Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Amica tnie wynagrodzenia i premie pracowników. Prezes zupełnie rezygnuje z pensji

30
Podziel się:

Negatywne skutki epidemii koronawirusa dotknęły jednego z największych polskich producentów sprzętu AGD. Pracownicy spółki Amica przez 3 miesiące będą mieli obniżone pensje o 20 proc. Cięcia dotknęły też zarząd firmy z prezesem na czele.

Jacek Rutkowski stoi na czele spółki Amica.
Jacek Rutkowski stoi na czele spółki Amica. (Praca własna, Katarzyna Blimel)

Przedstawiciele spółki Amica porozumieli się z zakładową organizacją związkową oraz z przedstawicielami pracowników w Amica Handel i Marketing oraz Inteco Business Solutions (spółki zależne). Ustalono obniżenie wymiaru czasu pracy i wynagrodzeń pracowników o 20 proc.

Cięcia będą obowiązywać przez 3 miesiące - w okresie od 20 kwietnia do 19 lipca 2020 roku. Obniżka dotyczy zasadniczej pensji. Obcięte zostały też premie i to do końca roku.

Spółka informuje o "zawieszeniu stosowania w okresie od dnia 20 kwietnia 2020 roku do dnia 31 grudnia 2020 roku części postanowień obowiązujących w spółkach regulaminów wynagradzania dotyczących wypłaty zmiennych części wynagrodzenia (tj. premii miesięcznych, premii kwartalnych oraz premii rocznej)".

Redukcja kosztów zatrudnienia nie ominie także zarządu spółki. Wszyscy członkowie tego organu, a także rady nadzorczej zadeklarowali redukcję swoich wynagrodzeń o 30 proc. na okres obowiązywania obniżek.

Przykład dał sam prezes. Jacek Rutkowski dodatkowo całkowicie zrezygnował ze swojej pensji.

Zobacz także: Ulga w podatkach, tańsze kredyty. Tak rząd pomaga firmom

"Podobnego rodzaju działania oszczędnościowe - mające ograniczyć negatywne skutki gospodarcze związane z pandemią koronawirusa - planowane są w zagranicznych spółkach zależnych grupy kapitałowej Amica" - czytamy w komunikacie.

Zarząd zaznaczył w nim, że będą przy tym uwzględniane rozwiązania wynikające z lokalnych pakietów pomocowych (programów wsparcia finansowego) uruchamianych ze środków publicznych w poszczególnych państwach, które mają złagodzić skutki kryzysu (takich jak dopłaty do wynagrodzeń czy zawieszenie płatności danin publiczno-prawnych).

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
Polak
2 lata temu
Oczekuję tegoż samego od wybrańców narodu. Rezygnacja całkowita pensji dotyczyć ma prezydenta i teraźniejszego rządu. Szkodzą Polsce. Szkodzą Narodowi Polskiemu.
Ciekawy
2 lata temu
Jak tam Daniel z Pcimia? Też sobie obajtkował pensję?
gość
2 lata temu
3 miesiące temu kupiłem odkurzacz Amica za 257 zł, czyli jeden z ich najtańszych. No i bubel. Po 3 miesiącach stracił moc ssącą i jest do wyrzutu. Nawet bez filtrów ciągnie prawie wcale. A tak był zachwalany w reklamach Amici.
Hjik
2 lata temu
Do tego wlasnie ten wirus bo teraz niewolnicy cieszą się ze maja prace nawet za 20% mniej i bez premiera.
polak
2 lata temu
a kiedy obnizka w kretowiskach slaskich ich wegiel jest niepotrzebny ja kupuje od pana putina
...
Następna strona