Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Aktywa Alior SFIO przekroczyły 1 mld zł w na początku listopada br.

0
Podziel się

Aktywa Alior Specjalistycznego Funduszu Inwestycyjnego Otwartego (Alior SFIO), zarządzanego przez Alior TFI, przekroczyły 1 mld zł na początku listopada br., podał Alior Bank. Alior TFI w III kw. osiągnął rekordową sprzedaż netto zarządzanych przez siebie funduszy inwestycyjnych na poziomie 287 mln zł. Spółka na koniec III kw. odnotowała wzrost aktywów r/r o 73%.

Aktywa Alior SFIO przekroczyły 1 mld zł w na początku listopada br.
bDyVbDuJ

"Pomimo trudnej sytuacji rynkowej Alior TFI notuje pozytywne wyniki i cieszy się dużym zaufaniem wśród inwestorów. To jedna z kluczowych spółek grupy Alior Bank. Jestem przekonana, że dzięki synergii w ramach współpracy z bankiem oraz elastyczności w dostosowywaniu się do potrzeb klientów i panujących na rynkach finansowych warunków, jesteśmy w stanie kontynuować ten rozwój" - powiedziała przewodnicząca rady nadzorczej Alior TFI Iwona Duda, cytowana w komunikacie.

W III kwartale 2020 r. sprzedaż netto zarządzanych przez Alior TFI funduszy inwestycyjnych osiągnęła poziom 287 mln zł, a na początku listopada 2020 r. wartość aktywów Alior SFIO przekroczyła 1 mld zł. Alior TFI nie tylko odrobił straty z pierwszej połowy roku, spowodowane pandemią COVID-19, ale w stosunku do stanu z końca 2019 r. spółka zwiększyła aktywa pod zarządzaniem w funduszach otwartych o 26%, a od końca III kwartału 2019 r. o 73%, podano w materiale.

"Ostatni rok był bardzo wymagający dla funduszy inwestycyjnych. Załamanie na rynkach finansowych spowodowane pandemią, w połączeniu z największą w historii polskiego rynku finansowego falą umorzeń jednostek, odcisnął swoje piętno na całej branży zarządzania aktywami. Dzięki odpowiedniej strategii oraz profesjonalnemu podejściu wypracowaliśmy rekordowy wynik. Obserwujemy rynek oraz oczekiwania klientów. Do tej pory wielu z nich inwestowało niemal wyłącznie w fundusze dłużne. Jednak przy obecnym poziomie stóp procentowych trend ten może ulec zmianie. Klienci mogą zwracać się w stronę nawet niewielkiego komponentu akcyjnego, który w dłuższej perspektywie powinien poprawić stopę zwrotu. Dlatego w naszej ofercie coraz mocniej stawiamy na fundusze mieszane" - dodał prezes Alior TFI Dariusz Szwed.

bDyVbDuL

W ostatnich miesiącach Towarzystwo uporządkowało swoją ofertę produktową, dokonując połączenia niektórych subfunduszy wchodzących w skład Alior SFIO. W efekcie na ten moment do dyspozycji klientów jest siedem subfunduszy. Zmiana miała na celu zmniejszenie liczby dostępnych subfunduszy, a także połączenie produktów o podobnej polityce inwestycyjnej. Spółka nie wyklucza uruchomienia w przyszłości nowych produktów, dających ekspozycję na nowe klasy aktywów, podsumowano.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,71 mld zł na koniec 2019 r.

bDyVbDvm
KOMENTARZE
(0)