Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcjonariusze Polwaksu zdecydują 25 marca br. o nowej emisji akcji

0
Podziel się

Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki Polwax, zwołane na 25 marca 2019 roku, na żądanie akcjonariusza Dominika Tomczyka, jako akcjonariusza posiadającego co najmniej 1/20 kapitału zakładowego spółki, ma podjąć uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nie więcej niż 20,6 mln akcji zwykłych na okaziciela serii E, oferowanych po cenie emisyjnej wynoszącej 1 zł za sztukę, z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, oznaczenia dnia prawa poboru oraz zmiany statutu spółki, podał Polwax.

Akcjonariusze Polwaksu zdecydują 25 marca br. o nowej emisji akcji
bErgpQJh

Obecnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 10 300 000 akcji (zwykłych i imiennych, uprzywilejowanych co do głosu w stosunku: 1 akcja = 2 głosy na WZ), uprawniających łącznie do 12 079 673 głosów na walnym zgromadzeniu.

Spółka poinformowała również, że otrzymała od akcjonariusza Dominika Tomczyka projekty uchwał na NWZ, dotyczące odwołania trojga członków rady nadzorczej spółki, w tym wiceprzewodniczącej rady Moniki Gaszewskiej, a także Grzegorza Domagały oraz Marka Zatorskiego.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 283,47 mln zł w 2017 r.

bErgpQJK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)