Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
agora
06.04.2020 11:02

Agora rozmawia ze związkami. Będą cięcia płac i zwolnienia grupowe

Agora chce ściąć wynagrodzenia o 20 proc. na pół roku. Do tego zamierza rozstać się z wieloma pracownikami Goldenline. O tych kwestiach będzie rozmawiać ze związkami zawodowymi. Negocjacje powinny właśnie ruszać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Bartosz Hojka stoi na czele zarządu Agory. (Fot: Money.pl)

Niedawno Agora odniosła się do wpływu koronawirusa na jej biznes (zarówno jako wydawcy "Gazety Wyborczej", ale i właściciela sieci kin Helios, producenta filmów itp). Wyliczała m.in. możliwe problemy ze spadkiem aktywności reklamodawców, wstrzymaniem produkcji filmów czy ryzykiem powstania zatorów płatniczych u kontrahentów.

Teraz spółka idzie dalej i na spodziewany spadek przychodów odpowiada cięciem kosztów. Ogłosiła oficjalnie rozpoczęcie konsultacji ze związkami zawodowymi w sprawie przejściowej obniżki kosztów wynagrodzeń w całej grupie oraz zwolnień grupowych w jednej ze spółek zależnych - Goldenline.

Negocjacje z Międzyzakładową Komisją NSZZ "Solidarność" ruszają w poniedziałek.

Koronawirus to wzrost bezrobocia. Przedstawiciel pracodawców kreśli smutną wizję

Zarząd informuje, że zamierza dokonać przejściowej obniżki wynagrodzeń zasadniczych i stałych miesięcznych wynagrodzeń o 20 proc. na sześć miesięcy.

Na tym nie koniec. W ramach prowadzonych konsultacji planuje uzgodnić warunki zwolnień grupowych w Goldenline Sp. z o.o. Uzasadnia to spadkiem przychodów spółki.

"Negatywny wpływ pandemii koronawirusa na działalność Goldenline oraz brak obiektywnej możliwości poprawienia sytuacji finansowej spółki w przewidywalnym terminie spowodowały podjęcie przez zarząd zdecydowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym istotne zmniejszenie zatrudnienia w Goldenline" - czytamy w komunikacie.

Zarząd podkreśla, że działania rządu podjęte w celu ograniczenia dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa, będą mieć istotny negatywny wpływ na wyniki finansowe Agory oraz jej spółek zależnych w drugim kwartale 2020 roku. Spodziewa się też kontynuacji problemów w trzecim kwartale.

W związku z tym Agora sugeruje, że będzie podejmować kolejne kroki w celu ograniczania negatywnych skutków finansowych pandemii.

"Decyzja o przejściowym obniżeniu kosztów wynagrodzeń i świadczeń na rzecz pracowników oraz ograniczeniu zatrudnienia w Goldenline jest kolejnym z serii koniecznych działań oszczędnościowych prowadzonych w ramach Grupy Agora, które mają na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji skutków pandemii, w tym braku możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w wybranych sektorach" - wskazuje zarząd.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-04-2020

ratunku soroskunie krępujcie się - ogłoście bankructwo i zniknijcie

06-04-2020

NanoNie no zaraz się popłaczę ze szczęścia. A kto będzie donosił do Brukseli?

06-04-2020

oda do radościmiałeś chamie złoty róg,teraz został ci jeno sznur.......dla adasia

Rozwiń komentarze (35)