Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
10.03.2020 12:42

Apator spodziewa się 'zdecydowanie wyższych' przychodów r/r w 2020 r.

Apator spodziewa się w 2020 r. "zdecydowanie wyższych" przychodów niż w 2019 r. i przyjmuje optymistyczne założenia co do poziomu marż, poinformował prezes Mirosław Klepacki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zdecydowaliśmy, że nie będziemy publikować prognozy na ten rok, ale spodziewamy się wartości zdecydowanie większej niż w 2019 r." - powiedział Klepacki podczas konferencji prasowej.

Spółka spodziewa się też poprawy uzyskiwanych marż.

"W dalszym ciągu w segmencie gazu jest duży optymizm i jesteśmy pewni, że poprawimy się. W segmencie energii elektrycznej nawet zdecydowanie" - wskazał prezes.

Zaznaczył, że niewiadomą pozostają trendy cenowe. Jednak jego zdaniem spadek spowodowany był głównie wejściem chińskich podmiotów na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

"Co najważniejsze, potrafiliśmy obronić ten rynek. Czuwamy, odpowiedzieliśmy, nie sądzę by mieli odwagę nas ponownie zaatakować. Spodziewamy się, że jesteśmy w stanie generować 70-100 mln zysku netto" - podsumował.

W kontekście epidemii koronawirusa Klepacki wyjaśnił, że Apator część aparatury elektrycznej sprowadza z Chin.

"Zgodnie z informacjami od poddostawców powinniśmy z tego zachwiania wyjść do końca sierpnia, rezygnując między innymi z dwutygodniowej przerwy w produkcji" - zaznaczył.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. spółka miała 878,34 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz