pandemia COVID-19 i działania administracji rządowej podjęte w celu ograniczenia dalszego rozprzestrzeniania się wirusa, będą mieć istotny negatywny wpływ na wyniki finansowe Agory oraz jej spółek zależnych w drugim kwartale tego roku.

"Obserwacja rozwoju pandemii w Polsce i na świecie, a także jej skutków dla gospodarki oraz działalności grupy, uprawdopodabnia kontynuację jej negatywnego wpływu na wyniki Agory i jej spółek zależnych w trzecim kwartale 2020 roku" - dodaje zarząd.

Tłumaczy, że decyzja o przejściowym obniżeniu kosztów wynagrodzeń i świadczeń na rzecz pracowników jest kolejnym z serii koniecznych i na bieżąco podejmowanych działań oszczędnościowych prowadzonych w ramach grupy Agora.

Spółka podała także, że proces negocjacji dotyczący uzgodnień warunków zwolnień grupowych w spółce Goldenline Sp. z o.o. nie zakończył się jeszcze. Spółka będzie informować o jego przebiegu oddzielnie.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, spółki Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz AMS działającej na rynku reklamy zewnętrznej.

Kojarzona jest w dużej mierze z "Gazetą Wyborczą", której jest wydawcą. Wydaje też inne czasopisma oraz portale i serwisy internetowe. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego radia Tok FM.

Działa na rynku książek, wydawnictw muzycznych i filmowych oraz gastronomicznym.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: media, giełda, wiadomości, giełda na żywo, agora, wynagrodzenia, praca
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-04-2020

krzysiekNa śmietnik, tam wasze miejsce, dość już ogłupiania Polaków.

15-04-2020

AndrzejI tak już zostanie, a potem jeszcze redukcja zatrudnienia przez nie przedłużanie umów.

15-04-2020

prof miodekKazdy szanujacy siebie i innych Polak nie bierze do rak takiego obludnego brukowca

Rozwiń komentarze (7)