Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Agora obcina pensje o 20 proc. na pół roku. Oszczędzi 25 mln zł

7
Podziel się

Właściciel "Gazety Wyborczej" porozumiał się ze związkami zawodowymi. Zarząd uzgodnił wysokość obniżek pensji pracowników. Cięcia wyniosą 20 proc. Takie warunki mają obowiązywać przez 6 miesięcy.

Agora tnie koszty na czas epidemii koronawirusa.
Agora tnie koszty na czas epidemii koronawirusa. (Flickr, agencja.zajac)
bDZUkSth

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o rozpoczęciu negocjacji między zarządem grupy Agora i związkami zawodowymi. Rozmowy dobiegły końca i zarząd dopiął swego. Pensje pracowników spadną o jedną piątą.

Jak wskazuje Agora w komunikacie, przejściowa obniżka kosztów wynagrodzeń w grupie o 20 proc. będzie obowiązywać przez 6 miesięcy. Łączne oszczędności z tego tytułu zarząd szacuje na około 25 mln zł.

Dodatkowo, wybrane spółki z grupy będą ubiegać się o dofinansowanie wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, co ma również nieco odciążyć finanse w obecnej sytuacji.

bDZUkStj
Zobacz także: Ulga w podatkach, tańsze kredyty. Tak rząd pomaga firmom

Spółka przypomniała, że zgodnie z wcześniejszą informacją pandemia COVID-19 i działania administracji rządowej podjęte w celu ograniczenia dalszego rozprzestrzeniania się wirusa, będą mieć istotny negatywny wpływ na wyniki finansowe Agory oraz jej spółek zależnych w drugim kwartale tego roku.

"Obserwacja rozwoju pandemii w Polsce i na świecie, a także jej skutków dla gospodarki oraz działalności grupy, uprawdopodabnia kontynuację jej negatywnego wpływu na wyniki Agory i jej spółek zależnych w trzecim kwartale 2020 roku" - dodaje zarząd.

bDZUkStp

Tłumaczy, że decyzja o przejściowym obniżeniu kosztów wynagrodzeń i świadczeń na rzecz pracowników jest kolejnym z serii koniecznych i na bieżąco podejmowanych działań oszczędnościowych prowadzonych w ramach grupy Agora.

Spółka podała także, że proces negocjacji dotyczący uzgodnień warunków zwolnień grupowych w spółce Goldenline Sp. z o.o. nie zakończył się jeszcze. Spółka będzie informować o jego przebiegu oddzielnie.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, spółki Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz AMS działającej na rynku reklamy zewnętrznej.

bDZUkStq

Kojarzona jest w dużej mierze z "Gazetą Wyborczą", której jest wydawcą. Wydaje też inne czasopisma oraz portale i serwisy internetowe. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego radia Tok FM.

Działa na rynku książek, wydawnictw muzycznych i filmowych oraz gastronomicznym.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDZUkStK
media
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
Gość
rok temu
Nie!!!! Tylko nie to!!! Kto teraz uświadomi Polaków, że PiS jest beeee!!!
prof miodek
rok temu
Kazdy szanujacy siebie i innych Polak nie bierze do rak takiego obludnego brukowca
ELŻBIETA
rok temu
No to nie ciekawie
bDZUkStL
Tur
rok temu
Zmniejszają się profity z wyslugiwania się targowicy
Andrzej
rok temu
I tak już zostanie, a potem jeszcze redukcja zatrudnienia przez nie przedłużanie umów.