Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Agora rozmawia ze związkami. Będą cięcia płac i zwolnienia grupowe

35
Podziel się:

Agora chce ściąć wynagrodzenia o 20 proc. na pół roku. Do tego zamierza rozstać się z wieloma pracownikami Goldenline. O tych kwestiach będzie rozmawiać ze związkami zawodowymi. Negocjacje powinny właśnie ruszać.

Bartosz Hojka stoi na czele zarządu Agory.
Bartosz Hojka stoi na czele zarządu Agory. (WP.PL, Money.pl)

Niedawno Agora odniosła się do wpływu koronawirusa na jej biznes (zarówno jako wydawcy "Gazety Wyborczej", ale i właściciela sieci kin Helios, producenta filmów itp). Wyliczała m.in. możliwe problemy ze spadkiem aktywności reklamodawców, wstrzymaniem produkcji filmów czy ryzykiem powstania zatorów płatniczych u kontrahentów.

Teraz spółka idzie dalej i na spodziewany spadek przychodów odpowiada cięciem kosztów. Ogłosiła oficjalnie rozpoczęcie konsultacji ze związkami zawodowymi w sprawie przejściowej obniżki kosztów wynagrodzeń w całej grupie oraz zwolnień grupowych w jednej ze spółek zależnych - Goldenline.

Negocjacje z Międzyzakładową Komisją NSZZ "Solidarność" ruszają w poniedziałek.

Zobacz także: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a> to wzrost bezrobocia. Przedstawiciel pracodawców kreśli smutną wizję

Zarząd informuje, że zamierza dokonać przejściowej obniżki wynagrodzeń zasadniczych i stałych miesięcznych wynagrodzeń o 20 proc. na sześć miesięcy.

Na tym nie koniec. W ramach prowadzonych konsultacji planuje uzgodnić warunki zwolnień grupowych w Goldenline Sp. z o.o. Uzasadnia to spadkiem przychodów spółki.

"Negatywny wpływ pandemii koronawirusa na działalność Goldenline oraz brak obiektywnej możliwości poprawienia sytuacji finansowej spółki w przewidywalnym terminie spowodowały podjęcie przez zarząd zdecydowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym istotne zmniejszenie zatrudnienia w Goldenline" - czytamy w komunikacie.

Zarząd podkreśla, że działania rządu podjęte w celu ograniczenia dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa, będą mieć istotny negatywny wpływ na wyniki finansowe Agory oraz jej spółek zależnych w drugim kwartale 2020 roku. Spodziewa się też kontynuacji problemów w trzecim kwartale.

W związku z tym Agora sugeruje, że będzie podejmować kolejne kroki w celu ograniczania negatywnych skutków finansowych pandemii.

"Decyzja o przejściowym obniżeniu kosztów wynagrodzeń i świadczeń na rzecz pracowników oraz ograniczeniu zatrudnienia w Goldenline jest kolejnym z serii koniecznych działań oszczędnościowych prowadzonych w ramach Grupy Agora, które mają na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji skutków pandemii, w tym braku możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w wybranych sektorach" - wskazuje zarząd.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(35)
StrachSięBać
4 lata temu
niektórym spędza sen z oczu ? teraz lewactwo nie zasypia ? całą noc hejtuj ? to i tak szczekanie w próżnię ! tylko wy tu siedzicie i się rajcujecie ! żałośnicy PO-pagandy ! jesteście wolni jak ptak - ludzie wam już dawno podziękowali ! nadaremnie się plujecie ! pieski budki - kichaw.. was ! Karawana jedzie dalej !!!!! Pan Ziobro robi swoje !!!! PIS-wość musi obowiązywać wszystkich - TROLI TEŻ !!!!
Zubi
4 lata temu
Już przekręty mają pełne gacie ! a ci którzy mają wszystko po legalu mogą spać spokojnie !!! - najwyższy czas - mają samochody za miliony, rezydencje, kilka biznesów i pracowników na czarno, ale od czasu wprowadzenia podatków lecą na stracie i śmieją się z tych którzy płacą uczciwie podatki
Długie Wyczek...
4 lata temu
- Brawo Panie Ziobro ! - Brać ich za tyłki ! - W pierwszej kolejności przejrzeć wszystkich z vsi ,uop, ub-ków i sb-ków, czyli wszystkich związanych z tymi strukturami. "proponowane rozwiązania są zgodne z konstytucją i nie uderzają w uczciwych przedsiębiorców. Wręcz przeciwnie – przyczyniają się do bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i uczciwej konkurencji".
erwin
4 lata temu
- Magdalenka - okrągły stół i ciemne układy ? Nie chcę ale muszę - Chcę ale nie mogę ? Pranie ludziom mózgów !!! - Obsadzili sądy swoimi ludźmi tak głęboko, że będzie to trwać latami, żeby z nich oczyścić środowisko. Tak samo jak się nie udało oczyścić z komunistycznych sędziów i prokuratorów !!! - A minęło już 30 lat. Ciągłe kłody pod nogi !!!
Ankha
4 lata temu
.... karać, karać i jeszcze raz karać...trzeba wreszcie oczyścić Polskę z wszelkiej patologi .... Uczciwe i sprawiedliwe prawo musi wreszcie w Polsce obowiązywać wszystkich ! - nie tylko, kraść, kraść, kraść.......
...
Następna strona