Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AluTeam ma zgodę ARP na budowę zakładu w TSSE Euro-Park Wisłosan za 60 mln zł

0
Podziel się:

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan, wydała decyzję na rozszerzenie działalności firmie AluTeam Polska, podała ARP. Spółka za 60 mln zł zbuduje nowy zakład produkcyjny o powierzchni 14 700 m2. Pozwoli to zwiększyć i znacznie unowocześnić produkcję. Zgodnie z ustawą o Polskiej Strefie Inwestycji, od ubiegłego roku obszar ten znajduje się w kompetencjach SSE Euro-Park Wisłosan.

AluTeam ma zgodę ARP na budowę zakładu w TSSE Euro-Park Wisłosan za 60 mln zł
bEKsjTkR

AluTeam Polska produkuje kompleksowe zestawy do szybkiego montażu specjalistycznych zabudów samochodowych. Są to m.in. zabudowy skrzyniowe, kontenerowe, izotermiczne, chłodnicze. Każda zabudowa odpowiada ściśle określonym parametrom, zgodnie z oczekiwaniami odbiorców. Obecnie AluTeam w Białej Podlaskiej dysponuje zakładem produkcyjnym o powierzchni 7 580 m2. Za kwotę 60 mln zł zbuduje nowy zakład produkcyjny. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach: budowa hali o powierzchni 8 500 m2 oraz hali o powierzchni 6 500 m2. Spółka od 2022 roku będzie dysponować powierzchnią produkcyjną 14 700 m2. W nowym zakładzie zostanie wdrożony proces produkcyjny, opracowany przez ekspertów Politechniki Krakowskiej w ramach zleconych przez AluTeam prac badawczo-rozwojowych, podano.

"Decyzja, którą wydaliśmy dla AluTeam, jest istotna nie tylko ze względu na rozszerzenie produkcji, ale przede wszystkim na innowacyjny charakter całego przedsięwzięcia: oparcie procesu produkcyjnego na pracy badaczy z Politechniki Krakowskiej. Wzmocnienie współpracy nauki z biznesem było jednym z celów ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, wydana właśnie decyzja dla AluTeam potwierdza, że ustawa działa zgodnie z planem. Z naszego punktu widzenia równie ważny jest charakter całego przedsięwzięcia. Firma działa na Podlasiu od ponad 20 lat i jest ważnym pracodawcą w regionie. Dodatkowo opiera się na wartościach rodzinnych. Te wszystkie czynniki, a także dobra współpraca oddziału w Tarnobrzegu z lokalnym samorządem i przedsiębiorcami były kluczowe dla nowej inwestycji" - powiedział wiceprezes ARP Dariusz Śliwowski, cytowany w komunikacie.

Produkowane przez AluTeam zabudowy przeznaczone są do przewożenia mocno zróżnicowanych i wymagających ładunków. Zabudowy te zwiększają ładowność i praktyczność pojazdu, na którym są zamontowane. AluTeam Polska od 1995 roku prowadzi działalność w Białej Podlaskiej. To ważny pracodawca w regionie - zatrudnia prawie 270 osób, wskazano także.

bEKsjTkT

"Inwestycja firmy AluTeam doskonale wpisuje się w założenia nowej strategii funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych. Zgodnie z nową ustawą, każdy przedsiębiorca niezależnie od lokalizacji swojej inwestycji na terenie Polski ma szansę ubiegać się o pomoc publiczną w postaci zwolnienia w podatku CIT. Z takiej pomocy firma może skorzystać przez najbliższe 15 lat prowadzenia działalności gospodarczej" - dodał dyrektor Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan Adam Kuśnierz.

Agencja Rozwoju Przemysłu udzieliła w tym roku w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan trzech decyzji na prowadzenie działalności gospodarczej. Firmy łącznie zainwestują 62 mln zł i zatrudnią prawie sto osób. Od początku funkcjonowania TSSE Euro-Park Wisłosan (1997) przedsiębiorcy zainwestowali niemal 8,5 mld zł, dzięki temu powstało ponad 16 tys. nowych miejsc pracy (łącznie z utrzymanymi to ponad 24 tys.), podsumowano.

ARP jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa oferującą swoje usługi i produkty w wielu obszarach gospodarki. ARP kontroluje szereg spółek portfelowych i stoi na czele grupy kapitałowej ARP. Przedmiotem działalności ARP jest zarządzanie mieniem i udziałami Skarbu Państwa i innych państwowych osób prawnych, wspieranie przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacyjnych, m.in. w ramach pomocy finansowej, szkoleniowej i organizacyjnej oraz pozyskiwania finansowania. Jedynym akcjonariuszem ARP jest Skarb Państwa.

bEKsjTlu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)