Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Alior Bank przekaże 1 mln zł Szpitalowi Wojewódzkiemu w Szczecinie

1
Podziel się

Alior Bank przekaże 1 mln zł Szpitalowi Wojewódzkiemu w Szczecinie na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa, podał bank. Za ofiarowane pieniądze placówka kupi sprzęt niezbędny do ratowania chorych na COVID-19.

Alior Bank przekaże 1 mln zł Szpitalowi Wojewódzkiemu w Szczecinie
bEqFqkPV

"Działalność dobroczynna ma dla naszego banku ogromne znaczenie, szczególnie teraz, gdy wszyscy zmagamy się z pandemią i walczymy o zdrowie i życie. Pomaganie potrzebującym ma wyjątkową moc, która sprawia, że ci słabsi mogą się poczuć bezpieczniej" - powiedział prezes Alior Banku Krzysztof Bachta, cytowany w komunikacie.

Pandemia koronawirusa spowodowała nagłe zwiększenie liczby pacjentów wymagających wyspecjalizowanej pomocy medycznej, a to z kolei wiąże się z nagłą potrzebą wyposażenia polskich szpitali w odpowiedni sprzęt. Alior Bank odpowiedział na prośbę Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie i przekaże mu pieniądze na zakup sprzętu niezbędnego do przyjmowania chorych na COVID-19. Na liście potrzeb zgłoszonych do Alior Banku przez placówkę medyczną znalazł się zarówno profesjonalny sprzęt medyczny, m.in. respiratory, pompy infuzyjne, aparaty do masażu serca, lampy bakteriobójcze, jak również niezbędne środki ochrony indywidualnej, czyli maski, kombinezony czy gogle, wskazano również.

"Otrzymane wsparcie umożliwi nam szybkie dostosowanie części infrastruktury szpitala do wymogów hospitalizowania pacjentów zakaźnych. Zależy nam na jak najszybszym zwiększeniu liczby punktów dostępu do gazów medycznych oraz wyposażenia sal w indywidualne węzły sanitarne. To spore inwestycje, tym bardziej cieszymy się, że dzięki otrzymanej pomocy możemy w tej trudnej sytuacji działać wielotorowo" - dodała rzeczniczka prasowa szczecińskiego szpitala Natalia Andruczyk.

bEqFqkPX

Szpital Wojewódzki w Szczecinie został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Znajduje się wśród najważniejszych ośrodków w Polsce walczących z koronawirusem.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,73 mld zł na koniec 2019 r.

bEqFqkQy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Wrocław
rok temu
Zmieńcie zdjęcie bo ten oddział już nie istnieje - Wrocław Świdnicka 18