Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Aktualny portfel Comarchu jest 15% wyższy w porównaniu z jego wartością rok temu

0
Podziel się

Warszawa, 04.03.2019 (ISBnews) - Aktualny portfel zamówień Comarchu jest 15% większy w porównaniu z portfelem rok temu o tej porze, poinformował wiceprezes ds. finansowych Konrad Tarański.

Aktualny portfel Comarchu jest 15% wyższy w porównaniu z jego wartością rok temu
bEqiROQB

"Portfel zamówień jest całkiem spory i godziwy, aktualnie jego wartość notuje 15% wzrostu w porównaniu z portfelem rok temu o tej porze" - powiedział Tarański podczas konferencji prasowej.

Zaznaczył, że portfel ten uwzględnia aktualną wartość zamówienia z Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), po ostatnich decyzjach ZUS. Wcześniej Comarch zakwestionował zasadność częściowego wypowiedzenia przez ZUS umowy na usługę wsparcia, eksploatacji i utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS (KSI ZUS) oraz naliczenia kary, podała spółka. Comarch podał, że jest gotowy także do dochodzenia swoich praw, w tym odszkodowania, na drodze sądowej.

"Nie zawiązujemy rezerw z tego tytułu, nie sądzimy, żeby to się obroniło. Uważamy, że nadal Comarch powinien te moduły realizować. Zmniejszenie wartości usługi nie wpłynie specjalnie na wyniki. Zakładamy, że efekt będzie raczej neutralny" - wskazał wiceprezes.

bEqiROQD

"Cały czas negocjujemy, na pewno coś ciekawego i o znacznej wartości się zmaterializuje w tym roku, np. w sektorze przemysłowym" - dodał wiceprezes.

Ocenił ponadto, że potencjalne projekty w zakresie implementacji sieci 5G ze strony sektora telco są dopiero na wczesnym etapie.

Podsumowując ubiegłoroczne wyniki, Tarański zaznaczył, że przychody za 2018 r. "ruszyły" po czerech wcześniejszych, stabilnych latach. Sprzedaż wzrosła o 200 mln zł r/r, szczególnie dzięki segmentom "telekomunikacja, media, IT", a także w Polsce, gdzie szczególnie pozytywnie kontrybuował sektor publiczny, a także segment ERP.

Według jego słów, w tym roku spodziewany obszar wzrostu to rynki Azji i Europy, głównie w segmencie telco.

bEqiROQJ

Po zakończonym programie inwestycyjnym w 2017 roku, ubiegłoroczny Capex wyniósł ok. 70 mln zł.

"Nie planujemy większych inwestycji w tym roku w infrastrukturę. Nasze inwestycje będą koncentrować się na produktach informatycznych, a także realizacji dużych projektów, szczególnie na rynkach azjatyckich" - dodał Tarański.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,4 mld zł w 2018 r.

bEqiRORe
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)